Черно море и ЦСКА 1948 започнаха сезона в efbet Лига с нулево равенство на стадион “Тича”. Срещата между два от евроучастниците на България не предложи много положения и хиксът бе логичният резултат. В следващия кръг в първенството “моряците” ще се изправят срещу Септември, докато “червените” ще приемат Спартак Варна.

Това бе пето равенство в последните шест мача между двата отбора, като в три двубоя резултатът е бил 0:0. Единствената победа е за Черно море през март тази година, когато два гола отбеляза Исмаил Иса.

Илиан Илиев: Не мислим за футбола, а как да отчитаме дейност и изпълняваме молби за самолети (ВИДЕО)

За Черно море и ЦСКА 1948 предстоят мачове в Лигата на конференциите. “Моряците” ще гостуват на Апоел Беер Шева в Ловеч, докато тимът на Валентин Илиев ще приеме Будучност.DSPORT.BG

В 3-ата минута Радослав Кирилов бе изведен на добра позиция в наказателното поле. Той стреля и принуди Пламен Илиев да спасява, но при положението имаше засада на капитана на “червените”.

Последваха минути, в които “моряците” бяха по-активния отбор, но до сериозни опасности пред вратата на Петър Маринов не се стигна.

В 23-ата минута Кирилов стреля от далечно разстояние. Ударът му обаче бе много неточен.

Седем минути по-късно Дуду отправи изстрел от границата на пеналтерията. Маринов спаси спокойно.

Валентин Илиев за мача с Будучност: Имаме необходимите аргументи и потенциал, за да накараме съперника да се съобразява с нас (ВИДЕО)

В 41-ата минута домакините организираха контраатака. Мазир Сула пробва късмета си от дистанция, но вратарят на ЦСКА 1948 показа добър рефлекс и изби в корнер.

Три минути след това Сула отново отправи удар извън наказателното поле. Маринов пак бе на точното място.

В 57-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 имаха претенции за дузпа за нарушение на Влатко Дробаров срещу Бирсент Карагарен. Контактът беше прекалено лек и главният съдия Георги Гинчев правилно не посочи бялата точка.

10 минути по-късно Сула за пореден път се опита да застраши вратата на Маринов. Ударът на офанзивния футболист премина над вратата.

В 69-ата минута пред Николай Златев се откри най-добрата възможност в мача. Васил Панайотов получи на десния фланг на атаката на “моряците” и центрира по земя. Там Златев стигна до топката, но насочи опита си право в Маринов. При добавката бранител на гостите успя да избие в ъглов удар.

Седем минути след това Уеслен Жуниор напредна към наказателното поле. Там той направи двойно подаване с Мартин Милушев. Последва изстрел на Уеслен, който Маринов спаси.

Опасността обаче не бе преминала. Топката стигна до Панайотов, който отправи удар от въздуха от границата на пеналтерията. Опитът му премина покрай левия страничен стълб.

В 89-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко, след като Райън Бидунга получи втория си жълт картон.

До края на двубоя нямаше сериозни опасности пред двете врати.

Черно море – ЦСКА 1948 0:0

Черно море: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин – 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К) (67′ – 5. Начо Паис) – 16. Андреяс Калкан (67′ – 99. Уеслен Жуниор), 10. Мазир Сула, 39. Николай Златев (75′ – 23. Едгар Пашеко) – 11. Дуду (75′ – 17. Мартин Милушев)

Резерви: 84. Християн Славков, 29. Берк Бейхан, 91. Велислав Василев, 23. Едгар Пашеко, 5. Начо Паис, 17. Мартин Милушев, 4. Росен Стефанов, 99. Уеслен Жуниор, 2. Цветомир Панов

Старши треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 19. Стив Фуртадо, 91. Райън Бидунга, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев – 39. Парвиз Умарбаев (68′ – 31. Том Рапнуи), 7. Талис (84′ – 61. Октавио) – 9. Бирсент Карагарен (59′ – 11. Касиано Бузон), 58. Марто Бойчев (46′ – 21. Емил Ценов), 10. Радослав Кирилов (К) – 40. Марио Илиевски (68′ – 25. Евгений Сердюк)

Резерви: 33. Алекс Божев, 21. Емил Ценов, 11. Касиано Бузон, 61. Октавио, 26. Ивайло Марков, 25. Евгений Сердюк, 23. Цветомир Цанев, 92. Пиер-Даниел Нгинда, 31. Том Рапнуи

Старши треньор: Валентин Илиев

Съдия: Георги Гинчев

Жълти картони: Райън Бидунга, Влатко Дробаров, Парвиз Умарбаев, Евгений Сердюк, Симеон Василев, Стив Фуртадо