Съдиите заклаха Локо (Пд) срещу Лудогорец

Лудогорец победи Локомотив (Пд) за първи път в „А” група. След равенство и загуба миналия сезон днес шампионите победиха „черно-белите” на техния стадион с 5:2, като с основна заслуга за това бяха реферите и най-вече един от асистенците, който не вдигна явна засада при четвъртото попадение на гостите, дело на Гъргоров. Тогава искри прехвърчаха не само на терена, но и по трибуните, като административният на домакините Атанас Узунов поиска изпълнителният шеф на Лудогорец Ангел Петричев да бъде остранен от стадиона. Бадема се разписа още веднъж за гостите, а по един гол добавиха Марселиньо, Гела и Бургзорг. За Локо точни бяха Котев за 1:2 и Абушев за 2:4. Вторият удари и една греда,NOVSPORT.COM
Дебют за Локо направи Николай Дюлгеров, който дойде на „Лаута” като свободен агент след престой в ЦСКА. Той обаче беше заменен още на почивката при резултат 0:2.
В първите минути мачът беше скучен. Единоборствата и сблъсъците вземаха превес. До откриващото попадение на Лудогорец в 36-ата минута бяха показани 5 жълти картона, от които 3 на играчи на Локо и 2 на състезатели на гостите. „Черно-белите” от Пловдив се държаха добре на терена в първия половин час, но после видимо отстъпиха инициативата. В 32-ата минута удар на Гела бе с мъка избит от Кунчев. Четири минути по-късно Бадема изведе хитро Марселиньо с хитро подаване в наказателното поле. Бразилецът откри резултата с точен удар с левия крак в долния десен ъгъл.
Две минути по-късно Локомотив (Пд) можеше да изравни. Двама в черно-бяло бяха оставени непокрити в наказателното поле и Котев стреля с глава, ала в аут.
В 44-ата минута Гела покачи на 2:0, след като се разходи из цялата защита на Локо и с удар с левия крак покрай вратаря Кунчев реализира.
При 2:0 в полза на Лудогорец дойде почивката, като впечатление на домакините правеше поведението на главния рефер Ивайло Стоянов, който, според тях, подпираше тънко гостите с отсъждане на спорните ситуации в тяхна полза.
Наставникът на домакините Емил Велев се опита да промени развоя на събитията. На почивката той направи две смени. Маламов и Абушев влязоха на местата на дебютната Дюлгеров и Валери Георгиев.
Втората част започна с натиск на домакините. В 49-ата минута техничен удар на Златински затрудни максимално Чворович, който с мъка изби. В 52-ата минута отново капитанът на Локо произведе истинска бомба, но под рамката сърбинът с невероятен рефлекс предотврати гол в своята врата.
В 55-ата минута Лудогорец можеше да вкара трети гол. Иван Стоянов остана сам срещу вратаря, но тръгна да подава към Марселиньо, който се размина с топката.
Локомотив намали на 1:2 в 57-ата минута. Кирил Котев се оказа най-съобразителен в наказателното поле, възползвайки се от рикоширала топка при центриране на Костадин Марков.
Попадението окрили домакините и те упражниха натиск върху своите гости. Но мераците им бяха охладени от трети гол на Лудогорец, паднал в 63-ата минута. Гъргоров получи хитър пас зад защитата, излъга вратаря, после защитник се опита да му избие топката, но не успя и Бадема на празна врата направи 3:1.
В 70-ата минута отново той вкара за 4:1, но страничният рефер от близката страна не маркира явна засада. Гъргоров и Марселиньо бяха изведени сами срещу вратаря, разиграха и капитанът на разградчани вкара. Щабът на Локо обаче скочи на страничния съдия, като най-активен в недоволството му беше почетният президент Христо Бонев. По трибуните също беше горещо. Административният директор на домакините Атанас Узунов поиска изпълнителният шеф на Лудогорец Ангел Петричев да бъде отстранен от стадиона, без да знае кой е той. И след като полицията тръгна да извежда Петричев, Узунов нареди колегата му да бъде върнат.
На терена Локо върна гол за 2:4. Абушев отбеляза с летящ плонж на задната греда след отклонено центриране на Костадин Марков.
