Милан продължава да копае дъното си

Кризата в Милан се задълбочава все повече. “Росонерите” записаха втора поредна загуба в Серия “А” и общо трета от четири кръга. Вицешампионът на Италия отстъпи с 1:2 при гостуването си на Удинезе, но освен това завърши мача с девет човека след червени картони на Кристиан Сапата (68-а минута) и Кевин-Принс Боатенг (83-а минута). Точен за домакините първо бе шведският нападател Матиас Ренеги в 40-ата минута. Той се възползва от груба грешка на Филип Мексес и Кристиан Абиати и вкара първия си гол в калчото. В 54-ата минута Стефан Ел Шаарави изравни с феноменален гол. Младокът прати топката в горния десен ъгъл на Бъркич с удар от около 25 метра. Това бе неговият трети гол в Серия “А”, като всичките са във вратата на “фриуланите”, след като младокът се разписва в трети пореден мач срещу тях с екипа на “червено-черните”. Антонио Ди Натале отново даде преднина на “бяло-черните” в 68-ата минута след точно изпълнена дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Сапата срещу Меди Бенатиа. Интересното е, че топката попадна в Ди Натале и той я прати в мрежата при нарушението на Сапата, но вместо да даде авантаж и гол, реферът посочи бялата точка и изгони колумбийския бранител на гостите. Джампаоло Пацини пропусна да изравни в 75-ата минута, а резервата днес Кевин-Принс Боатенг бе изгонен след втори жълт картон в 83-ата минута. Той се появи на терена 30 минути преди това на мястото на Масимо Амброзини. До края на мача останалите на терена девет играчи на Милан търсеха равенството, докато на контраатака домакините пропуснаха да вкарат и трети гол на два пъти. “Росонерите” могат да съжаляват, че пропуснаха три отлични възможности още през първите 10 минути на мача, когато доминираха на терена. Голмайсторът Джампаоло Пацини в шестата минута, а след това Стефан Ел Шаарави и Рикардо Монтоливо не успяха да преодолеят Желко Бъркич и да дадт различна посока на двубоя. Бъдещето на Масимилиано Алегри е все по-тъмно. Днес “росонерите” играха по-добре от предните срещи и накрая показаха характер, когато с двама души по-малко търсеха равенството, но пропуските пред противниковата врата се оказва ахилесовата пета на тима. Това бе петият мач на Милан през този сезон, като в едва втори “росонерите” се разписват, а до днес само Пацини бе отбелязал хеттрик срещу Болоня. След няколко дни в сряда “росонерите” приемат Каляри, докато Удинезе гостува на Торино след първия си успех този сезон. Победата позволи на играчите на Франческо Гуидолин да изпреварят миланския гранд, останал на 15-ото място с три точки. “Фриуланите” имат актив от четири точки след първоначалните две загуби в първите два кръга.