Илиян Йорданов окрили Левски за шеста поредна победа

Левски излезе еднолично на върха в класирането, макар и временно, след победа с 2:0, постигната през второто полувреме над Пирин (Гоце Делчев) в среща от 6-ия кръг на „А” група. Илиян Йорданов изигра съществена роля за шестия пореден успех на „сините”, след като раздвижи играта им след почивката, когато се появи като резерва, дебютирайки официално за новия си тим. Крилото подпечата победата на Левски с втория гол в мача в 62-ата минута, десетина минути след откриващото попадение на Базил де Карвальо от дузпа. През първото полувреме гостите оказаха отпор, като най-сериозното положение за „сините” беше гредата на Владо Гаджев от свободен удар. През втората част обаче неврокопчани рухнаха под натиска на мощната атака на домакините,novsport.com
С този успех Левски събра пълен актив от 18 точки, с 3 пред Лудогорец, който играе в момента срещу ЦСКА. Пирин (ГД) регистрира трета загуба и заема 7-ата позиция с 9 точки.
Очаквано Левски тръгна в атака от самото начало, но гостите от Гоце Делчев оказаха отпор. Те пресираха сините, играеха много организирано и групирано и не позволяваха на домакините да разгърнат своите атаки.
В 14-ата минута Левски можеше да открие резултата от статично положение. Гаджев изпълни свободен удар точно от линията на дъгата на наказателното поле, топката прехвърли стената и срещна страничната греда на Абдиков.
В 21-ата минута Ели пусна към Йовов, който се освободи от защитата на Пирин, излизайки сам срещу вратаря. В свой стил Бижутера би покрай лявата греда и изтърва 100-процентово положение.
В 39-ата минута Гаджев проби мощно през центъра. Халфът пусна към Рамос, който стреля опасно, но топката премина покрай дясната греда.
Гостите също успяха да направят няколко атаки преди почивката. При една от тях, получила се след грешка на Башлиев, Марчев изведе Хазуров, но Ели успя да избие навреме.
На почивката старши треньорът на Левски Илиан Илиев реагира и пусна новото попълнение Илиян Йорданов на мястото на Симеон Райков. Станалият свободен агент след престой в Локомотив Пловдив футболист даде острота в „синята” атака и голът не закъсня.
В 51-ата минута Карвальо си изработи дузпа и сам я реализира. Таранът проби мощно, надбяга Гуцев и в близост до аутлинията бе фаулиран от защитника на Пирин. С мощен удар в скобата Карвальо вкара шестия си гол за сезона, изравнявайки се с Иван Цветков, който по-рано днес вкара за Ботев срещу Берое.
Десетина минути по-късно Илиян Йорданов заслужено вкара дебютния си гол за Левски. Крилото се възползва от изпусната от Абдиков топка при удар на Рамос и на добавка разстреля вратаря за 2:0.
На терена се появи Жоао Силва, който замени Марсиньо. Дошлият от Евертън нападател преодоля с лекота цялата защита на Пирин в 65-ата минута, но ударът му мина покрай вратата.
Минута по-късно Илиян Йорданов елиминира с едно движение защитниците на гостите и пусна вдясно за Рамос. Португалецът с два финта направи безпомощни Дреновички и Лазаров, но ударът му се отби в крака на Гуцев и излезе в корнер.
В 81-ата минута Гуцев едва не си отбеляза автогол, а минута по-късно вратарят Абдиков изпусна топката в мрежата, но страничният рефер видя фаул на Жоао Силва.
В 83-ата минута Силва направи изключително красиво отиграване. Той получи пас от Башлиев, свали топката с гърди и стреля много мощно от движение с обръщане, но топката мина покрай дясната греда.

До края Мулдер пропусна още едно положение за Левски и така дойде последният съдийски сигнал.

