Спартак Варна постигна третия си успех от началото на сезона в efbet Лига, след като победи Арда с 1:0 в първия двубой от 5-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в двубоя отбеляза Антонио Вутов в 10-ата минута. “Соколите” са 2-ри с 10 точки, докато кърджалийци са 9-ти с 6 точки.DSPORT.BG

За отбора на Александър Томаш предстои гостуване на Ботев Пловдив, докато Арда ще приеме ЦСКА.

“Соколите” откриха резултата още в 10-ата минута. Дълго подаване достигна до Ромееш Ивей, а той намери Антонио Вутов на границата на наказателното поле. Вутов пое топката и стреля по земя с левия крак, като не остави шансове на Анатолий Господинов.

15 минути след това Арда стигна до опасно положение. Чинонсо Офор бе на добра позиция, но не успя да засече центриране.

В 30-ата минута Ахмед Ахмедов гардира добре топката и върна кълбото към Кристиян Илич. Неговият удар обаче бе неточен. Три минути по-късно и Борислав Цонев имаше добър шанс, но и неговият изстрел премина над вратата.

10 минути след началото на втората част Спартак Варна бе близо до втори гол. Господинов допусна сериозна грешка и топката се озова във Филип Лесняк. Той се опита да прехвърли вратаря на Арда, но не намери целта.

Малко след това стражът на домакините Мартин Величков на свой ред допусна сериозна грешка. Все пак той я поправи, след като спаси удара на Станислав Иванов.

В 67-ата минута Офор стреля по земя от пеналтерията, но ударът му бе неточен.

12 минути след това Мартин Величков показа отличен рефлекс, за да запази аванс на “соколите”. Гостите разиграха добре по левия фланг и Иванов центрира по земя. До топката стигна Стефан Статев, но стражът на Спартак спаси удара на резервата.

В 87-ата минута Матео Петрашило отправи страхотен изстрел от далечно разстояние. Господинов обаче се намеси с една ръка.

До края на двубоя нямаше опасни положения и Спартак Варна се поздрави с успеха.

Спартак Варна – Арда 1:0

1:0 – 10′ Антонио Вутов

Спартак Варна: 76. Мартин Величков – 6. Александър Цветков, 44. Ангел Грънчов (К), 4. Франьо Пърце – 14. Ромееш Ивей, 5. Йоан Бауренски (78′ – 3. Матео Петрашило), 8. Филип Лесняк, 21. Па Конате (69′ – 11. Виктор Митев) – 39. Антонио Вутов (69′ – 9. Франк Риволие), 16. Кристиян Илич (90+1′ – 88. Радослав Димитров) – 29. Ахмед Ахмедов (69′ – 7. Бернардо)

Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 7. Бернардо, 9. Франк Риволие, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев

Треньор: Александър Томаш

Арда: 1. Анатолий Господинов (К) – 8. Баран Аксака (46′ – 18. Джелал Хюсеинов), 10. Борислав Цонев (89′ – 11. Борис Тютюков), 17. Илкер Будинов (46′ – 2. Густаво Каскардо), 19. Тонислав Йорданов (89′ – 30. Иво Казаков), 9. Чинонсо Офор, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев (76′ – 7. Стефан Статев), 35. Димитър Велковски, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров, 2. Густаво Каскардо, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 11. Борис Тютюков, 15. Николай Жеков, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков

Треньор: Александър Тунчев

Съдия: Венцислав Митрев

Жълти картони: Тонислав Йорданов, Па Конате, Илкер Будинов, Йоан Бауренски, Димитър Велковски, Антонио Вутов, Александър Цветков, Кристиян Илич, Анатолий Господинов, Стефан Статев, Мартин Величков, Ромееш Ивей, Емил Виячки, Франьо Пърце