Григор Димитров отпадна от турнира по тенис в Банкок

Григор Димитров отпадна от турнира по тенис в Банкок с награден фонд 551 хиляди щатски долара.SPORT.BNT.BG

В среща от втория кръг първата ракета на България загуби със 7:5, 5:7, 4:6 от поставения под номер 2 в основната схема Ришар Гаске (Франция). В първия сет хасковлията постигна пробив в последния 12-и гейм и взе важен аванс. Димитров спечели и подаването на французина в 4 гейм на втората част и при 5:3 в своя полза сервира за мача. Гаске обаче върна пробива и успя да постигне пълен обрат, печелейки със 7:5. В седмия гейм на третия сет Григор Димитров отново допусна да бъде пробит в сервиса си и това позволи на по-опитния му съперник да спечели с 6:4. 56-ият в света хасковлия заработи 20 точки за ранглистата на АТП и 9525 долара от наградния фонд. Ришар Гаске, 14-и в световната ранглистата, има три победи в три мача срещу българина Димитров