Лудогорец – ЦСКА 1:0

Отборът на Лудогорец приема ЦСКА в дербито на 6-ия кръг на „А” група. Двубоят започва в 20 часа и е поверен на рефера Георги Йорданов.novsport.com

През миналия сезон „червените” изгубиха титлата именно в Разград, когато в ключов двубой от последния кръг отстъпиха пред тима, воден от Ивайло Петев с 0:1. Сега момчетата на Стойчо Младенов ще търсят макар и частичен реванш.

До този момент в първенството Лудогорец не познава друг резултат освен победата и дели първото място с тима на Левски. „Армейците” пък започнаха по ужасяващ начин тазгодишната кампания и се намират на незавидната девета позиция с актив от 8 точки.

Ако иска да стопи преднината на водачите обаче отборът на ЦСКА трябва да постига победи именно в дербитата. Лошата новина за Стойчо Младенов е, че отново няма да има възможност да използва бразилския нападател Мишел Платини, на когото за пореден път бе отказана картотека.

От състава на Лудогорец пък отпада единствено контузения руски бранител Козмин Моци.

Novsport.com ви предоставя възможността да проследите двубоя на живо посредством подробен текстови коментар!

Бързи факти

Нджонго Присо няма гол вече в 11 поредни мача на ЦСКА за първенство.

В предишния кръг трима чужденци записаха дебюти с червената фланелка – Сержиньо (80-и мач в А група), Тасио и Пакурар (с първи мачове в първенството).

Ако играе днес Тодор Янчев ще се изравни на деветата позиция във вечната клубна ранглиста по участия в елита с Божил Колев. Двамата ще имат по 254 мача.

Без смяна от началото на сезона за ЦСКА са играли петима – Томаш Черни, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Нилсон Антонио и Тодор Янчев.

Футболистите на ЦСКА са уцелили 4 греди от началото на сезона.

Авторът на шампионския гол за Лудогорец във вратата на ЦСКА през миналия сезон Мирослав Иванов записа асистенция в последните си три двубоя за тима от Разград.

В предишния кръг срещу Литекс холандецът Мичел Бургзорг направи дебют с гол в А група, за който му бяха необходими само 9 минути игра.

Отборът не допуска нито един гол при трите си досегашни гостувания през сезона, но инкасира по едно попадение в двете си домакинства.

Лудогорец няма загуба от 14 мача в първенството и е в серия от 10 поредни победи.

Четирима футболисти на Лудогорец са играли през всичките 450 минути през този сезон. Това са капитанът Емил Гъргоров, Светльо Дяков, Барт и новото попълнение Кайсара.

ЛУДОГОРЕЦ

1 : 0

90′

ЦСКА

22 септември 2012 20:00, Стадион: “Лудогорец Арена”, Разград,
Гл.съдия: Георги Йорданов

