Монтана – Черно море 3:1

Монтана приема Черно море в среща от 6-ия кръг на „А” група. Двубоят започва в 17:00 ч на стадион „Огоста”. Главен рефер ще бъде Ивайло Стоянов от Петрич с помощници Иван Вълчев от София и Крум Стоилов от Благоевград,NOVSPORT.COM
Домакините записаха първата си победа в „А” група през новия сезон миналия кръг – над бургаския Черноморец с 1:0 – след четири поредни загуби. Сега тимът на Атанас Джамбазки заема 14-ото място, което е в зоната на изпадащите, с 3 точки, колкото има и 12-ият Етър. Черно море е 11-и с 5 точки. Отборът на Стефан Генов няма победа в последните си три мача, в които записа две равенства и една загуба.
Мачът Монтана – Черно море може да проследите на живо в Novsport.com с текстово описание на най-интересните моменти от стадион „Огоста”!
Бързи факти:
Монтана:
С 1:0 над Черноморец в предишния кръг тимът прекъсна негативна серия от 5 поредни загуби в А група, започнала с поражение с 2:4 точно срещу бургазлии в последния кръг на миналия сезон
Халфът Антон Костадинов може да запише своя 150-и мач в А група, досега е отбелязал само един гол – с екипа на Беласица през сезон 2005/06 г.
Бранителят Мартин Ковачев единствен е играл без смяна във всички 5 мача на тима през сезона
Черно море:
Разделя последното място в класирането по вкарани голове -1, заедно с Ботев Bp, тимът не е постигнал попадение вече 320 минути
Лидерът на тима Георги Илиев не е вкарвал гол в 10 поредни мача за първенство, за последно се разписа от дузпа при 1:4 срещу ЦСКА в 25-ия кръг на миналия сезон
В Монтана Мирослав Манолов постигна един от най-бързите голове в историята на А група – още в 8-ата секунда
БАЛАНС
В А група: 6 мача, 1 победа за Монтана, 1 равенство, 4 победи за Черно море, голова разлика 9-7 за Черно море

Монтана като домакин: 3 мача, 1 победа за Монтана, 2 победи за Черно море, голова разлика 6-5 за Монтана

Монтана
1.Веселин Цветковски Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+3′ Bнимание Китанов се хвърля в краката на Миро Антонов и предотвратява четвърти гол в своята врата
90+2′ Bнимание Димитър Воденичаров беше изведен на изгодна позиция пред вратата на Черно море, но нападателят стреля неточно в аут
90′ 3 минути добавено време
87′ Гол Монтана спря да играе и Черно море върна един гол. Негов автор стана капитанът на моряците Георги Илиев
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Божилов излиза
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Атанас Илиев влиза за последната смяна на гостите
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Паломино излиза
76′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Черно море. Дончо Атанасов влиза
75′ Гол 3:0 за Монтана. Деян Христов бе изведен сам срещу вратаря от Митко Илиев и майсторски преодоля вратаря за 3:0
73′ Гол 2:0 за Монтана! Димитър Воденичаров с ефектен прехвърлящ удар прави 2:0
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Стамен Ангелов влиза
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Христиан Попов излиза
69′ Центриране Центриране на Пашов, но Китанов скача и лови
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Йордан Тодоров излиза
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Деян Христов влиза
67′ Жълт картон Жълт картон за Воденичаров
65′ Центриране Трети корнер за Черно море, но и от него моряците не се възползваха
60′ Дотук корнерите са 7 за Монтана срещу 2 за Черно море
59′ Удар Шут на Йордан Тодоров високо над вратата
54′ Жълт картон Ивелин Янев получава жълт картон
50′ Гол ГОЛ – 1:0 за Монтана! Мартин Ковачев извежда домакините напред в резултата. Йордан Тодоров центрира меко в наказателното поле, където Ковачев с премерен удар прави 1:0
47′ Центриране Пашов центрира, но нямаше кой да засече в мрежата
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Димитър Петков излиза
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Димитър Воденичаров влиза
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
46′ Цветковски е получил комоцио, а освен това има и сериозно сцепена вежда
46′ Втората част в Монтана още не е започнала
45+5′ След червения картон гостите се прибраха в своята половина. Забит напред е само Паломино
45+4′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+1′ Центриране Черно море изпълни втори безрезултатен корнер
42′ Корнерите дотук за 4 за Монтана срещу 1 за Черно море
40′ Жълт картон Жълт картон за Христиан Попов за опасна игра
30′ Удар Добър удар на Пашов, спасен от Китанов. Преди това Пашов отново обстрелва вратата на гостите, но в аут
27′ За ситуацията в 24-ата минута е виновен страничният рефер Иван Вълчев, който не вдигна флага за засада на Миро Манолов, и нападателят нарани Веселин Цветковски
25′ Смяна за състезател влизащ в игра Сендо влиза
25′ Смяна за състезател излизащ от игра Цветковски излиза
25′ Контузия или получаване на медицинска помощ Цветковски трябва да бъде заменен принудително. Той ще бъде откаран в болница заради удара на Миро Манолов
24′ Червен картон Черно море остава с човек по-малко! Миро Манолов влезе с бутоните напред в главата на Цветковски и получава директен червен картон
19′ Досега двата отбора са си разменили по един безрезултатен корнер
14′ Удар След изпълнението Лахчев стреля с глава, но Китанов лови
13′ Центриране Първи корнер за Монтана. След атака на Пашов, Китанов избива в ъглов удар
12′ Равностойна игра в първите минути. Монтана играе срещу слънцето и на вратаря Цветковски ще бъде по-трудно
1′ Начало на мача Начало на мача!