Крайното 5:2 за Лудогорец оформи резервата Мичел Бургзорг след асистенция на Генчев.

91. Чворович
25. Минев
Ивайло Петев

90+4′ Край на мача Край на мача в Пловдив!
90+3′ Гол 5:2 за Лудогорец! Бургзорг реализира на празна врата след подаване на Генчев
90′ 4 минути добавено време
89′ Bнимание Трима от Лудогорец излязоха сами срещу вратаря Кунчев, който обаче предотврати гол
89′ Греда Удар с глава на Абушев в напречната греда
87′ Жълт картон Жълт картон за Марселиньо
86′ Удар Шут на Марселиньо от 20 метра в аут
82′ Удар Неточен удар на Павел Ковачев с левия крак
82′ Смяна за състезател излизащ от игра Гъргоров излиза
82′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Лудогорец. Бургзорг влиза
79′ Гол ГОЛ за Локо – 2:4! Марков центрира, топката бе отклонена на задна греда и там Абушев бележи с летящ плонж отблизо
76′ Смяна за състезател влизащ в игра Безяк влиза
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Иван Стоянов излиза
73′ Атанас Узунов искаше изп. директор на Лудогорец Ангел Петричев да бъде отстранен от Лаута, като бившият рефер не знаеше, че става дума за човек на разградчани. Полицията тръгна да го извежда и после върна Петричев
72′ Скандали на “Лаута”. От щаба на Локо (Пд) скочиха на страничния рефер при четвъртия гол на Лудогорец. Домакините претендираха за засада при попадението на Гъргоров. После по трибуните прехвърчаха искри.
70′ Гол 4:1 за Лудогорец! Бадема беше изведен сам срещу вратаря. Той и Марселиньо бяха зад гърба на отбраната и докато домакините чакаха засада, Гъргоров отбеляза
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Диего излиза принудително. Той се контузи при третия гол на Лудогорец
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Трета смяна в състава на Локо. Г. Стефанов влиза
68′ Марселиньо се отскубна от защитата, но се замота и изгуби топката
63′ Гол 3:1 за Лудогорец! Гъргоров получи хитър пас зад защитата, излъга вратаря, после защитник се опита да му избие топката, не успя и Бадема на празна врата вкара. Асистенцията е на Иван Стоянов
63′ Центриране Марков получи топката по диагонала, навлезе в наказателното поле и центрира с левия крак, но вратарят Чворович лови
62′ След гола си Локомотив се активизира и атаките към вратата на Чворович валят една след друга
60′ Удар Удар с глава на Курдов от малкия пеналт, вратарят спасява
60′ Домакините претендират, че при смяната си Гела е трябвало да получи втори жълт картон заради по-бавното си излизане
59′ Гела излиза бавно и си навлича гнева на привържениците на Локомотив
58′ Смяна за състезател влизащ в игра Бакалов влиза
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Лудогорец. Гела излиза
57′ Гол ГОЛ – Локомотив намалява – 1:2! Котев бележи! Котев се оказа най-съобразителен във вратарското поле след грешка в защитата на гостите. Защитникът заедно с още двама свои съотборници с обръщане реализира отблизо. Коце Марков асистира
55′ Bнимание Иван Стоянов остана сам срещу вратаря и тръгна да подава към Марселиньо, който обаче се размина с топката.
53′ Мачът се кротна
52′ Bнимание Бомбен удар на Златински, Чворович с невероятен рефлекс изби в корнер
49′ Центриране Златински стреля параболично, вратарят с мъка изби в ъглов удар. След това няколко поредни безрезултатни центрирания в наказателното поле на Лудогорец. Натиск на Локо в началните минути на втората част
48′ Центриране Марков центрира от корнера, вратарят лови
47′ Центриране Златински центрира в наказателното поле с левия крак, вратарят опита да боксира и топката излезе в ъглов удар
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Валери Георгиев е замененият футболист
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Абушев също е в игра от началото на втората част
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Дюлгеров е останал в съблекалнята
46′ Удар Шут на Златински от границата на големия пеналт, вратарят лови без проблеми
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна е извършена в състава на Локо (Пд). Маламов е в игра от началото на втората част
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме!