Събития

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+2′ Засада Карвальо изведе Силва, но реферът е видял засада и публиката протестира бурно
90+1′ Bнимание Мулдер стреля силно на добавка, топката прелетя на сантиметри до дясната греда. Бомбен удар на левия в този мач защитник
90′ 3 минути добавено време
90′ Контузия или получаване на медицинска помощ Оказва се медицинска помощ на Пиргов, който пострада при сблъсък с Карвальо
89′ След изпълнението вратарят боксира
89′ Карвальо пресече топка в полето на Пирин, пусна към Силва, който влезе в пеналтерията, излъга Пиргов, но в последния момент защитникът протегна крак и изби в корнер
88′ Bнимание Рамос получи топка от Силва, премина през трима футболисти в зелено, навлезе в наказателното поле и падна, искайки дузпа, но остана да си гледа жално на тревата
83′ Bнимание Башлиев към Жоао Силва, който свали топката с гърди и стреля много мощно от движение, но топката мина покрай дясната греда. Изключително красиво положение
82′ Bнимание След изпълнението Жоао Силва скочи заедно с вратаря Абиков, който улови, но я изпусна и тя попадна в мрежата, но страничният рефер Петко Павлов маркира нарушение на нападателя
81′ Bнимание Ели пусна в наказателното поле, където крак подложи Гуцев и топката опасно летеше към вратата, но в последния момент мина покрай дясната греда в ъглов удар.
78′ Контузия или получаване на медицинска помощ Гуцев се нуждае от медицинска помощ след единоборство с Карвальо във въздуха
76′ Феновете на Пирин са около 50, а публиката наброява около 5000
74′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Димов
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Левски. Излиза Йовов
73′ Удар При една от малкото възможности, при които Пирин премина центъра, капитанът Лазаров бе фаулиран от Гаджев на около 35 метра от вратата на Левски. Удар на Пиргов, топката срещна тялото на Илиян Йорданов, който падна в нокдаун
72′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта временно е спряна, за да се окаже медицинска помощ на Карвальо и Абдиков
71′ Йовов овладя в центъра, пусна късо към Силва, който изведе вдясно Рамос. Последният нахлу в наказателното поле, пусна прострелна топка към Карвальо, но в момента, в който нападателят щеше да нанесе удар, в него се хвърли Абдиков и се получи неприятен
70′ Жоао Силва изведе Йовов сам срещу вратаря, като рамо до рамо с него имаше двама защитници. Бижутера обаче се засуети и загуби равновесие между Дреновички и Гуцев
68′ В тези минути Левски буквално смачка Пирин. Много разнообразни атаки по фланга на Рамос и Йорданов, а в средата Илиан Илиев играе с двама нападатели – Силва и Карвальо, което прави Левски изключително агресивен. Гостите с мъка ги удържат
66′ Bнимание Много мощна атака на Ил. Йорданов, който елиминира с едно движение защитниците на Пирин, пусна вдясно за Рамос. Той с два финта направи безпомощни Дреновички и Лазаров, стреля и от крака на Гуцев топката излезе в корнер
65′ Bнимание От централния кръг Станислав Ангелов изведе страхотно Жоао Силва, който с лекота успя да преодолее трима защитници на Пирин, стреля, вратарят изби. Последва нов удар на Силва, но покрай вратата
63′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Жоао Силва
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Левски. Излиза Марсиньо
62′ Гол ГОЛ – 2:0 за Левски! Много добро двойно подаване между Гаджев и Марсиньо, с което елиминираха защитата. Последният върна към Рамос, който стреля от движение в пеналта, вратарят изби в краката на Илиян Йорданов, който от упор разстреля Абдиков за в
61′ Смяна за състезател влизащ в игра Коцев влиза
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Пирин. Ходза излиза
60′ Ангелов изведе през центъра Рамос, който нахлу в наказателното поле, но отново вратарят Абдиков бе чудесно пласиран и с шпагат успя да изчисти топката
59′ Станислав Ангелов изведе Йовов, който успя да преодолее двамата централни защитници, но вратарят пресрещна ветерана и изби
58′ Засада Станислав Ангелов се опита да изведе Карвальо, той гърдира топката, преодолявайки двама защитници, но страничният съдия вдигна флага, което изуми и публика, и футболисти на Левски
53′ Гол от дузпа ГОЛ – 1:0 за Левски! Карвальо бележи с удар в горния ляв ъгъл
51′ Жълт картон Карвальо е фаулиран в наказателното поле и дузпа за Левски. Гуцев го фаулира и получава жълт картон. Иначе Мулдер пусна към Карвальо, напредна остро, надбяга Гуцев, навлезе в пеналтерията и в близост до аутлинията беше фаулиран
50′ С влизането на Илиян Йорданов много се оживи играта на Левски. Той комбинира с Гаджев и Мулдер по левия фланг и дава острота на синьото нападение
50′ Удар Удар на Марчев, топката преминава покрай дясната греда на Пламен Илиев
49′ Центриране Вратарят Абдиков пресича подаване към Карвальо
49′ Удар Взаимодействие между Гаджев и Йорданов. Първият стреля от около десетина метра вътре в пеналта, право в ръцете на Абдиков
48′ Това е официален дебют за Илиян Йорданов
46′ Центриране Йорданов изпълни ъглов удар, Хазуров чисти
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Райков е останал в съблекалнята
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Левски. Илиян Йорданов ще се появи в игра
45+1′ УВАЖАЕМИ ЧИТАТЕЛИ, ИЗВИНЕТЕ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ С ВЪВЕЖДАНЕТО НА ПОЛОЖЕНИЯТА! САЙТЪТ Е ПРЕКАЛЕНО НАТОВАРЕН ЗАРАДИ ГОЛЕМИЯ ИНТЕРЕС И ПОРАДИ ТАЗИ ПРИЧИНА НА МОМЕНТИ НЕ ИЗДЪРЖА! ПРОСТЕТЕ!!!
