„Белите” влязоха в тройката след лесна победа в малкото столично дерби

Отборът на Славия победи гостуващия Локомотив (София) с 2:0 в малкото столично дерби от 6-ия кръг на “А” група. Владислав Златинов откри резултата в полза на „белите” в 18-ата минута, а Радослав Димитров удвои в 57-ата. И двете попадения за домакините паднаха след разконцентрирана игра в защита на „железничарите”,NOVSPORT.COM

Срещата започна динамично с опасни атаки и към двете врати. Постепенно обаче Славия взе надмощие и наложи своето темпо на игра. След няколко пропуска пред вратата на Локомотив, в 18-ата минута Александър Бранеков буквално подари топката на Владислав Златинов в опита си да подаде към свой съотборник. Нападателят на „белите” се възползва по най-добрия начин от грешката на противника и след като се озова очи в очи с Валентин Галев не му остави никакви шансове.

Лошата новина за Мартин Кушев от тази среща бе, че двама играчи на Славия напуснаха принудително. Това бяха Чавдар Янков и Павле Попара, като и при двамата има съмнения за скъсани връзки.

„Белите” продължиха да доминират на терена и след почивката. Петър Димитров можеше да вкара втори гол във вратата на гостите в 54-ата минута, но фалцовият му удар премина на сантиметри над лявата сглобка.

Три минути по-късно обаче Радослав Димитров не сбърка и наказа поредната грешка в отбрана на Локомотив. При напълно безобидна ситуация Дюлгеров сбърка подаване в центъра на терена и създаде перфектни условия за контраатака. Лазаров пое топката и изведе българския Меси, който преодоля Бранеков и вкара за 2:0.

След второто попадение темпото на игра спадна. Отборът на Локомотив започна да владее повече топката, но доста хаотично, без никаква идея в атака.

По този начин отборът на Славия постигна четвъртата си победа в А група от началото на сезона и вече заема трета позиция в класирането с актив от 13 точки, на 5 зад лидерите Лудогорец и Левски. Локомотив (София) пък е на девето място с 8 пункта.

Антон Велков

90+5′ Край на срещата
90+3′ Силен далечен удар на Костадин Велков преминава на метър встрани от вратата на Славия
90+2′ Петър Димитров изпуска от изгодна позиция
90′ 5 минути продължение
90′ Жълт картон за Павлов
90′ Жълт картон за Виктор Генев
88′ Дани Пеев не успя да засече топката с летящ плонж след хубаво центриране на Телкийски отдясно
87′ Далечен удар на Върбанов преминава високо над напречната греда
83′ Заменя го Павлов
83′ Смяна в състава на Локомотив. Кристиян Добрев излиза
80′ Нищо интересно не се случва на терена в последните минути. Слаба и безидейна игра от страна на двата отбора
76′ Златинов напуска
76′ Смяна в състава на Славия. Стойков се появява в игра
72′ Отборът на Локомотив заигра по-добре в последните минути.
71′ Много силен удар на включилия се в предни позиции Върбанов. След рикошет в тялото на бранител, топката илиза в корнер. Нищо интересно след изпълнението
66′ Силният удар на Добрев е срещнал тялото на Живко Желев, който получава медицинска помощ
66′ Кристиян Добрев стреля силно, но право в стената
65′ Пряк свободен удар в полза на Локомотив на границата на наказателното поле!
64′ Жълт картон за Живко Желев, който извърши нарушение срещу Телкийски
63′ Радослав Димитров проби по дясното крило, след което комбинира с Акийоши. Японецът стреля от движение, но топката срещна тялото на бранител на Локомотив, а след това бе избита
60′ Удар с глава на Костадин Велков е отразен от Петков. Корнер за Локомотив
60′ Мацуи получава първия си жълт картон в А група за нарушение срещу Велев
58′ Васил Велев го заменя
58′ Смяна в състава на Локомотив. Дюлгеров напуска
57′ 2:0 за Славия! Лазаров открадна топка от Дюлгеров в половината на Локомотив, след което намери нахлуващия в наказателното поле Димитров. Меси преодоля елементарно Бранеков и вкара втори гол за “белите”
54′ Пепи Димитров нахлу в наказателното поле на Локомотив, след което преодоля Върбанов и стреля фалцово с десния крак, но топката премина на педя над лявата сглобка на вратата на Галев
52′ Второто полувреме започва в не особено бързо темпо.
48′ Силен удар на Янко Сандански от средна дистанция облиза външната част на мрежата на вратата на Локомотив
46′ Мацуи се появява в игра. Това е дебют за японеца
46′ На почивката е извършена смяна и в състава на Славия. Попара излиза
46′ Борносузов напуска терена
46′ Смяна в отбора на Локо София. Димитър Илиев влиза в игра
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+2′ Край на първата част. Двата отбора се оттеглят на почивката при резултат 1:0 за Славия
45′ Две минути добавено време
40′ Акийоши влиза на негово място
40′ Отново проблеми за Чавдар Янков, който ще бъде заменен принудително.
39′ В последните минути темпото на игра спадна. Липсват сериозните опасности пред двете врати
37′ Йордан Върбанов получава жълт картон за нарушение срещу Петър Димитров
35′ Чавдар Янков получава медицинска помощ след сблъсък с Кристиян Добрев
32′ Жълт картон и за Радостин Димитров
30′ Жълт картон за Янко Сандански, който извърши нарушение в центъра на терена
27′ Играта е временно спряна докато медицинският екип оказва помощ на Златков, който се контузи при борба за висока топка
26′ Слаб удар с глава на Златинов, който засече центриране на Здравко Лазаров от статично положение. Никакви проблеми за Валентин Галев
25′ Попадението се отрази зле на играта на гостите, които като че ли загубиха концентрация. Отборът на Славия е доста по-активен, след като откри резултата.
23′ Нова грешка на Бранеков можеше да доведе до още едно попадение във вратата на Локомотив. Бранителят върна топката слабо към Галев и тя можеше да бъде отнета от Златинов, но стражът излезе навреме и изчисти
18′ 1:0 за Славия! Владислав Златинов се възползва от грешен пас на Бранеков, който буквално му подари топката. Нападателят на “белите” нахлу на скорост в пеналтерията и разстреля Валентин Галев за 1:0
17′ Ъглов удар в полза на домакините. Полувисока топка попада в краката на Влади Златинов, който обаче не успя да нанесе хубав удар към вратата
12′ Пропуск на Янко Сандански, който стреля слабо от десетина метра, право в ръцете на Галев
10′ Все още липсват чистити голови положения пред двете врати. Играта е предимно в центъра на терена
7′ Янко Сандански намери чудесно Янков в средата на игралното поле. Чак напредна и стреля от движение, но топката премина над вратата на гостите
5′ Динамично начало на срещата. Играта е равностойна, равни по численост са и агитките на двата отбора, които не спират да подкрепят своите любимци
4′ Георги Петков спасява удар от средна дистанция на Костадин Велков
3′ Славия отвърна с далечен изстрел на Чавдар Янков, след който топката преминава над напречната греда
2′ Удар на Георги Христов от границата на наказателното поле преминава встрани от вратата на Славия
1′ Начало на срещата