1 : 0   84. Марселиньо  75′
Лудогорец
91. Чворович
25. Минев

Събития

78′ Двойна смяна в състава на ЦСКА! Присо влиза в игра
77′ Страхотна възможност за ЦСКА! Тенгариня стреля много опасно с глава след центриране от корнер, но прати топката на педя встрани от вратата
75′ 1:0 за Лудогорец! Йордан Минев нахлу отдясно в наказателното поле, след което пусна топката по земя за Марселиньо, който не сбърка от десетина метра
73′ Марселиньо получава жълт картон
72′ Играта напуска Иван Стоянов
72′ Смяна в състава на Лудогорец. Гела влиза на терена
71′ Лудогорец остава с човек по-малко на терена! Мирослав Иванов се строполи в наказателното поле на ЦСКА, но главният рефер Георги Йорданов му показа втори жълт картон за симулация
70′ Жълт картон за Иван Бандаловски от състава на ЦСКА
68′ Кайсара получи добро подаване от Мирослав Иванов. Черни обаче излезе навреме и затвори добре бразилеца
63′ Заменя го Тенгариня
63′ Принудителна смяна в отбора на ЦСКА. Пакурар напуска терена
61′ Жълт картон за Карачанаков от състава на ЦСКА
60′ Напрежение по тринуните! Феновете на ЦСКА хвърлиха няколко димки в сектор с фенове на домакините
60′ Играта е временно спряна докато Пакурар получава медицинска помощ. Полузащитникът дава знак, че иска смяна
57′ Иван Стоянов не съумя да се възползва от груба грешка на Пламен Крачунов. Нападателят на Лудогорец се засуети и топката му бе отнета току преди да нанесе удар към вратата на гостите
50′ Отборът на ЦСКА е малко по-активен в началните минути на второто полувреме
46′ Няма извършени смени в двата отбора
46′ Начало на втората част
45′ Край на първото полувреме
45′ Гъргоров стреля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но Черни се справя с опасността.
43′ Михаил Венков с отлична намеса чисти в корнер след центриране на Гъргоров към Иван Стоянов. Нищо интересно след изпълнението
41′ Сериозен натиск на Лудогорец. Домакините се настаниха трайно в половината на ЦСКА в последните минути
37′ Страхотна намеса на Апостол Попов, който изчисти топката току пред главата на Миро Иванов след меко центриране на Иван Стоянов
37′ Пакурар изведе Карачанаков зад гърба на отбраната на Лудогорец, но има маркирана засада срещу младият футболист на “червените”
36′ Домакините разиграха късо, но Саша се намеси добре и изчисти топката
36′ Корнер в полза на Лудогорец отдясно на Томаш Черни
32′ Доста неточен удар с глава на Бандаловски, който засече с глава центриране отляво
30′ Жълт картон за Мирослав Иванов за нарушение, извършено срещу Саша
27′ Без сериозни опасности пред двете врати в последните минути
26′ Барт избива в тъч след опасно центриране на Карачанаков към наказателното поле.
24′ Ъглов удар в полза на гостите. Марселиньо чисти с глава центрираната от Карачанаков топка в наказателното поле
22′ Бърза контраатака на ЦСКА завърши със силен удар на Тасио, който бе блокиран от бранител на домакините.
19′ Домакините са доста по-активни в последните минути.
18′ Удар от движение на Марселиньо преминава встрани от вратата на ЦСКА
15′ След центрирането от ъгловия удар, Барт засече с глава, но прати топката в тялото на Черни
15′ Първа по-сериозна опасност пред вратата на ЦСКА! Марселиньо открадна топката и веднага центрира към Гъргоров, който нанесе опасен удар с глава, но Черни се намеси блестящо и изби в корнер
14′ УВАЖАЕМИ ЧИТАТЕЛИ, ИЗВИНЕТЕ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ С ВЪВЕЖДАНЕТО НА ПОЛОЖЕНИЯТА! САЙТЪТ Е ПРЕКАЛЕНО НАТОВАРЕН ЗАРАДИ ГОЛЕМИЯ ИНТЕРЕС И ПОРАДИ ТАЗИ ПРИЧИНА НА МОМЕНТИ НЕ ИЗДЪРЖА! ПРОСТЕТЕ!!!
14′ Йордан Минев не успя да си овладее топката в наказателното поле след страхотно подаване на Мирослав Иванов.
12′ Корнер за Лудогорец. След изпълнението му топката попада право в ръцете на Черни
11′ Жълт картон за Лукас Саша от състава на ЦСКА за нарушение срещу Мирослав Иванов
9′ Далечен удар на Карачанаков не застраши с нищо Чворович
7′ Първи удар към една от двете врати. Генчев засече с глава центриране на Гъргоров, но прати топката в аут
4′ Спокойни начални минути на срещата. Игра предимно в центъра на терена
1′ Начало на срещата
0′ Любомир Гулдан е получил контузия по време на загрявката и ще бъде заменен от Теро Мантула в стартовия състав на разградчани