Ботев (Вр) излъга Миньор

Ботев (Враца) постигна втора поредна победа при Тони Здравков. Врачани спечелиха гостуването на Миньор (Пк), провело се в Своге, с минималното 1:0, въпреки че отстъпваха игрово през целия мач. Единственият гол в двубоя вкара резервата Атанасов в 58-ата минута,NOVSPORT.COM
Мачът започна по-добре за Ботев. Още в 1-ата минута Банков с акробатичен плонж боксира удар на Варела под гредата. Това всъщност беше единственото положение на врачани за цяло полувреме.
Миньор пое инициативата. В 14-ата минута Брахими проби мощно по десния фланг и стреля от движение, като нанесе изключително тежък удар в долния ляв ъгъл. Вратарят Михаил Иванов обаче със сетни усилия успя да избие.
В 21-ата минута Писаров осъществи бърза и мощна атака по крилото и центрира в наказателното поле, където Бибишков свали топката за Цветков, който стреля много опасно, но на милиметри от страничната греда.

Антони Здравков

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА! Втора поредна победа на Ботев и Тони Здравков
90+3′ Bнимание Невероятно меле. Том центрира отдясно в пеналта, там бяха петима в жълто начело с централния защитник Стойчев. Юруков стреля и вратарят плонжира и лови
90+2′ Жълт картон Юруков играе с ръка при центриране на Том пред наказателното поле на Ботев, за което получава жълт картон
90′ 4 минути добавено време
88′ Bнимание Милен Василев буквално развинти Куанг, центрира на главата на Юруков, който стреля мощно, но топката преминава на сантиметри над напречната греда
88′ Центриране Том и Брахими правят добра атака, последва центриране, Жайро избива, а след това защитата на Ботев се справя и с Брахими
87′ Жълт картон Михаил Иванов получава жълт картон за бавене на играта
87′ Контузия или получаване на медицинска помощ Стойчев свали за Бибишков в пеналта, последният овладя, върху него се хвърли футболист на Ботев, който падна на тревата. Отново влиза медицинския екип. Това е Куанг. Реферът свири фаул в нападение на Бибишков
85′ Контузия или получаване на медицинска помощ Якимов е изнесен на носилка след сблъсък с Брахими
85′ Bнимание Варела проби мощно отдясно, изскочи зад гърба на защитата, излезе сам срещу Банков в пеналта, но вратарят прояви страхотен рефлекс, хвърляйки се краката на съперника и улавяйки топката
84′ Жълт картон Жълт картон за Илиян Илиев за нарушение срещу Илия Илиев
81′ Bнимание Милен Василев овладя топка отляво, финтира Илия Илиев и от движение изстреля невероятен удар под гредата от 30 метра и вратарят с върха на пръстите си успя да избие в ъглов удар
79′ Последва атака на Атанасов отдясно, преодоля Стойчев, пусна в пеналта към връхлитащия Варела и с шпагат Давид Стоянов изчисти топката от краката му преди да изскочи сам срещу Банков
79′ Удар Том атакува през центъра, пусна към Брахими, той финтира Маркети, пусна към Юруков, който стреля към вратата, но Жайро изби напред
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Венци Иванов влиза
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в отбора на Миньор. Бумела излиза
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Маринов излиза
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Маркети влиза
71′ Bнимание Центриране отляво в наказателното поле, Брахими с летящ плонж нанесе удар към левия ъгъл и вратарят изби в ъглов удар. Юруков изпълни технично и фалцово и от самата голлиния Куанг изби с глава
70′ Центриране Мощна атака на Атанасов (Ботев) отдясно, преодоля последователно Бумела и Борислав Стойчев, пусна диагонален пас в пеналта към Варела и там много добре се прояви Михов, който със сетни усилия с шпагат изчисти
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Николай Христов влиза
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Амендола излиза
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Юруков влиза
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Цветков излиза
64′ Bнимание Последваха три опасни атакаи на Миньор, последвани със сериозни мелета. Удари на Том, Брахими и Бибишков бяха избити от защитата
63′ Центриране Опасна атака отляво на Варела, последва центиране в пеналта към връхлитащия Атанасов, Банков с акробатичен плонж се хвърли и боксира топката
61′ Bнимание Брахими преодоля двама защитници в зелено в пеналтерията, насочи топката от въздуха в левия ъгъл, със сетни усилия вратарят успява да улови
60′ Bнимание Цветков стреля с глава, топката среща ръката на Висенте в наказателното поле, но главният рефер счита, че дузпа не може да се отсъди
58′ Гол ГОЛ – 1:0 за Ботев! Илиев центрира топката в пеналта отдясно от свободен удар, току що влезлият Атанасов се извиси над всички и с отмерен удар под гредата направи безпомощен Банков
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Милен Василев влиза
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Миньор. Излиза Писаров