45′ 2 минути добавено време
45′ Хитро подаване зад защитата на Локо, Марселиньо си поведе топката с ръка, но реферът не дава фаул. Топката обаче бе дълго поведена и вратарят я улови
44′ Bнимание Иван Стоянов остана сам срещу вратаря, опита се да го прехвърли, но Кунчев спаси с крак
41′ Гол 2:0 за Лудогорец! Гела се разходи из цялата защита на Локо и с удар с левия крак покрай вратаря удвоява преднината на гостите
40′ Голът на Лудогорец е първият за разградчани срещу Локомотив (Пд) в “А” група
38′ Bнимание Центриране от корнер, неразбирателство в защитата на Лудогорец и Котев стреля с глава от границата на вратарското поле встрани от вратата. Това бе най-чистото положение за домакините, двама бяха оставени непокрити
36′ Гол ГОЛ – 1:0 за Лудогорец! Генчев подаде късо пред наказателното поле от свободен удар към Гъргоров, Бадема хитро чукна към Марселиньо, който с левия крак в долния десен ъгъл извежда разградчани
34′ Жълт картон Жълт картон за Павел Ковачев за задържане
33′ Жълт картон Жълт картон за Жуниор Кайсара за задържане
32′ Bнимание Много опасен шут на Гела от 30 метра с левия крак, вратарят с мъка избива в ъглов удар
29′ Удар Златински засича центриране от фаул, но стреля с глава над вратата
28′ Жълт картон Гела получава жълт картон за нарушение срещу Златински
28′ Удар Пред големия пеналт топката бе подадена към Курдов, който с технично изпълнение тип копване се опита да прехвърли вратаря, но ударът му бе твърде лек и вратарят улови
27′ Жълт картон Центриране в пеналта на Лудогорец, топката бе изчистена и сега топката отново е във владение на Локо. Междувременно жълт картон за Костадин Марков за задържане на Гела
25′ Изключително скучен мач до момента. Единоборствата и сблъсъците продължават
23′ Контузия или получаване на медицинска помощ Атанасов фаулира Барт, който ще получи медицинска помощ. Съдията Ивайло Стоянов тръгна да бърка в джобчето, но се отказа. Барт се изправя, накуцвайки
20′ Удар Гъргоров е пред наказателното поле, върна към Генчев. Халфът отправи истинска бомба пред наказателното поле, но прати топката над вратата
19′ Контузия или получаване на медицинска помощ Николай Дюлгеров се превива, като ще получи медицинска помощ
17′ Bнимание Лудогорец поиска дузпа, след като Иван Стоянов падна в наказателното поле. След това последва високо центриране към Гъргоров, но той остана под топката и тя е в тъч
16′ Феновете на Локомотив опънаха транспарант, който гласи: “Узунов, докога обещания, кражби и лъжи?!”
15′ След късо изпълнение и връщане към Атанасов топката е в аут. Крилото се опита да финтира бранител, но последен игра с топката преди тя да напусне очертанията на терена
14′ Златински подава към Атанасов, топката е избита в ъглов удар
9′ Засада Златински центрира в наказателното поле, но реферът е вдигнал засада на Курдов. Домакините недоволстват
9′ Атака за Лудогорец. Гела нахлу в наказателното поле, пусна топката към дузпата, но там нямаше негов съотборник и футболист на Локо изчисти
8′ 4500 са зрителите по трибуните
6′ Удар Шут на Гъргоров от около 30 метра, встрани от вратата
6′ Контузия или получаване на медицинска помощ Генчев трябваше да получи медицинска помощ, но вече се завърна в игра
5′ Жълт картон Дюлгеров получава жълт картон
4′ Играчите малко се посдърпаха, ще има и картони
3′ Центриране Фаул в половината на Лудогорец. Центриране в наказателното поле на Марков, вратарят лови
1′ Начало на мача Начало на мача! Лудогорец владее топката
0′ Един рейс от Разград пристигна. Феновете на Лудогорец са около 50. Те вече заеха своите места по трибуните на “Лаута”