Лудогорец постигна комфортна победа с 2:0 срещу Динамо Минск в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионска лига, който се игра на „Хювефарма Арена“ в Разград. Реваншът е след седмица в унгарския град Мезьокьовешд.  DSPORT.BG

Лудогорец надигра категорично своя опонент от Минск, особено през първото полувреме и пропусна да реши всичко преди реванша. Все пак българският шампион има убедителен аванс.

Спас Делев се завърна в игра, след като пропусна подготовката на тима заради контузия.

Още в първите секунди на мача пред гостите се откри не лоша възможност. Никита Демченко стреля от малък ъгъл, а Серджио Падтсе намеси и спаси.

Динамо Минск изпусна много добро положение пред вратата на Серджио Падт във 2-ата минута. Глеб Жердев центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, Алексей Гавривлович бе оставен непокрит на втора греда и стреля, но неточно в аут.

Лудогорец поведе с 1:0 в 9-ата минута. Рик Джонатан подаде към Якуб Пьотровски, а той пусна отличен пас към Бърнард Текпетей, който вкара топката във вратата на Фьодор Лапуков.

Руан Секо изпусна страхотна възможност да вкара гол в 14-ата минута. Бразилският нападател пресече един пас между двамата централни защитници на Динамо, но след това си поведе много силно топката и тя попадна във Фьодор Лапуков.

Лудогорец организира много бърза атака в 16-ата минута. Първо удар на Аслак фон Витри бе спасен от Лапуков, но след това топката попадна в Тодор Неделев, който шутира, ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер.

Динамо Минск пропусна отлична възможност да изравни резултата в 27-ата минута. Трофим Мелниченко с много хубав пас намери Вадзим Пихас, който стреля, но Серджио Падт спаси.

Вадзим Пихас центрира остро в наказателното поле на Лудогорец в 31-ата минута, където Мелниченко се размина с топката. След това последва удар от границата на наказателното поле на Лудогорец от страна на Раи Лопес, но над напречната греда в аут.

Съдията Хамити свири дузпа за Лудогорец в 44-ата минута за нарушение на Сергей Политевич срещу Тодор Неделев в наказателното поле на Динамо Минск. Неделев направи хубаво двойно подаване с Ивайло Чочев преди да бъде съборен от Политевич в наказателното поле на Динамо.

Именно Неделев изпълни дузпата, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на Динамо Минск, докато вратарят Фьодор Лапуков скочи вляво.

Лудогорец направи фрапантен пропуск в 47-ата минута. Рик Джонатан направи отличен пробив по левия фланг, след което подаде към Бърнард Текпетей, който продължи за Тодор Неделев, който бе сам срещу Лапуков, но отблизо прати топката над напречната греда в аут.

В 89-ата минута Владимир Квашчински стреля опасно с глава, но Падт успя да избие в корнер.

Така Лудогорец постигна много важна победа срещу Динамо Минск и направи голяма крачка към класирането за третия квалификационен кръг на Шампионска лига, където по всяка вероятност ще се изправи срещу Карабах.