Ботев Враца постигна първа победа и взе първи точки за сезона в efbet Лига, след като спечели с 2:0 домакинството си на Септември. Отборът от столицата пък се закотви сам на последно място в класирането с 0 точки и 0 отбелязани голове.DSPORT.BG

Попаденията за домакините паднаха през първото полувреме. В 34-ата минута бившият футболист на Ботев Враца Мартин Христов направи нелепа дузпа, след като удари топката с ръка в никакво положение. Първоначално Валентин Железов не видя ситуацията, но след преглед с ВАР я отсъди, а Переа реализира.

В продължението на първото полувреме Мартин Бачев вкара, след като получи топката от Мартин Ачков и с левия крак отбеляза за 2:0.

Дълбоко в добавеното време Старахиня Керкез остави Септември с човек по-малко, след като извърши нарушение срещу Иван Василев и Валентин Железов го изгони от игра.

Първата интересна ситуация в мача бе в 5-ата минута. Тогава домакините изпълниха ъглов удар, топката бе избита и попадна у Бубакар Траоре, който стреля от дистанция, но не уцели вратата.

Мартин Смоленски шутира от дистанция, но Димитър Шейтанов изби в корнер. След неговото изпълнение домакините опитаха заучено положение, но не се получи.

В 23-ата минута футболистите на Ботев получиха право да изпълнят пряк свободен удар, Мартин Ачков пусна към Антоан Стоянов, който центрира, но не бе създадена опасност пред вратата на гостите.

Две минути след тази ситуация дойде интересно положение. Бертранд Фоурие бе изведен зад защитата на Ботев, Федерико Бариос го събори, но бе маркирана засада, която ВАР потвърди.

В 31-ата минута ВАР разгледа още една ситуация, при която топката се удари в ръката на Мартин Христов от състава на Септември. ВАР реферът Радослав Гидженов  извика Валентин Железов на монитора сам да прегледа ситуацията, като след това съдията посочи бялата точка – дузпа за врачани.

Браян Переа застана на бялата точка, стреля и реализира за 1:0 в 34-ата минута.

Малко преди почивката гостите създадоха напрежение в наказателното поле на Ботев, след две центрирания, но не се случи нищо опасно.

В третата минута на продължението на първата част Мартин Бачев вкара втори гол. След ъглов удар за домакините, топката бе избита и върната отново в наказателното поле от Мартин Ачков. Топката попадна у Мартин Бачев, който вкара с левия крак, който се оказа неспасяем за Димитър Шейтанов.

Второто полувреме започна с лек натиск на гостите и в 54-ата минута минута играчите на Септември стигнаха до ситуация, при която Франк Ландри се опита да отклони топката в мрежата, но не успя.

Малко по-късно и Върбанов се пробва да стреля, но не уцели вратата на Ботев.

В 73-ата минута стражът на Ботев трябваше да се намесва, след като Михаил Полендаков стреля от дистанция, но Бариос изби.

В 77-ата минута домакините можеха да вкарат и трети гол, Мартин Смоленски стреля от близко разстояние, но Шейтанов спаси.

Две минути по-късно Септември бе близо до попадение, Мартин Моран стреля, но Давид Суарес се справи и не позволи това да се случи.

Ботев създаде още една добра ситуация, но Димитър Шейтанов се справи.

В 3-ата минута от продължението Септември създаде най-чисото си положение, което обаче бе пропуснато от Бертран Фоурие.

В петата минута от продълженията гостите останаха с човек по-малко. Страхиня Керкез събори Иван Василев, който можеше да се откъсне сам срещу вратаря, а Валентин Железов го изгони.

БОТЕВ ВРАЦА – СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Браян Переа 34`-дузпа, 2:0 Мартин Бачев 45`+3`

Ботев Враца: 24. Федерико Бариос – 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов (66 – 8. Даниил Кондраков), 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (К) (90 – 7. Иван Василев), 21. Бубакар Траоре (90 – 14. Марко Мажуга), 22. Антоан Стоянов (66 – 17. Чавдар Ивайлов), 24. Мартин Смоленски (79 – 70. Дилян Георгиев), 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков

Резерви: 1. Любомир Василев – 7. Иван Василев, 8. Даниил Кондраков, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Меси Биатумусока, 32. Мартин Дичев, 70. Дилян Георгиев

Треньор: Тодор Янчев

Септември: 21. Димитър Шейтанов – 18. Лубрат Йонашчъ (К), 26. Георги Върбанов, 3. Мартин Христов (46 – 23. Джордан Гутиерес), 19. Митко Митков, 5. Михаил Полендаков (81 – 7. Николай Дросев), 8. Мартин Моран, 20. Фаустас Степонавичюс (71 – 17. Никола Величковски), 4. Франк Ландри (65 – 10. Витиньо), 15. Бертранд Фоурие, 14. Виктор Очаи (46 – 13. Страхиня Керкез)

Резерви: 12. Александър Радков – 7. Николай Дросев, 9. Валентин Доцев, 10. Витиньо, 13. Страхиня Керкез, 17. Никола Величковски, 23. Джордан Гутиерес, 25. Александър Джамов

Треньор: Николай Митов

Червен картон: Страхиня Керкез (90+5 Септември)

Жълти картони: Деян Лозев, Дилян Георгиев (Ботев); Мартин Христов (Септември)

Съдия: Валентин Железов

ВАР: Радослав Гидженов

Тодор Янчев: Падна товар от плещите на играчите

Ники Митов: Проблемите са отзад