Лудогорец загуби тежко от Карабах с 2:7 след 120 минути игра и отпадна от Шампионската лига след общ резултат 4:8. “Орлите” ще играят плейоф за влизане в групите на Лига Европа срещу Петрокуб от Молдова, който победи уелсците от Дъ Ню Сейнтс с общ резултат 1:0. DSPORT.BG

Гостите от Азербайджан поведоха в седмата минута, но Лудогорец успя да обърне с попадения на Квадво Дуа в 13-ата и 23-ата минути. В края на първата част Карабах вкара нови две попадения чрез Ясин Бензиа и Патрик Андраде. Така се стигна до продължения, а в първото такова Байрамов се разписа за 2:4. В 111-ата минута Редон Джиджа отбеляза и пето попадение във вратата на Бонман, а секунди след това Патрик Андраде се разписа за 2:6. Две минути преди края Ясин Бензиа оформи крайното 2:7.

Още в седмата минута гостите от Азербайджан поведоха в резултата. Диниш Алмейда върна къв Оливие Вердон, който се забави и Жуниньо успя да му отнеме топката и да я прати във вратата на Бонман за 0:1.

Разградчани бързо се върнаха в двубоя. В 13-ата минута след центриране в наказателното поле Пьотровски продължи към Диниш Алмейда, който стреля в гредата, а след това Квадво Дуа намери целта с глава за 1:1.

В 21-ата минута след като преразгледа с помощта на ВАР ситуация в наказателното поле главният съдия Симоне Соза отсъди дузпа за Лудогорец. С изпълнението се зае Квадво Дуа и не остави шанс на Бунтич да отрази изстрела му от бялата точка.

В 30-ата минута Гурбан Гурбанов трябваше да прави принудителна смяна, като Марко Вешович напусна терена, а на негово място влезе Матеус Силва.

Само седем минути по-късно на Гурбанов му се наложи да направи и втора принудителна смяна. Патрик Андраде замени Марко Янкович.

В 42-ата  минута Бонман изби в ъглов удар изстрел на Леандро Андраде.

В 44-ата минута италианският рефер отсъди дузпа за нарушение на Дерой Дуарте срещу Ясин Бензиа. Зад топката застана именно Бензиа, който изравни резултата в Разград.

В петата минута на добавеното време азербайджанците отново поведоха в резултата. Бензиа овладя топката на гърди и върна към Патрик Андраде, а с помощта на рикошет бившият играч на Черно море матира Бонман.

След почивката Георги Дерменджиев пусна в игра Ивайло Чочев на мястото на Якуб Пьотровски.

В 55-ата минута Сон стреля от свободен удар, но над вратата.

В 70-ата минута Руан Круз излезе на добра позиция, но стреля покрай вратата.

В 78-ата минута Абдела Зубир след серия от финтове стреля към вратата, но за щастие на Бонман уцели напречната греда.

В последните минути на двубоя играта се накъса като жълтите картони следваха един след друг.

За продълженията Аслак Фон Витри се появи в игра на мястото на Сон.

Във втората минута на първото продължение Карабах вкара четвърти гол във вратата на Бонман. Абдела Зубир с финтове се справи с влезлия като резерва Аслак Фон Витри и върна към друга резерва – Байрамов, който с мощен шут прати топката във вратата на “орлите”.

В 101-ата минута Рик Джонатан обстрелва азербайджанската врата, но прати топката над напречната греда. В 109-ата минута Антон Недялков изби топката малко пред голлинията след изстрел на Бензиа.

В 111-ата минута Бонман отрази изстрел на Редон Джиджа, но при добавката футболистът на Карабах намери целта – 2:5. Само секунди след това попадение Лудогорец сякаш се разпадна и Патрик Андраде успя да вкара второто си попадение в срещата – 2:6.

В 118-ата минута Жулио Ромао стреля от границата на наказателното поле, Бонман изби, но Ясин Бензиа отблизо вкара за 2:7.

Лудогорец – Карабах 2:7

0:1 Жуниньо 7′, 1:1 Квадво Дуа 13′, 2:1 Квадво Дуа 23′ (д), 2:2 Ясин Бензиа 45′ (д), 2:3 Патрик Андраде 45+5′, 2:4 Байрамов 93, 2:5 Редон Джиджа 111′, 2:6 Патрик Андраде 112′, 2:7 Ясин Бензиа

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман – 17. Сон (90 – 16. Аслак Фон Витри), 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (К) – 23. Дерой Дуарте (96 – 10. Матиас Тисера), 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски (46 – 18. Ивайло Чочев), – 7. Рик Джонатан – 9. Квадво Дуа (102 – 8. Тодор Неделев), 12. Руан Круз (73 – 90. Спас Делев)

Резерви: 1. Серджио Падт, 67. Дамян Христов, 8. Тодор Неделев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 15. Едвин Куртулуш, 16. Аслак Фон Витри, 18. Ивайло Чочев, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Треньор: Георги Дерменджиев

Карабах: 97. Фабиан Бунтич – 29. Марко Вешович (30 – 2. Матеус Силва), 13. Бахлул Мустафазаде, 81. Кевин Медина, 44. Елвин Джафаргулиев (84 – 27. Турал Байрамов) – 6. Жулио Ромао, 8. Марко Янкович (38 – 66. Патрик Андраде), 7. Ясин Бензиа – 15. Леандро Андраде (98 – 90. Нариман Ахундзаде), 10. Абдела Зубир (К) – 18. Жуниньо (106 – 19. Редон Джиджа)

Резерви: 12. Садиг Мамадзада, 2. Матеус Силва, 17. Хамиду Кейта, 19. Редон Джиджа, 20. Ричард Алмейда, 24. Алексей Исаев, 27. Турал Байрамов, 30. Аббас Хюсеинов, 55. Бадави Хюсеинов, 66. Патрик Андраде, 90. Нариман Ахундзаде

Треньор: Гурбан Гурбанов