Берое оскуба беззъби „канарчета” и спечели „Битката за Тракия”

Берое нанесе първа домакинска загуба на Ботев (Пд). Заралии спечелиха с 2:1 насред Пловдив, а успехът им можеше да бъде още по-изразителен, ако ударът на Мартинс в 71-ата минута не бе избит в гредата от Шеткус, който увисна при първия гол. Иначе Елиаш и Георги Андонов се разписаха във всяко едно от полувремената, като точно преди почивката Берое остана с човек по-малко, след като Стефан Велев получи втори жълт картон за оспорване на съдийско решение. Ботев се върна в мача в 86-ата минута, когато Иван Цветков беше точен от границата на наказателното поле. До края обаче канарите не успяха да изравнят, а техният спортен директор Александър Александров бе изведен от полицията заради претенции към рефера,NOVSPORT.COM
След тромави първи начални минути и хубав удар на Неделев, минал на милиметри над напречната греда, Берое откри резултата. Това стана в 14-ата минута, когато при центриране от свободен удар на Пенев, Шеткус увисна и Елиаш засече топката с глава отблизо за 1:0.
Опитът за натиск от страна на Ботев беше безидеен. Канарчетата действаха анемично, като си служеха предимно с центрирания. Междувременно възрастен човек от агитката на Берое беше откаран в болница. Смята се, че на фена е прилошало.
В 35-ата минута поредно центриране в пеналтерията на Берое от страна на Неделев сякаш изненада защитата на гостите и непокритият Грънчаров стреля с глава, но право в ръцете на Акалски, който беше освиркван от феновете на Ботев при всяка своя изява.
Точно преди почивката Берое остана с човек по-малко, след като Стефан Велев получи втори жълт картон за реплика към съдията Николай Йорданов при изпълнение на ъглов удар за заралии. Тогава Лоузейро забави центрирането и реферът от столицата му извади жълт картон, което породи претенциите на Велев и неговите съотборници. Края на полувремето се забави заради струпване на целия отбор на Берое край арбитъра.
В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:0 в полза на Берое, който трябваше да изиграе цялото второ полувреме с човек по-малко.
Въпреки това „зелените” вкараха втори гол 10 минути след подновяването на играта. При идентична ситуация с първото попадение топката бе центрирана във вратарското поле от свободен удар, Георги Андонов бе оставен непокрит и с глава направи 2:0 отблизо.
Иначе за началото на втората част Ферарио Спасов реагира и смени Паласеулос със Станислав Костов.
В 60-ата минута Енрике проби отдясно и центрира ниско за Иван Цветков. Нападателят стреля, но малко преди топката да пресече голлинията Здравко Илиев изби с шпагат в ъглов удар. При последвалото центриране на Неделев Цветков се извиси и стреля с глава, но Кирил Акалски със страхотен рефлекс спаси.
После отново той се намеси при удар на Неделев от фаул.
В 72-ата минута Берое удари и греда. Мартинс шутира и Шеткус отби в страничния стълб с пръстите си.
Ботев беше особено близо до гола в 75-ата минута, когато удар на Костов с глава мина точно над напречната греда в аут.
Все пак късметът се усмихна на домакините и те успяха да намалят изоставането си. В 86-ата минута Иван Цветков вкара шестия си гол от началото на сезона, след като с премерен удар от границата на пеналта прати топката в горния ъгъл.
До края страстите се нажежиха, а спортният директор на Ботев Александър Александров – Кривия беше изгонен от рефера Николай Йорданов за бурни претенции срещу съдийските решения. Кривия беше изведен от полицията, а на терена домакините не съумяха да създадат положение за изравняване на резултата.