45′ Край на мача Край на първото полувреме!
44′ Bнимание Влади Гаджев центрира от корнер, защитниците избиха, тя попадна отново в Гаджев. Той отново центрира, Карвальо засече от вратарското поле, но вратарят успя да избие
43′ Удар Мощен удар на Лазаров преминава над напречната греда на Пламен Илиев
42′ Удар Удар на Гаджев се отклонява в крак на защитник и излиза в корнер
41′ Грешка на Башлиев позволи на играчите на Пирин да развият опасна атака. Хазуров получи топката от Марчев, но Ели успя да избие топката
41′ Центриране Лазаров центрира в полето на Левски, право в ръцете на Пламен Илиев
39′ Удар Много мощен пробив на Гаджев през центъра, той намери Рамос, който стреля и топката премина опасно покрай дясната греда
37′ Удар Марсиньо и Йовов разиграха на двойно в наказателното поле, последва пас към Райков вдясно, който технично се опита да прехвърли вратаря, но той успя да улови
34′ Удар Марсиньо центрира чудесно към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Йовов по най-левашкия начин изрита топката над напречната греда
29′ Удар Опасен удар на Гаджев минава покрай дясната греда
22′ Удар на Гаджев от границата на пеналта, топката среща тялото на Гуцев, което поражда претенции от страна на публиката за игра с ръка на футболиста на Пирин, но разстоянието между двамата беше много късо
22′ Удар Карвальо буквално прегази трима и стреля, топката мина покрай гредата
21′ Bнимание След като топката бе избита от Дреновички, топката бе поета от Ели, който намери Йовов много добре. Ветеранът се измъкна сам срещу вратаря, но би покрай лявата греда. Уникален пропуск на Бижутера!
21′ Центриране Корнер за Левски. Центриране на Гаджев, но гостите избиват чрез Дреновички
19′ Пробив на Марчев, който стреля от границата на пеналта, но право в ръцете на Пламен Илиев. Първи точен удар на гостите
19′ Удар Марсиньо получи топката от Райков, финтира двама и стреля, но топката мина покрай гредата
14′ Греда Гаджев е фаулиран на дъгата на наказателното поле. Самият Гаджев е зад топката. Той стреля над стената технично в долния десен ъгъл и топката среща гредата
14′ Сините фенове запяха “Шум и Марица”
12′ Центриране Фиданин чисти в корнер преди Карвальо да играе с топката. След късото изпълнение на Райков, Рамос центрира, Мулдер засече, но над напречната греда
10′ Около 30 са феновете от Гоце Делчев, които развяват знамена с лика на националния герой. Иначе около 4000 са зрителите по трибуните на “Герена”
9′ Станислав Ангелов опита да изведе Райков, но Ходза успя да изчисти от краката на крилото
7′ Дотук Пирин се държи много добре, като пресира левскарите, добре са групирани и организирани и не позволяват на домакините да разгръщат своите атаки
6′ Удар Райков финтира двама футболисти пред наказателното поле и стреля, но топката среща тялото на Дреновички и опасността беше предотвратена
5′ Центриране Центиране към лявата сглобка на Пламен Илиев, но там нито един играч на Пирин не успява да достигне топката и тя излиза в аут
4′ Центриране Абдиков изпреварва Карвальо при центриране към него
3′ Центриране След центрирането Ходза чисти
3′ Рамос опита да намери Башлиев отдясно, но топката среща крака на Лазаров и първи ъглов удар в мача
2′ Засега игра в центъра на терена
1′ Начало на мача Начало на мача! Първи с топката играят гостите