Фетел спечели Гран при на Сингапур

Германецът Себастиан Фетел с Ред Бул спечели състезанието за голямата награда на Сингапур – 14-ти старт от световния шампионат по автомобилизъм във формула 1. Световният шампион Себастан Фетел изпревари британеца Дженсън Бътън с Макларън и испанеца Фернандо Алонсо с Ферари, който остава начело във временното класиране за световното първенство във Формула 1. Това е втората победа през този сезон за двукратния световен шампион Себастиан Фетел след успеха му за голямата нагрда на Бахрейн и втора поредна победа за голямата награда на Сингапур. 25-годишният германски пилот Фетел има общо 22 победи в стартове от световния шампионат във Формула 1. С днешната си победа Фетел измести от второто място във временното класиране за световно първенство британеца Люис Хамилтън с Макларън. В днешния старт в Сингапур британецът Хамилтън стартира от първа позиция и водеше до 23-та обиколка, когато бе принуден да прекрати участието си поради механичен проблем на своя болид. Състезанието за голямата награда на Сингапур на два пъти бе прекъсвано заради инциденти – на 33-та и на 40-та обиколка, но без проблеми за пилотите.