Литекс изнесе лекция на Етър

Литекс разби Етър с 4:0 насред Велико Търново и нанесе пета поредна загуба на „виолетовите”. Исмаил Иса вкара дебютния си гол за ловчанлии във втория си мач с оранжевата фланелка, а освен това и асистира за още един. Резултатът на стадион „Ивайло” откри младежкият национал Александър Цветков в 9-ата минута. Иса покачи точно преди почивката. Заков направи аванса на гостите класически в 56-ата минута. Крайното 4:0 оформи резервата Ваюши в 65-ата минута. Най-добрата възможност за Етър пропусна Луис Едуардо в началото на втората част, когато тресна страничната греда,NOVSPORT.COM
Литекс откри резултата още в 9-ата минута, когато Гайдаров сбърка фатално пред наказателното поле, Георги Миланов открадна топката и я достави на Александър Цветков, който от втора позиция вкара за 1:0.
Ситуацията за домакините се усложни още повече в 16-ата минута, когато грешникът Гайдаров беше заменен принудително след сблъсък във въздуха.
Етър беше близо до изравнителен гол в 22-ата минута, когато Станкев проби по крилото и центрира добре за Атанасов, който обаче не успя да отправи голов удар отблизо.
Следващите минути бяха за Литекс. В 29-ата минута Иса изведе Георги Миланов сам срещу вратаря на домакините, но вместо да шутира, националът реши да търси комбинация с Иванов и опасността пропадна. В 33-ата минута нова идеална възможност за гол пропуснаха ловчанлии. Попов направи 50-метров рейд и пусна за Иса, който от десетина метра стреля право в ръцете на вратаря.
Точно преди почивката Литекс удвои своята преднина, като дебютния си гол за ловчанлии отбеляза Исмаил Иса. Георги Миланов изведе нападателя, който се освободи от двама защитници и с прецизен удар в долния ъгъл направи 2:0.
С началото на втората част Етър се опита да се върне в мача, но Луис Едуардо нацели страничната греда с остър удар.
В 56-ата минута Литекс реши мача в своя полза. Заков се разписа от малък удар след асистенция на Иса.
Крайното 4:0 оформи резервата Ваюши красив гол, дошъл с удар от движение.

88. Димитров
16. Гайдаров Смяна за състезател излизащ от игра Контузия или получаване на медицинска помощ
Христо Стоичков

90′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
83′ Удар Заков бие, Венци Димитров вади в корнер
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Едуардо излиза
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Етър. Пивати влиза
76′ К. Трифонов се отскубва сам срещу Пиргов, но е застигнат от Страхил Попов, който с елегантен щпагат му отнема топката, миг преди да стреля
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Йеленкович излиза
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Литекс. Хасани влиза
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Галин Иванов излиза
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Литекс. Никола Колев влиза
65′ Гол ГОЛ – 4:0 за Литекс! Ваюши разстрелва Димитров от далечно разстояние с удар от движение
64′ Жълт картон Илия Миланов получава жълт картон
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Ваюши влиза
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Литекс. Иса излиза
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Кр. Трифонов влиза
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Етър. Жандре излиза
56′ Гол ГОЛ – 3:0 за Литекс! Заков комбинира с Иса в наказателното поле на домакините и после от малък ъгъл се разписва
52′ Греда Луис Едуардо с остър удар праща топката в страничната греда
46′ Удар Заков центрира към Г. Миланов, който стреля силно от воле, но Димитров спасява
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме!
45′ Гол ГОЛ – 2:0 за Литекс! Георги Миланов намери Исмаил Иса, който се освободи от двама защитници и с прецизен удар в долния ъгъл вкарва дебютния си гол за ловчанлии
43′ Удар Технично изпълнение на пряк свободен удар от Г. Миланов, топката обаче минава над напречната греда
40′ Жандре сякаш е изблъскан с две ръце в гърба пред пеналта, но реферът свири фаул за Литекс, което вбесява публиката
36′ Центриране След изпълнение на корнер за Литекс, Цветков отклонява топката на първа греда, но никой от съотборниците му не се оказва на стрелкова позиция
35′ Bнимание Отлично положение за Етър да изравни. Едуардо сваля с гърди към Жандре, който бие, но вратарят Пиргов лови
33′ Bнимание Нова идеална възможност за гол пред Литекс. Попов прави 50-метров рейд по десния фланг и подава на Иса, който от десетина метра стреля слабо в ръцете на вратаря.
32′ Центриране Станкев напредва отдясно и извежда Садула, но пак Станкев не успява да засече топката във вратата
31′ Центриране Прострелно центриране в пеналта на Литекс, Илия Миланов обаче чисти в корнер
29′ Удар След това Йеленкович опитва със силен шут да изненада вратаря на домакините, но неуспешно.
29′ Bнимание Отлична атака за Литекс. Иса извежда Г. Миланов сам срещу вратаря, но вместо да шутира националът решава да търси комбинация с Иванов и опасността пропада.
27′ Удар Йеленкович бие отдалеч над гредата
22′ Центриране Станкев проби отдясно, центрира за Атанасов, но последният не успя да се възползва от добрата възможност за домакините
21′ Смяна за състезател влизащ в игра Станкев влиза
21′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна в състава на Етър. Гайдаров напуска
16′ Контузия или получаване на медицинска помощ Гайдаров, който сбърка при головата атака на Литекс, получи контузия
15′ Удар Атанасов (Етър) пробива почти до аутлинията и стреля към вратата, но от външната страна на мрежата
9′ Гол ГОЛ – 1:0 за Литекс! Георги Миланов навлезе в наказателното поле и пусна към Александър Цветков, който нахлу от втора позиция в пеналта и с премерен удар направи 1:0. Преди това Гайдаров направи грешка пред наказателното поле и оттам тръгна акцият
5′ Центриране Георги Миланов центрира към Иса, но подаването е прекалено дълго за новото попълнение на ловчанлии
3′ Опасно нахлуване на Жандре към вратата на Литекс, но с дружни усилия оранжевите бранители не допускат удар към Пиргов.
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Преди началото на срещата бе награден бронзовия медалист от Параолимпиадата Радослав Златанов, който получи флагче на Етър от футболния клуб.