Локомотив София се наложи над Септември с минималното 1:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от четвъртия кръг в efbet Лига. Единственото попадение в двубоя падна в 11-ата минута, когато точен за столичните „железничари“ бе Красимир Станоев.DSPORT.BG

След този успех Локомотив София вече събра 7 точки в актива си, като тимът заема временно 6-о място в класирането, докато Септември остава 15-ти без нито една спечелена точка след завръщането си в елита.

Локомотив София започна по-активно двубоя и първи стигна до опасност пред противниковата врата. В 3-ата минута Красимир Станоев стреля от границата на наказателното поле на Септември, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

След центриране в наказателното поле на Септмеври в 8-ата минута, Доналдо Ацка стреля с глава, но Шейтанов улови.

Локомотив София поведе в резултата още в 11-ата минута, след като Светослав Диков получи подаване вдясно по нападението на столичните “железничари”. Нападателят сви топката към Красимир Станоев, който с едно движение преодоля Мартин Христов и шутира в левия ъгъл на вратата, за да порази целта.

Светослав Диков отправи удар отсредна дистанция в 26-ата минута, но топката премина покрай вратата на домакините.

Селсо Рапосо напредна по дясното крило и центрира на втора греда, където Симеон Славчев плонжира и стреля с глава в 34-ата минута. Ударът на халфа на Локомотив София обаче беше неточен. Това бе и последната чиста голова опасност пред някояот двете врати.

На старта на второто полувреме столичните “железничари” продължиха със силната си игра. В 47-ата минута Красимир Станоев центрира от статично положение в наказателното поле на Септември, където Светослав Диков отправи удар с глава, който обаче не затрудни Димитър Шейтанов.

Симеон Славчев центрира в 55-ата минута от корнер на втора греда, където Доналдо Ацка стреля с глава, но покрай целта.

В 60-ата минута Бруно Франко напредна по лявото крило и се опита да изненада Шейтанов с мощен изстрел от малък ъгъл, но стражът на Септември хладнокръвно отрази.

В следващите минути темпото спадна, като Локомотив София владееше топката в по-големи периоди от време.

Жан-Пиер да Силва отне топката в средата на терена и напредна с топката в крака, след което отклони за Бертранд Фурие, чийто изстрел мина от грешната страна на мрежата в 76-ата минута.

В третата минута на добавеното време Локомотив София остана с човек по-малко на терена, след като Доналдо Ацка спря чиста голова възможност за Септември, за което си действие получи втори жълт и респективно червен картон.

Септември – Локомотив София 0:1

0:1 Красимир Станоев 11′

Септември: 21. Димитър Шейтанов (К) – 7. Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 26. Мартин Христов, 19. Митко Митков – 28. Франк Ландри (46′ – 16. Мартин Моран), 10. Маниумол Ачол (65′ – 6. Виктор Очаи) – 14. Жан-Пиер да Силва, 24. Джордан Гутиерес (65′ – 20. Фаустас Степонавичюс), 17. Кевин Беманга (46′ – 22. Витиньо) – 11. Ивайло Михайлов (46′ – 15. Бертранд Фурие)

Резерви: 12. Владимир Иванов – 5. Михаил Полендаков, 18. Кубрат Йонашчъ, 27. Георги Върбанов

Треньор: Николай Митов

Локомотив София: 24. Александър Любенов (К) – 47. Стефан Ламбезе, 15. Лука Иванов (55′ – 98. Стив Траоре), 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко – 5. Анастасиос Пицолис – 13. Селсо Рапосо, 31. Красимир Станоев, 8. Симеон Славчев (87′ – 44. Мики Орачев), 3. Доналдо Ацка – 18. Светослав Диков (81′ – 20. Диого Тешейра)

Резерви: 88. Жарко Истатков – 7. Александър Петров, 22. Ивайло Найденов, 29. Анте Аралица, 77. Ерик Манолков, 94. Юлиан Ненов

Треньор: Иван Колев

Червен картон: Доналдо Ацка (Локомотив София)

Жълти картони: Франк Ландри, Митко Митков (Септември); Селсо Рапосо, Симеон Славчев, Доналдо Ацка, Бруно Франко (Локомотив София)