13-кратният шампион на България Лудогорец започна защитата на титлата с победа с 1:0 в дербито срещу ЦСКА на „Хювефарма Арена“ в Разград, в първия кръг от новия сезон в efbet Лига. Християн Петров си вкара автогол в 53-ата минута, което се оказа решаващо в дербито.DSPORT.BG

Християн Петров отправи удар от дистанция в 3-ата минута, но право в ръцете на Серджио Падт.

Георги Чорбаджийски се пребори за топката с Едвин Куртулуш в 17-ата минута, след което стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец, топката рикошира в играч на домакините и попадна в ръцете на Серджио Падт.

В 31-ата минута Тобиас Хайнц пусна много добър извеждащ пас към Джонатан Линдсет, който навлезе в наказателното поле на Лудогорец, където бе препънат от Оливие Вердон. Съдията Никола Попов първоначално не свири дузпа, но Георги Кабаков се намеси в ролята си на ВАР и привика главния арбитър да преразгледа ситуацията. Попов промени първоначалното си решение и посочи бялата точка, показвайки жълт картон на Вердон.

Тобиас Хайнц изпълни дузпата, но стреля слабо и Серджио Падт спаси удара му.

Това бе първа дузпа за ЦСКА при гостуване на Лудогорец в Разград, в 23 мача до този момент, а “червените” я пропуснаха.

Във втората минута на добавеното време на първата част Сейни Санянг хвърли тъч, топката от главата на Едвин Куртулуш попадна в Тобиас Хайнц, който прехвърли Серджио Падт, но и вратата на Лудогорец и излезе в аут.

Минута по-късно Марселино Кареасо се пребори за една топка с Педро Нареси и тя стигна до Петко Панайотов, който преодоля Якуб Пьотровски в наказателното поле на Лудогорец, но си поведе по-силно от необходимото топката и тя попадна в ръцете на Серджио Падт, който се намеси изключително убедително.

Най-доброто положение за Лудогорец през първото полувреме дойде дълбоко в добавеното време на първата част. Рик Джонатан центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Якуб Пьотровски бе изпуснат и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Бърнард Текпетей проби по десния фланг, след което навлезе в наказателното поле на ЦСКА и стреля, но в последния момент Сейни Санянг се намеси и изби топката в корнер.

Лудогорец поведе с 1:0 в 53-ата минута, след като Християн Петров си вкара автогол. Бърнард Текпетей подаде към Аслак фон Витри, който центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Петров в опита да пресече подаването заби топката в собствената си врата.

Рик Джонатан прокара топката между краката на Лумбард Делова и комбинира с Руан Секо в 75-ата минута, който бе изведен сам срещу Иван Дюлгеров, но си поведе твърде дълго топката и направи много голям пропуск.

Минута по-късно Аслак фон Витри центрира от корнер в наказателното поле на ЦСКА, където Руан Секо стреля с глава, но над напречната греда в аут.

В първата минута на добавеното време на срещата Кайо Видал получи добра топка в наказателното поле на ЦСКА и стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Иван Дюлгеров.

По този начин Лудогорец започна с победа новия сезон в efbet Лига.

В следващия кръг ЦСКА посреща Хебър, а Лудогорец гостува на Славия.

Лудогорец – ЦСКА 1:0

1:0 Християн Петров 53′(автогол)

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 23. Дерой Дуарте, 30. Педро Нареси (65′ – 18. Ивайло Чочев) – 37. Бърнард Текпетей (76′ – 11. Кайо Видал), 6. Якуб Пьотровски (86′ – 8. Тодор Неделев), 7. Рик Джонатан (86′ – 90. Спас Делев) – 12. Руан Секо (76′ – 10. Матиас Тисера)

Резерви: 39. Хендрик Бонман, 3. Антон Недялков, 4. Диниш Алмейда, 26. Сонко Сундберг

Треньор: Георги Дерменджиея

ЦСКА: 25. Иван Дюлгеров – 15. Тибо Вион (64′ – 19. Иван Турицов), 5. Лумбард Делова, 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг – 26. Марселино Кареасо – 30. Петко Панайотов (54′ – 11. Матиас Фаетон), 14. Тобиас Хайнц, 10. Джонатан Линдсет (64′ – 8. Станислав Шопов), 7. Улаус Скаршем (79′ – 28. Марк-Емилио Папазов) – 16. Георги Чорбаджийски (79′ – 24. Юлиан Илиев)

Резерви: 12. Марин Орлинов, 29. Иван Тасев, 91. Йоан Борносузов, 2. Лъчезар Иванов

Треньор: Томислав Стипич