Ботев (Пловдив) с инфарктна победа в дербито на новаците

Отборът на Ботев (Пловдив) победи изключително драматично като гост Пирин (Гоце Делчев)с 1:0 в дербито на новаците от  7-ия кръг на „А” група. Единственото попадение в срещата отбеляза Бобан Грънчаров в добавеното от Христо Ристосков продължение,NOVSPORT.BG

Неврокопчани могат сериозно да съжаляват за загубата, тъй като в 32-ата минута Румен Лапантов не успя да се разпише от бялата точка след дискусионна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марчев в наказателното поле.

Домакините бяха по-активни през по-голямата част от срещата, но трудно стигаха до чисти голови положения.

От своя страна „канарчетата” играха по-защитно, в търсене на всяка възможност за контраатака.

След динамично първо полувреме, втората част бе доста по-изнервена, вследствие на продължителните разправии около отсъдената дузпа.

Все пак домакините на няколко пъти имаха възможност да решат мача в своя полза, но сериозни пропуски направиха Драги Коцев, Румен Лапантов и Васил Панайотов.

И когато всички очакваха последният съдийски сигнал да прозвучи при нулево равенство, в продължението на срещата гостите отмъкнаха трите точки с попадение на Бобан Грънчаров, паднало след разбъркване в наказателното поле.

По този начин “канарчетата” временно се изкачиха на трета позиция в класирането с актив от 13 точки, колкото има и тима на Славия, който гостува на Литекс от 19:00 часа. Тимът на Пирин пък е осми с 9 пункта.

Събития

90+3′ Край на срещата
90+1′ 1:0 за Ботев! След балонно центриране на Мариян Огнянов в наказателното поле се получи рикошет от глава на защитник, след което отблизо Грънчаров засече в полуопразнената врата
88′ Влиза офанзивният халф на Пирин Демиров
88′ Последна смяна в тима на домакините. Капитанът Петър Лазаров напуска
88′ Пропуск на Лапантов от удобна позиция. Преди това и Панайотов не успя да се разпише
85′ Шеткус спаси вратата си след удар на Марков. Топката излиза в корнер.
80′ Напуска Паласуелос
80′ Последна промяна в отбора на гостите. Костадин Дяков влиза в игра
78′ Заменя го Виктор Шишков
78′ Нова смяна в състава на Пирин. Алба напуска
77′ Възможност за Пирин. Драги Коцев излезе очи в очи с вратаря на гостите, но не успя да го преодолее
74′ Коцев влиза в игра
74′ Първа смяна в тима на домакините. Хазуров напуска терена
63′ Опасна контраатака на домакините. Хазуров падна в полето на Ботев и поиска втора дузпа за своя отбор, но този път Ристосков остана безмълвен
62′ Напуска Тодор Неделев
62′ Втора промяна в тима на гостите. Влиза Петър Атанасов
57′ Мариян Огнянов се появява в игра
57′ Смяна в съсстава на Ботев. Вандер напуска терена
55′ Вандер преодоля двама футболисти на Пирин отляво и разтегли играта в дясната зона, където Иван Цветков свали топката на Костов, но нападателят изпрати топката над вратата на Пирин.
50′ Панайотов получи подаване от Марчев, след което пробва удар от дистанция, но не засташи сериозно вратата на Ботев
49′ Полиция навлезе в централната трибуна на Пирин, за да изкара цигански оркестър, който се бе настанил зад скамейката на Ботев. Феновете на домакините се застъпиха за музикантите. В крайна сметка музиката продължава да звучи още по-силно.
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на първото полувреме
45′ Христо Ристосков дава само една минута добавено време, въпреки дългите разправии около дузпата
43′ Двоен ъглов удар в полза на гостите. Тодор Неделев обаче стреля право в играч на Пирин. Иван Цветков пробва центриране веднага след това, но изкара топката в аут.
39′ Атака на Пирин отдясно. Панайотов е притиснат от защитниците на Ботев и Шеткус без проблеми лови топката.
36′ Двубоят продължава да бъде доста изнервен
32′ Румен Лапантов пропуска от бялата точка, след като не успя да намери очертанията на вратата
31′ Панайотов също е официално предупреден
31′ Грънчаров получава жълт картон за разправии със съдията
31′ Разправии около наказателния удар, който все още не е изпълнен. Мачът се изнерви
28′ Дузпа за Пирин!
17′ Опасно центриране на Марчев, който напредна по дясното крило и потърси нападателите на зелените в наказателното поле на Ботев. Ояма обаче се е позиционирал правилно и изчиства топката в корнер.
10′ През първите 10 минути домакините са по-настървени и владеят повече топката. Пловдивчани играят малко по-прибрано и чакат своя шанс на контраатака
7′ Страхотна атмосфера по трибуните. Мачът е бърз и открит
4′ След бърза контраатака на “канарите” Иван Цветков и Станислав Костов останаха двама на двама срещу бранителите на Пирин. Костов бе изведен сам срещу вратаря, но от малък ъгъл стреля покрай вратата
2′ Разбъркване след ъглов удар в наказателното поле на Ботев. Отбраната на гостите обаче се справя в опасността
1′ Начало на срещата