Локомотив София победи с 2:1 Черно море у дома в двубой от третия кръг на efbet Лига.  Анте Аралица даде аванс на столичните “железничари” в началото на втората част, а в края на двубоя Светослав Диков вкара за 2:0.  “Моряците” завършиха двубоя с 10 човека, след като в 64-ата минута Мазир Сула бе изгонен от игра с помощта на ВАР. В осмата минута на добавеното време с плътен изстрел по земя от дистанция Асен Дончев намали изоставането на варненци, но времето не им стигна за търсене на изравнително попадение. DSPORT.BG

Още в деветата минута на Иван Колев му се наложи да прави принудителна смяна, след като капитанът Валентин Николов се контузи и на негово място влезе Селсо Рапосо.

В 20-ата минута Велислав Василев направи добър пробив, който завърши с удар, но топката попадна право в ръцете на Александър Любенов.

Две минути след това Анте Аралица стреля от дистанция, но ударът му бе блокиран в последния момент и топката премина встрани от вратата на Пламен Илиев.

В 43-ата минута гостите имаха претенции за игра с ръка на Лука Иванов, но те не бяха уважени.

В добавеното време на първата част Симеон Славчев стреля към вратата, но Пламен Илиев лесно улови.

Локомотив София поведе в резултата в 52-рата минута. Бруно Франко пусна към Анте Аралица, който със силен изстрел под гредата матира Пламен Илиев за 1:0.

В 64-ата минута Станимир Тренчев гледа лично с ВАР ситуация между Мазир Сула и Пицолис, която завърши с червен картон за Сула.

В следващите минути варненци опитаха да приложат натиск, но с оглед и на числовия им пасив трудно създаваха опасности за вратата на Любенов.

Четвърт час преди края на мача Дуду стреля от свободен удар, но след рикошет в стената топката излезе в корнер.

В последната минута на редовното време Светослав Диков получи от Красимир Станоев и прати по земя топката във вратата на Пламен Илиев за 2:0. Попадението бе преразгледан за засада, но в крайна сметка бе зачетено.

В осмата минута на добавеното време топката стигна до Асен Дончев извън наказателното поле и той с плътен шут я прати във вратата на Локомотив София.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Анте Аралица 52′, 2:0 Светослав Диков 90′, 2:1 Асен Дончев 90+8′

Локомотив София: 24.  Александър  Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 4. Диме Димов, 5. Атанасиос Пицолис, 47. Стефан Ламбез, 10. Валентин Николов – К (9 – 13. Селсо Рапосо), 8. Симеон Славчев (66 – 98. Стив Траоре), 29. Анте Аралица, 3. Доналдо Ака

Резерви: 88.  Жарко Истатков, 20. Диого Тешейра, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре, 13. Селсо Рапосо, 94. Юлиан Ненов, 44. Мики Орачев, 22. Ивайло Найденов, 77. Ерик Манолков

Треньор: Иван Колев

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко  Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин , 2. Цветомир Панов (62 – 8. Асен Дончев), 71. Васил  Панайотов – К, 5. Начо Паис (76 – 39. Николай Златев), 91. Велислав Василев (62 – 11. Дуду), 16. Андреяс Калкан (62 – 7. Брено Тешейра), 10. Мазир Сула, 9. Исмаил Иса

Резерви: 84. Християн Славков, 8. Асен Дончев, 29. Берк Бейхан, 7. Брено Тешейра, 27. Даниел Димов, 11. Дуду, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Станимир Тренчев