Арда постигна минимална победа с 1:0 срещу Крумовград у дома в откриващия двубой от 2-рия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на Станислав Иванов в 21-вата минута. То се оказа достатъчно за първи три точки в първото домакинство на тима на Александър Тунчев през сезона.DSPORT.BG

През първата част кръджалийци контролираха събитията на терена и заслужено стигнаха до попадението. След почивката се прибраха, за да бранят крехкия си аванс. Крумовград имаше своите шансове да възстанови равенството, но не успя да се възползва. Междувременно и Арда имаше възможности да сложи точка на спора с втори гол. Домакините обаче бяха стопирани от Янко Георгиев.

В началните 20 минути удари посока една от двете врати липсваха. Домакините имаха лек териториален превес, който не доведе до нищо съществено.

Към средата на първата част кърджалийци все пак излязоха напред в резултата с дискусионен гол. Диего Рапосо загуби владението на топката, след като тя срещна лакътя на Емил Виячки. Това се случи пред погледа на Стоян Арсов, който остави играта да продължи. Станислав Иванов овладя на десния фланг, навлезе навътре и с прецизен удар в долния десен ъгъл преодоля Янко Георгиев. Въпреки претенциите на гостите, попадението бе признато. Не последва намеса от страна на ВАР.

Десетина минути по-късно Ренан Арияш можеше да възстанови равенството. Неговият удар от чиста позиция обаче беше безкрайно неточен.

В 45-ата минута гостите получиха пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Господинов. Серкан Юсеин завъртя топката над стената, но стражът на Арда сигурно изби в корнер.

Три минути след подновяването на играта Диего Рапосо пробва късмета си със силен шут от свободен удар. Дистанцията беше доста сериозна и Анатоли Господинов успя да улови.

В 54-тата минута Серкан Юсеин намери с меко центриране Матей Шимич на далечната греда. Защитникът беше изпуснат от защитата на Арда и стреля от въздуха, но в аут. Малко след това Юсеин получи с гръб към вратата, обърна се и стреля – право в ръцете на Господинов.

В 58-ата минута Станислав Иванов пропусна страхотен шанс да удвои преднината на домакините. Борислав Цонев го изведе сам срещу Янко Георгиев. Той овладя и дори преодоля вратаря, но ъгълът стана малък и не съумя да прати топката в мрежата.

Шест минути по-късно отбраната на Арда се пропука, но домакините оцеляха. Рапосо изведе превъзходно Серкан Юсеин. Футболистът с №10 на гърба овладя в наказателното поле и стреля по диагонала, но на броени сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 78-ата минута кърджалийци пропуснаха да сложат точка на спора. Станислав Иванов спечели първа топка, след което много умело изчака включването на Стефан Статев от дълбочина. Той получи на скорост, но останал един срещу един с Янко Георгиев не успя да отбележи. Стражът се намеси блестящо, избивайки с крак.

До края Арда укроти мача и не позволи на съперника да създаде сериозни опасности за вратата на Господинов. Следователно резултатът се запази непроменен до последния съдийски сигнал.

Арда – Крумовград 1:0

1:0 Станислав Иванов 21′

Арда: 1. Анатолий Господинов – К, 4. Милен Стоев, 9. Чинонсо Офор (88′ – Пламен Крачунов), 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков (71′ – 7. Стефан Статев), 17. Илкер Будинов (59′ – 35. Димитър Велковски), 18. Джелал Хюсеинов (46′ – 8. Йозгюр Аксака), 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 15. Николай Жеков, 26. Бурак Акънджъ, 30. Иво Казаков, 34. Сарп Аясулу, 35. Димитър Велковски

Треньор: Александър Тунчев

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 24. Лазар Марин, 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 13. Диего Рапосо (84′ – 77. Октай Юсеин), 8. Ренан Арияш (59′ – 18. Даниел Оливейра), 10. Серкан Юсеин – К, 9. Рафаел Фуртадо (80′ – 22. Ерол Дост), 19. Наско Милев

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 12. Никола Пранджев, 11. Александър Георгиев, 25. Станислав Работов, 14. Стефан Попов, 22. Ерол Дост, 18. Даниел Оливейра, 77. Октай Юсеин

Треньор: Атанас Рибарски