Ботев Пловдив приключи с участието си в евротурнирите, след като загуби с 0:2 реванша срещу Жрински Мостар в третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите и така отпада с общ резултат 2:3.DSPORT.BG

Вратарят на “жълто-черните” Ханс Кристиан Бернат спаси дузпа, изпълнена от Франо Млинар в 22-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на стража на Ботев Пд. Жрински поведе в резултата в 39-ата минута, когато след центриране на Керим Мемия, Нардин Мулахусейнович вкара с глава! Две минути по-късно Антоан Конте бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Матия Малекинушич. Седем минути преди края на редовното време на мача Жрински реализира втори гол след пробив по лявото крило на Марио Чуже, завършил с пас по трева към Томислав Киш, който се разписа с удар в долния десен ъгъл.

По този Ботев Пловдив приключи с участието си в Европа, където отстрани Марибор, но след загуби от Панатинайкос и Марибор е аут от евротурнирите.

Мачът в Босна и Херцеговина започва равностойно, като постепенно Ботев Пд опита по-сериозни атаки.

В 21-ата минута домакините стигнаха до страхотен шанс, след като Нардин Мулахусейнович засече с глава центриране от левия фланг. При удара той бе фаулиран от Ханс Кристиан Бернат и съдията Роб Хенеси отсъди дузпа.

Зад топката застана Франо Млинар, който стреля към долния десен ъгъл, но вратарят на Ботев Пд се хвърли и спаси удара от бялата точка в 22-ата минута!

В следващите минути натискът на домакините от Мостар продължи и се налагаше “жълто-черните” да се защитават. В 28-ата минута шут от пряк свободен удар на Антонио Иванчич бе спасен от Бернат.

Девет минути по-късно удар по диагонала на Мулахусейнович мина покрай вратата на Ботев Пд.

Централният нападател обаче, коригира мерника си в 39-ата минута, когато Керим Мемия центрира отдясно и той вкара с глава за 1:0!

Едва 2 минути, след като инкасира гол, Ботев Пд понесе нов много тежък удар, тъй като Антоан Конте бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Матия Малекинушич!

Ботев Пловдив имаше страхотен шанс в добавеното време на първото полувреме, когато Кристиан Нвачукву проби в половината на Жрински Мостар и изведе Самуел Акере, но неговият удар бе спасен от Марко Марич. Секунди по-късно Акере получи прехвърлящо подаване и опита да стреля с глава, но топката попадна в ръцете на вратаря на босненския тим.

Второто полувреме на стадион “Под Биелим Бриегом” започна с по-добра игра на домакините, които в 52-ата минута видяха как Бернат спасява удар на Млинар.

Въпреки че владееше топката в много по-дълги периоди от време, футболистите на Жрински продължаваха да не успяват да стигнат до втори гол и затова опитваха да симулират, за да се опитат да си спечелят дузпа или поне картон за футболист на Ботев Пд.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Ботев Пд остави доста пространство вдясно на отбраната си. Оттам проби Марио Чуже, който нахлу към наказателното поле и сви топката за Томислав Киш, който бе оставен сам в наказателното поле и с удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ботев Пд – 2:0 за Жрински Мостар!

Половин минута след началото на добавеното време на срещата Вини Трибуле заби топката в мрежата на босненците, но попадението му не бе зачетено заради засада.

До края на срещата Ботев Пловдив, въпреки че беше с 10 души на терена, опита да стигне до гол, но без успех и така загуби срещата, с което отпада от Лигата на конференциите.

Жрински Мостар – Ботев Пловдив 2:0 (Общ резултат 3:2)

1:0 Нардин Мулахусейнович (39′), 2:0 Томислав Киш (83′)

Червен картон: Антоан Конте (Б) 41′

Жрински: 35. Марко Марич – 6. Йосип Чорлука (6′ – 50. Керим Мемия), 4. Хървойе Баришич (К), 44. Тони Шунич, 91. Марио Тицинович – 8. Франо Млинар (62′ – 10. Томислав Киш), 14. Иван Посавец (62′ – 21. Игор Савич), 20. Антонио Иванчич – 17. Матия Малекинушич (81′ – 77. Бесарт Абдурахими), 11. Нардин Мулахусейнович, 25. Марио Чуже

Резерви: 18. Горан Карачич, 10. Томислав Киш, 12. Петар Мамич, 19. Тарик Рамич, 21. Игор Савич, 29. Антонио Пръскало, 30. Фран Топич, 50. Керим Мемия, 77. Бесарт Абдурахими, 81. Марко Козина, 96. Анес Рушевич, 97. Давид Чамбер

Треньор: Марио Иванкович

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат – 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис – 28. Янис Карабельов (86′ – 91. Вини Трибуле), 20. Антонио Перера – 7. Самуел Акере (46′ – 4. Ехидже Укаки), 10. Ивелин Попов (К) (79′ – 99. Алекса Мараш), 40. Кристиан Нвачукву (56′ – 88. Ален Корошец) – 9. Мартин Секулич (46′ – 27. Сирики Диабате)

Резерви: 22. Даниел Кайзер, 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 15. Джеймс Ето’о, 16. Матиюс Ремейкис, 21. Никола Илиев, 27. Сирики Диабате, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле, 99. Алекса Мараш