Ботев (Враца) срази Локомотив (Пловдив) и записа първа победа през сезона

Отборът на Ботев (Враца) постигна първата си победа в родната „А” група през настоящия сезон, след като днес се наложи с минималното 1:0 като домакин на Локомотив (Пловдив). Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца и бе от 6-ия кръг на българския шампионат,NOVSPORT.COM

Началото на двубоя не бе особено вълнуващо и като се изключи един удар на Стефанов, който бе спасен от вратаря Иванов, в първите минути нямаше никакви по-чисти положения пред една от двете врати.

До средата на първата част не се стигна до нищо по-вълнуващо на терена, а в 30-ата минута домакините поведоха с 1:0. Кълбото бе центрирано в наказателното поле на гостите, а Амендола с глава забоде топката във вратата на Локомотив (Пловдив).

До почивката домакините удържаха аванса си и така след 45 минути игра резултатът бе 1:0 в полза на Ботев (Враца).

Тимът от стадион „Христо Ботев” започна по-силно през втората част и контролираше случващото се на терена в началните минути. В 52-ата минута Якимов можеше да увеличи аванса на своя тим, но ударът му не попадна в рамките на вратата.

В следващите минути авансът на домакините от един гол продължаваше да се запазва. Локомотив (Пловдив) така и не успяваше да намери начин, по който да достигне до попадение в мрежата на домакините.

До края на срещата Ботев (Враца) удържа преднината си и спечели двубоя с 1:0, като по този начин нанесе първа загуба на пловдивския тим в първенството през новия сезон.

След този успех Ботев (Враца) е с актив от 3 точки, като вече се намира на 14-ото място във временното подреждане. Локомотив (Пловдив) е 10-ти и остава със 7 пункта.

Събития

90+4′ Край на мача Край на мача! Ботев (Враца) печели срещу Локомотив (Пловдив) с 1:0.
90′ Четири минути продължение на двубоя.
80′ Ботев (Враца) продължава да води с 1:0. Локомотив (Пловдив) така и не успява да намери начин да отбележи попадение във вратата на домакините.
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Флориано влиза в игра.
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Романов е заменен. На негово място влиза Флориано.
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Кабалеро се появява на терена.
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Куанг е заменен от Кабалеро.
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Станков влиза на терена.
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна в отбора на гостите. Димо Атанасов напуска.
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Василев влиза за Ботев.
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Ботев. Савич излиза.
60′ Изтече час игра от началото на мача. Ботев (Враца) продължава да води с 1:0.
52′ Удар Удар на Якимов, кълбото обаче не попада в рамките на вратата и излиза в аут.
49′ Ботев (Враца) е по-добрият тим в началните минути на втората част. Резултатът продължава да бъде 1:0 в полза на домакините.
48′ Жълт картон Марков получава жълт картон за нарушение срещу играч на противника.
46′ Начало на второто полувреме.
45+1′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра Ботев (Враца) води на Локомотив (Пловдив) с 1:0.
45+1′ Жълт картон Валери Георгиев получава жълт картон.
42′ Ботев (Враца) все още води с 1:0, наближава краят на първото полувреме.
36′ Смяна за състезател влизащ в игра М. Петров се влиза в игра.
36′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в отбора на Локомотив (Пловдив). Абушев напуска терена.
35′ Резултатът продължава да бъде 1:0 в полза на Ботев (Враца).
30′ Гол ГООООООЛ! Ботев (Враца) повежда с 1:0! Кълбото бе центрирано в наказателното поле на гостите, а Амендола с глава забоде топката във вратата на Локомотив (Пловдив).
26′ Жълт картон Официално предупреден с жълт картон бе Куанг, който влезе грубо в краката на противников играч.
23′ В средата на първото полувреме резултатът продължава да бъде 0:0. Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) все още не могат да си отбележат гол.
18′ Все още няма голови положения пред двете врати.
15′ Изтече четвърт час игра от началото на двубоя. Резултатът продължава да бъде 0:0.
11′ Продължава да се запазва нулевото равенство, няма много интересни моменти пред двете врати в началните минути.
5′ Равностойно начало на срещата, все още няма голове и нулевото равенство се запазва.
3′ Удар Стефанов отправя изстрел, но вратарят на домакините улавя кълбото.
1′ Начало на мача Начало на мача между отборите на Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив)!