ЦСКА 1948 взе минимален аванс над Будучност, побеждавайки черногорския тим с 1:0 в първия мач между двата тима от от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Единственото попадение в срещата реализира Бирсент Карагарен в края на първата част. Реваншът в Подгорица е на 1 август. DSPORT.BG

През миналата година “червените” отпаднаха на тази фаза от турнира от румънския ФКСБ. Ако отборът на Валентин Илиев преодолее Будучност, ЦСКА 1948 ще срещне победителя от двойката Жалгирис – Пафос.

Първият точен удар бе в петата минута, когато Талис отправи плътен удар към вратата, пазена от бившия вратар на Левски Милан Миятович, който лесно улови.

В деветата минута двубоят бе прекъснат за кратко заради хвърлена на терена факла от феновете на гостите.

Гонзо гледа ЦСКА 1948 в Европа

В 13-ата минута Радослав Кирилов получи добро подаване от Марио Илиевски, но се засуети в наказатеното поле и пропусна момента, в който да отправи удар към вратата. В 20-ата минута Талис върна много добре към парвиз Умарбаев, който от страхотно позиция пропусна да накаже Миятович.

В 30-ата минута далечен шут на Неделко Пишчевич не представляваше проблем за черногорския страж.

В края на първата част ЦСКА 1948 материализира натиска си. Радослав Кирилов продължи към Симеон Василев, който центрира топката на главата на Бирсент Карагарен, който бе оставен абсолютно непокрит и матира Миятович за 1:0!

Втората част започна с натиск от гостите, които търсиха изравнителния гол. Момчета на Валентин Илиев обаче удържаха на натиска, а в 57-ата минута Умарбаев намери начин да шутира от средна дистанция, но Милан Миятович спаси.

В 65-ата минута Теодор Иванов се намеси решаващо при остро подаване на Драган Гривич в наказателното поле.

Две минути след това удар на Карагарен бе избит на сантиметри пред голлинията. В 68-ата минута Парвиз Умарбаев стреля право в стената от пряк свободен удар.

Четвърт час преди края на мача  Андрия Булатович стреля от границата на наказателното поле, но не затрудни Петър Маринов.

В 77-ата минута Радослав Кирилов остана очи в очи с Миятович, който обаче предугади действията му и излезе, за да го спре.

Пет минути преди края на мача след центриране от корнер Петър Маринов изпусна топката, но защитата пред него успя да изчисти във втори корнер, след който 24-годишният страж улови.

ЦСКА 1948 – Будучност 1:0

1:0 Бирсент Карагарен 44′

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев (77- 61. Октавио Мантека), 9. Бирсент Карагарен (77- 11. Касиано Бузон), 7. Талис (65 – 21. Емил Ценов), 10. Радослав Кирилов, 40. Марио Илиевски (86 – 25. Евгений Сердюк)

Резерви: 33. Алекс Божев, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 23. Цветомир Цанев, 25. Евгений Сердюк, 26. Ивайло Марков, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио Мантека, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер-Даниел Нгуинда

Старши треньор: Валентин Илиев

Будучност: 1. Милан Миятович, 3. Драган Гривич, 55. Аднан Ораховац, 33. Владан Аджич, 15. Огнен Гашевич, 30. Андрия Булатович, 14. Милош Брнович, 10. Милан Вукотич, 7. Игор Иванович, 11. Иван Булатович (77 – 34. Стефан Джуканович), 18. Петар Грбич (65 – 77. Иван Бойович)

Резерви: 21. Филип Домазетович, 4. Владимир Перишич, 8. Лука Миркович, 20. Матия Йованович, 23. Андрей Костич, 24. Андрей Камай, 25. Бодин Томашевич, 34. Стефан Джуканович, 36. Петар Вукович, 77. Иван Бойович, 93. Зария Ламбулич, 98. Лука Брайович

Старши треньор: Иван Бърнович