Ботев Пловдив стартира новия сезон в efbet Лига с победа срещу Ботев Враца с 3:1. Две попадения за “канарчетата” отбеляза Мартин Секулич, а Янис Карабельов добави още един гол. Попадението за домакините вкара Даниел Генов. Душан Керкез бе направил доста промени в стартовия си състав с мисъл за мача с Панатинайкос в Лига Европа в четвъртък. Въпреки това Ботев Пловдив не остави съмнение в превъзходството си, като можеше да стигне до още голове. Секулич се отчете с два големи пропуска през второто полувреме. DSPORT.BG

В следващия кръг за “жълто-черните” предстои дерби на Пловдив с Локомотив, докато Ботев Враца ще гостува на Левски.

Още във втората минута домакините стигнаха до опасно положение. Бубакар Траоре стреля към далечния ъгъл на Матвей Игонен, но ударът му премина покрай левия страничен стълб.

Последваха спокойни минути, в които борбата се водеше в центъра.

В 20-ата минута Даниел Генов получи в пеналтерията. Той отправи удар по земя, който обаче бе неточен.

Шест минути по-късно Ботев Пловдив създаде най-доброто си положение в мача. Ехидже Укаки напредна по десния фланг и центрира към Ален Корошец. Той овладя топката и стреля, но опитът му премина над вратата.

В 29-ата минута Кристиан Нвачукву проби към вътрешността на терена. Крилото отправи хубав удар от границата на пеналтерията към левия ъгъл. Федерико Бариос успя да избие в корнер.

10 минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на домакините след ъглов удар. Топката стигна до Нвачукву. Той стреля от границата на пеналтерията, но изпълнението му бе много неточно.

В 42-ата минута Никола Илиев можеше да открие резултата. След подаване на Ехидже Укaки кълбото достигна до Илиев в наказателното поле. Българинът отправи удар, който срещна левия страничен стълб.

Девет минути след началото на второто полувреме Ботев Пловдив откри резултата. Нвачукву напредна по левия фланг и центрира успоредно на голлинията. Там на точното място бе Мартин Секулич, който отбеляза в опразнената врата.

В 57-ата минута комбинацията Нвачукву-Секулич отново наказа врачани. Крилото се пребори за топката и върна към Секулич, който от близко разстояние разстреля Бариос.

Три минути по-късно Ботев Враца върна един гол. Даниел Генов бе изведен от Спас Георгиев в наказателното поле и с техничен изстрел прехвърли Игонен.

В 77-ата минута “канарчетата” отново върнаха аванса си от две попадения. Гостите изпълниха корнер, Йонас Там продължи с глава, а Янис Карабельов не пропусна от близко разстояние.

Четири минути след това Секулич можеше да оформи своя хеттрик. Той бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но не успя да нацели вратата. При положението бе вдигната засада, но такава нямаше.

Няколко минути по-късно хърватинът направи още един сериозен пропуск. Константинос Балоянис подаде към Секулич, който само от няколко метра отново не уцели вратата.

Ботев Враца – Ботев Пловдив 1:3

0:1 54′ – Мартин Секулич

0:2 57′ – Мартин Секулич

1:2 60′ – Даниел Генов

1:3 77′ – Янис Карабельов

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос – 11. Мартин Ачков, 20. Меси Биатумусока, 70. Дилян Георгиев, 33. Стефан Цонков – 6. Давид Карденес (46′ – 77. Стефан Велев), 24. Мартин Смоленски (62′ – 14. Марко Мажуга), 10. Спас Георгиев (62′ – 8. Даниил Кондраков), 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов (62′ – 7. Иван Василев) – 19. Браян Переа (К)

Резерви: 1. Любомир Василев, 8. Даниил Кондраков, 7. Иван Василев, 14. Марко Мажуга, 32. Мартин Дичев, 29. Мартин Бачев, 15. Мирослав Маринов, 77. Стефан Велев, 17. Чавдар Ивайлов

Старши треньор: Тодор Янчев

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен – 4. Ехидже Укоки, 5. Йонас Там, 27. Сирики Диабате, 6. Андрей Йорданов – 88. Ален Корошец (87′ – 16. Матиус Ремейкис), 28. Янис Карабельов, 10. Ивелин Попов (К) (70′ – 15. Джеймс Ето’о), 40. Кристиан Нвачукву (70′ – 38. Константинос Балоянис), 21. Никола Илиев (59′ – 7. Самюел Акере) – 9. Мартин Секулич

Резерви: 1. Ханс Кристиан Бернат, 7. Самюел Акере, 11. Антъни Уджа, 15. Джеймс Ето’о, 16. Матиус Ремейкис, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 38. Константинос Балоянис, 42. Ивайло Видев