“Акулите” изплуваха над дъното след домакинска победа над Миньор

Отборът на Черноморец постигна първата си победа в „А” група през този сезон след като се наложи с 2:0 над гостуващия Миньор в последен мач от 6-ия кръг. Резултатът на стадион „Лазур” бе открит след злощастен автогол на Сабри Бумела в края на първата част. Гаел Нлундулу пък удвои преднината на „акулите” в 70-ата минута,NOVSPORT.COM

Бургазлии спечелиха заслужено срещата след като бяха по-активни през по-голямата част от срещата. „Чуковете”, които играха за пръв път под ръководството на Николай Тодоров – Кайзера играха по-защитно и чакаха своя шанс на контраатака.

Двата отбора удариха по веднъж напречната греда. В 15-ата минута страховит удар на Даниел Младенов от далечна дистанция разтресе напречния стълб зад Банков. В 62-ата минута пък Крум Бибишков имаше малшанса да уцели горната греда от десетина метра, след центриране на Том в наказателното поле на Черноморец.

През първата част момчетата на Димитър Димитров поглеждаха доста по-често към противниковата врата, но така и не успяха да се разпишат. В 45-ата минута обаче това направи Сабри Бумела, който в опита си да изчисти с глава топката, я прати неспасяемо в собствената си врата.

След почивката „акулите” продължиха да владеят инициативата, но пропуснаха няколко изгодни ситуации пред вратата на Миньор. От своя страна гостите също отправиха опасни удари, но пропуски направиха Йордан Юруков и резервата Венци Иванов.

В 70-ата минута Гаел Нлундулу, който замени принудително Яник Боли в края на първата част, се възползва от колективна грешка в отбраната на перничани и оформи крайния резултат – 2:0.

По този начин отборът на Черноморец се отлепи от дъното на таблицата и вече заема 12-а позиция с актив от 5 точки. Миньор пък остана на последното място само с 2 пункта.

Николай Тодоров

90′ Край на срещата. Отборът на Черноморец постига първа победа в “А” група през този сезон
82′ Стоян Колев получава жълт картон
80′ Удар на Владинов не намери очертанията на вратата на домакините
71′ Брахими напуска
71′ Последна смяна в състава на Миньор. Николай Владинов влиза в игра
70′ Жълт картон за Ивайло Цветков
70′ 2:0 за Черноморец! Нлундулу се възползва от колективна грешка в защитана на Миньор и бележи второ попадение във вратата на Банков
67′ Изстрел на Венци Иванов от границата на наказателното поле преминава встрани от вратата на Черноморец
64′ Нлундулу стреля опасно от малък ъгъл, но Банков улови.
63′ Венци Христов също е заменен
63′ Траян Дянков напуска
63′ Димов също влиза в игра
63′ Двойна смяна в състава на домакините. Преслав Йорданов се появява на терена
63′ Юруков напуска
63′ Смяна в състава на Миньор. Венци Иванов влиза в игра
62′ След центриране на Том от корнер, Крум Бибишков разтресе напречната греда зад Стоян Колев с удар от десетина метра
61′ Колев спасява с вещина много опасен удар на Йордан Юруков
55′ Силен удар на Юруков от далечна дистанция е спасен от Стоян Колев.
50′ Възможност за Черноморец. Тодор Паланков отправи силен удар от 15-ина метра, но Ивайло Цветков се хвърли на шпагат на пътя на топката и предотврати опасността
46′ Христозов напуска игра
46′ На почивката е извършена смяна в състава на Миньор. Михов влиза в игра
46′ Нлундулу се откъсна сам срещу Николай Банков, стражът на Миньор излезе предвидливо и отне кълбото
46′ Започнаха вторите 45 минути
45′ Край на първото полувреме
45′ 1:0 за Черноморец! Сабри Бумела си отбеляза рядко красив автогол, след като в опита си да изчисти топката с глава, я забоде неспасяемо в собствената си мрежа!
41′ Гаел Нлундулу имаше възможност да отбележи, но Банков излезе навреме и му отне топката
36′ Крум Бибишков получава жълт картон
33′ Гаел Нлундулу го заменя
33′ Яник Боли е принудително заменен
32′ Мощен удар на Йордан Юруков премина на метър-два над напречната греда на вратата на домакините
29′ Претенции за дузпа от страна на домакините. Яник Боли се строполи в наказателното поле на Миньор, но Вихрен Манев остана безмълвен.
28′ Венци Христов стреля опасно на два пъти, но в тялото на играч на Миньор Перник.
24′ Василев получи топката на удобна позиция, но стреля твърде слабо, право в ръцете на Стоян Колев
22′ Траян Дянков получава първия жълт картон в мача. Пряк свободен удар в полза на Миньор на около 35 метра от вратата на домакините
15′ Греда за Черноморец! Даниел Младенов разтресе напречната греда след страховит удар от около 30 метра
14′ “Акулите” продължават да са по-активния отбор на терена, но не могат да създадат чисто голово положение
8′ Далечен удар на Ивайло Цветков преминава встрани от вратата на Черноморец
5′ Тотално надмощие на домакините в началото на срещата.
4′ Венцислав Христов бе изведен от Уатара сам срещу Банков, но си поведе твърде дълго топката и не успя да реализира!
1′ Начало на срещата