Младите кавалери на Стоичков спукаха от бой „Старата госпожа” Славия

Отборът на Литекс разгроми гостуващия на Градския стадион в Ловеч тим на Славия с 5:0 в мач от 7-ия кръг на „А” група. След нулево равенство през първата част, всичките попадения в срещата паднаха след почивката,NOVSPORT.COM

Георги Миланов откри от дузпа в 49-ата минута след като Исмаил Иса бе фаулиран в наказателното поле. Младият национал бе с основна заслуга за победата на „оранжевите” тъй като освен попадението направи и две асистенции.

В 59-ата минута Армандо Ваюши удвои преднината на ловчанлии, а в 70-ата отново албанеца покачи на 3:0 след центриране на Миланов.

Само две минути по-късно разгромът за момчетата на Мартин Кушев стана пълен след като четвърто попадение във вратата на „белите” отбеляза Александър Цветков отново след ключово подаване на Георги Миланов.

Крайният резултат фиксира Исмаил Иса пет минути преди края, засичайки от непосредствена близост прострелно центриране на Йеленкович.

С изключително слабото си съдийство главният рефер от Варна Радан Мирянов изнерви до краен предел и двата отбора. Арбитърът изгони от резервните скамейки помощник-треньора на домакините Петко Петков и наставника на Славия Мартин Кушев. Освен това на няколко пъти атаки на двата отбора бяха спирани със спорни засади, а картони за много груби влизания бяха спестени на Радослав Димитров и Даниел Златков.

След категоричната победа отборът на Литекс заслужено си извоюва третата позиция във временното класира. Ловчанлии имат актив от 14 точки, следвани от Ботев и Славия с по 13.