Събития

90+5′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+5′ Центриране Центрирането излиза в аут
90+4′ Смяна за състезател влизащ в игра Ливраменто влиза
90+4′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Берое. Еуженьо излиза
90+4′ Ъглов удар за Ботев
90+3′ Bнимание Сашо Александров е изгонен от рефера за бурните си претенции
90+3′ Жълт картон Иво Иванов получава жълт картон
90+2′ Берое владее топката в центъра на терена
90′ 4 минути добавено време
90′ Жълт картон Жълт картон за Каядо за бавене на играта
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Динков влиза
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Берое. Каядо излиза
88′ Жълт картон Жълт картон за Акалски
88′ Спортният директор на Ботев Александър Александров едва не влиза на терена
87′ Bнимание Претенции на домакините за дузпа за удар в ръката на Зафиров. Целият стадион освирква Николай Йорданов
86′ Гол ГОЛ за Ботев – 1:2! Цветков бележи от границата на наказателното поле с удар с левия крак в горния ъгъл
85′ Удар Удар на Елиаш от малкия пеналт минава над напречната греда
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Петър Атанасов влиза
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Ботев. На мястото на Рахов
78′ Жълт картон Мартинс получава жълт картон
75′ Bнимание Внимание: Неделев центрира, Костов засече с глава, но топката мина над гредата на вратата, пазена от Акалски
71′ Греда Греда на Берое. Мартинс стреля, вратарят с пръсти изби в страничния стълб
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Голмайсторът Андонов излиза
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Берое. Елио Мартинс влиза
69′ Целият отбор на Берое брани резултата в своята половина
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Огнянов излиза
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Ботев. Дяков влиза
65′ Удар Акалски спасява удар на Неделев от свободен удар
63′ Жълт картон Иршак получава жълт картон за задържане
60′ Bнимание Удар на Рахов с глава, страхотно спасяване на Акалски
60′ Bнимание Центриране на Енрике в наказателното поле и Здравко Илиев в последния момент чисти в ъглов удар преди топката да достигне играч на Ботев
55′ Гол ГОЛ – 2:0 за Берое! След центриране на свободен удар Георги Андонов беше оставен непокрит във вратарското поле и с глава удвои преднината на гостите
48′ Удар Удар на Костов, топката среща гърба на защитник на Берое и излиза в корнер
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място се появява Станислав Костов
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Ботев. Паласуелос е останал в съблекалнята
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+4′ Oказа се, че Велев е получил втория жълт картон за реплика към съдията, докато жълтият картон за Лоузейро е за бавене на играта
45+4′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+3′ Играчите на Берое са се скупчили около главния рефер. И Акалски се включи в мелето, бурни освирквания. Не се разбра от какво е породено решението на главния рефер
45+2′ Втори жълт картон и съответно червен Велев получава жълт картон и е отстранен
45+2′ Жълт картон Лоузейро получава жълт картон
45′ 2 минути добавено време
43′ Удар Удар на Георги Андонов от свободен удар минава встрани от вратата
42′ Жълт картон Виейра получава жълт картон и фаул за Берое на около 25 метра фронтално
40′ Центриране Поредно центриране в пеналта на Берое, топката отново е избита
38′ Жълт картон Велев получава жълт картон за нарушение срещу Огнянов
37′ Удар Опасен шут на Неделев от границата на пеналта с левия крак минава над вратата
36′ Центриране Виейра проби в наказателното поле, но сбърка при връщането към точката на дузпата и гостите овладяха
35′ Bнимание Центриране от свободен удар за Ботев в пеналта на Берое. Няколко играчи се разминаха с топката, тя попадна в непокрития Грънчаров, който стреля с глава, но право в ръцете на Акалски
34′ Хитро подаване на Огнянов по трева в пеналта, търсещо Цветков, но Иво Иванов изпревари тарана и изчисти
32′ Центриране Центриране от ъглов удар на Неделев на задна греда, но топката дойде дълга за Грънчаров и напусна очертанията на терена в аут
31′ Центриране Центриране в наказателното поле на Неделев, но право в обсега на Акалски, който лови без проблеми
26′ Удар Крайно неточен шут на Иршак от 25 метра
25′ Възрастен човек от агитката на Берое беше откаран в болница
22′ Линейка се отправя към сектора за гости
20′ Контузия или получаване на медицинска помощ Еуженьо се нуждае от медицинска помощ, но ще се изправи и ще продължи
18′ Уталожиха се страстите в гостуващия сектор, но полицията се настани там. Феновете на Берое отново запяха
17′ Напрежение в сектора за гости, полицията навлиза там, където е настанена агитката на Берое
14′ Гол ГОЛ – 1:0 за Берое! При центриране в наказателното поле Шеткус увисна и Елиаш се извиси и реализира с глава. Асистенцията бе на Пенев
13′ Опит за взаимодействие в наказателното поле между Неделев и Иршак, но връщащият пас беше доста дълъг и вратарят Акалски лови
11′ Вратарят на Берое Акалски, който е бивш играч на Локо Пд, е бурно освиркван при всяко свое съприкосновение с топката.
10′ Bнимание Внимание: Шут на Неделев от 25 метра, вратарят отгледа топката, но тя преминава на милиметри над напречната греда
9′ Удар Шут на Каядо от далечна дистанция, топката минава над вратата на Ботев
9′ Тромави първи начални минути
7′ Центриране Центриране на Артур, Иван Цветков игра с глава, но преди това извършва нарушение в нападение и Акалски ще изнесе топката напред
6′ 8000 са посетили мача на Колежа, 150 човека наброява агитката от Стара Загора
6′ Втори корнер за Берое. След изпълнението топката е изчистена в предни позиции
3′ Центриране Опит на Еуженьо да обстрелва вратата на Ботев, топката е избита в корнер от Грънчаров. След изпълнението нищо интересно
1′ Временно прекъсване заради многобройните ленти, хвърлени по терена от феновете на Ботев
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Минута мълчание на Колежа в памет на загиналите преди една година момчета в село Катуница