Септември се оказа щастлив за Септември, Славия си тръгна с празни ръце след шоуто в ”Надежда”

Септември София се радва след гол / startphoto.bg

Септември София постигна първата си победа от началото на сезона, след като се наложи над Славия с 3:2 в двубой от изтегления 12-и кръг на efbet Лига. Домакините поведоха в резултата в 39-ата минута, когато Кристиян Стоянов сбърка, Витиньо центрира и Джордан Гутиерес вкара след удар от воле. Точно преди изтичането на час игра Борислав Рупанов се разписа отблизо с глава след центриране от корнер на Витиньо. В 69-ата минута септемврийци си върнаха двата гола аванс с втория гол на Рупанов, който се разписа с удар от границата на наказателното поле. Пет минути преди края на редовното време Виктор Генев вкара втори гол за “белите”, след като се разписа с глава след центриране на Галин Иванов от пряк свободен удар. DSPOR.BG

С този успех тимът на Николай Митов спечели първите си точки през кампанията, но остава на дъното в таблицата с 3 точки, докато Славия остава 11-и с 8 точки в актива си.

СЕПТЕМВРИ – СЛАВИЯ 3:2

1:0 Джордан Гутиерес (39′), 2:0 Борислав Рупанов (59′), 2:1 Галин Иванов (64′), 3:1 Борислав Рупанов (69′)

Мачът на стадион “Локомотив” в квартал “Надежда” започна на не особено високо ниво, като домакините не позволиха на “белите” да вземат инициативата в срещата.

В 10-ата минута Септември създаде добра ситуация, при която Джонатан Гутиерес центрира от фланга, а Бертранд Фурние стреля с глава, но не уцели вратата.

“Белите” отговориха с рейд на Карл Фабиен, който завърши с удар, но Димитър Шейтанов се намеси на ниво.

В 21-ата минута Гутиерес шутира опасно от пряк свободен удар, но Вуцов плонжира и отрази топката, летяща към горния му десен ъгъл. При ъгловия удар Вуцов направи ново спасяване, този път след удар на Борисла Рупанов.

Последваха по-силни минути за “белите”, които в 32-ата минута застрашиха вратата на Димитър Шейтанов. Иван Минчев центрира от дълбочина и Галин Иванов стреля с глава, но вратарят на домакините спаси.

В 39-ата минута Кристиян Стоянов се подхлъзна на мокрия терен и подари топката на Витиньо, който бе на лявото крило. Последва меко центриране в наказателното поле, където Джордан Гутиерес стреля от воле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов – 1:0 за Септември!

До края на първата част тимът на Златомир Загорчич натисна в опит да изравни, но не успя да го стори и се прибра на полувреме с гол пасив.

Славия започна мощно второто полувреме и в 47-ата минута удари греда. Мартин Георгиев се пребори за висока топка след центриране от пряк свободен удар. Той я свали към Денислав Александров, който стреля силно, но уцели десния страничен стълб.

Постепенно Септември си върна инициативата в срещата и в 58-ата минута стигна до втори гол. Витиньо центрира добре от ъглов удар вдясно от врата на гостите. Там защитата на “белите” и Светослав Вуцов бяха много пасивни и позволиха на Борислав Рупанов да ги изпревари и да вкара отблизо – 2:0 за Септември!

Четири минути по-късно Димитър Шейтанов спаси удар от дистанция на Галин Иванов.

В 64-ата минута настоятелността на капитана на Славия му помогна да преодолее Виктор Очаи в наказателното поле и да пусне топката към непокрития Цветелин Чунчуков, който бе оставен непокрит фронтално срещу вратата и върна гол за “белите”!

Тимът на Николай Митов си върна двата гола аванс само 5 минути по-късно. Фурие подаде към Рупанов, който стреля много добре от границата на наказателното поле и остави безпомощен Вуцов!

Последваха по-силни минути за хората на Златомир Загорчич, които притиснаха септемврийци.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Виктор Генев се разписа с глава, засичайки меко центриране на Галин Иванов от пряк свободен удар.

В петата минути от добавеното време старжът на Септември Шейтанов направи страхотно спасяване при удар на Иванов и така помогна на тима си да запази своя аванс. До края на добавеното време атаките на Славия не доведоха до нищо, а и Шейтанов спаси удар на Кристиян Балов. По този начин Септември София се поздрави с първа победа от началото на сезона.

В следващия кръг тимът на Николай Митов ще гостува на Хебър, докато този на Златомир Загорчич ще посрещне Лудогорец.

Септември: 21. Димитър Шейтанов – 9. Асен Чандъров (К), 5. Михаил Полендаков (79′ – 7. Николай Дросев), 26. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 27. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран, 11. Борислав Рупанов (72′ – 28. Франк Ландри), 22. Витиньо (72′ – 19. Митко Митков), 24. Джордан Гутиерес (86′ – 18. Кубрат Йонашчъ), 15. Бертранд Фурие

Резерви: 12. Александър Радков – 7. Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 18. Кубрат Йонашчъ, 19. Митко Митков, 20. Фаустас Степонавичюс, 23. Никола Величковски, 25. Александър Джамов, 28. Франк Ландри

Треньор: Николай Митов:

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 22. Куентин Зеедорф – 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов (К), 73. Иван Минчев – 77. Емил Стоев (58′ – 9. Цветелин Чунчуков), 7. Денислав Александров (82′ – 18. Кристиян Балов), 11. Карл Фабиен (82′ – 14. Роберто Райчев)

Резерви: 12. Николай Кръстев – 9. Цветелин Чунчуков, 14. Роберто Райчев, 17. Васил Казълджиев, 18. Кристиян Балов, 27. Емил Мартинов, 37. Венцислав Керчев, 55. Любомир Костов

Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Георги Гинчев

ВАР: Красен Георгиев

Жълти картони: Мартин Моран, Борислав Рупанов, Николай Дросев, Георги Върбанов, Димитър Шейтанов (Сеп); Галин Иванов, Кристиян Стоянов (Сл)