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Атанасов влиза
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Ботев. Романов излиза
55′ Жайро вади топката в ъглов удар от краката на Брахими
50′ Bнимание Мощна атака на Брахими отдясно, намери чудесно Том, който финтира бранителите на Ботев през цялата им половина, влезе в пеналта, намери в коридор Писаров, който стреля в движение, но топката срещна тялото на Жайро. Последният се хвърли върху кълбото
49′ Както в началото на мача, така и сега Ботев се опита да осъществи 1-2 по-сериозни атаки, но всичко приключи в рамките на 5 минути и Миньор пое инициативата
47′ Жълт картон Атака през центъра на Брахими, той беше пресрещнат изключително грубо от Маринов, за което играчът на Ботев е санкциониран с жълт картон
47′ Центриране Топката е изсипана към Бибишков, но той е надскочен от Жайро, който изчиства топката с глава
46′ Варела атакува отляво, но Давид Стоянов го принуждава да извади топката в аут
46′ Без промени в двата състава
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+1′ Савич извършва нарушение в нападение
45′ 2 минути добавено време
44′ Центриране Висенте центрира за Илия Илиев, но защитата на Миньор се справя
42′ Удар Илия Илиев стреля от свободен удар на около 25 метра, топката прехвърли стената, топката тупна до дясната греда и излезе в аут
41′ Ивайло Цветков спира грубо Амендола в центъра на игралното поле, но картон няма
39′ Отново Варела спринтира мощно по крилото, пусна топката хитро пред пеналта за Якимов, но Банков предвидливо напусна наказателното поле и в стил либеро изчисти
38′ Илиан Илиев намери прекрасно Брахими отдясно, който развинти 4-има защитници в зелено, влезе в пеналта и в момента, в който трябваше да подаде към Бибишков, загуби равновесие и падна на тревата
36′ Варела проби отляво, преодоля Давид Стоянов, пусна топката ниско в пеналта, но там спринтиращият към топката Романов се затутка и Борислав Стойчев изчисти
35′ След втория корнер топката попадна в краката на Бумела, който стреля много мощно, но топката се отби в главата на Висенте в трети ъглов удар. При новото изпълнение защитата на Ботев се справи
34′ Bнимание Ъглов удар отляво на врата. Цветков засече центрирането в лявата сглобка, със сетни усилия вратарят успя да боксира
33′ Отново изсипана топка от половината на Ботев към пеналта на Миньор, попадна в краката на Банков пред погледа на Варела, който се почуди дали да го изпревари. В крайна сметка се отказа и вратарят улови
30′ Том получава топка в централния кръг на терена и в опита си да тръгне в нападение беше фаулиран изключително грубо от Амендола, но последният беше пожален от съдията с картон
30′ От центъра на терена Висенте пусна топката в пеналта на Миньор, опитвайки се да направи нещо като атака, но нито един от неговите съотборници не го подкрепи и Банков спокойно улови топката
29′ Центриране Писаров получава пас от дълбочина към Илиев, връща към Бумела, той центрира към Том, но Висенте с глава надскочи бразилеца и изчисти топката
26′ Bнимание Цветков тръгна през центъра, подаде към Писаров, който пусна към Брахими в коридор. Последният изскочи зад гърба на защитата и в момента, в който нанасяше удар, Жайро му изчисти със самоотвержен шпагат на 3 метра от вратата
26′ Продължава игровото и териториално превъзходство на Миньор
23′ Удар Бибишков и Том развинтиха врачанската отбрана, последва удар на бразилеца, но отново вратарят Иванов се намесва отлично
21′ Bнимание Бърза и мощна атака на Писаров по крилото, последва центриране в наказателното поле, Бибишков свали топката за Цветков. Последният стреля много опасно, но топката мина на милиметри от страничната греда
18′ Жълт картон Ивайло Цветков проби мощно през центъра, Амендола фаулира футболиста на Миньор, събаряйки го на земята, за което получи жълт картон
17′ Центриране Топката е изпратена към Борислав Стойчев, но премина над главите на футболистите и излиза в аут
17′ Мълниеносна атака на Миньор отдясно. Писаров спринтира, беше фаулиран от Куанг на два метра от десния ъгъл на пеналта на Ботев. Том ще центрира, трима души на стената
16′ Центриране Атака и за Ботев най-после. Отдясно атакува Амендола, центрира в пеналта към спринтиращия Варела, но Банков беше пласиран прекрасно и хвана топката пред погледа на тарана на Ботев
15′ Бибишков проби през центъра на защитата на Ботев и точно преди да шутира Висенте протегна крак и изби в тъч
15′ След по-добрите начални минути на Ботев, сега Миньор определено има надмощие
14′ Bнимание Брахими проби мощно по десния фланг и стреля от движение, като нанесе изключително тежък удар в долния ляв ъгъл, вратарят Михаил Иванов със сетни усилия успя да избие
12′ Удар Мощен удар на Цветков, който срещна тялото на главния съдия, намиращ се на линията на на наказателното поле на Ботев. Куриозна ситуация. Реферът от Варна предотврати удар към вратата на гостите
12′ Центриране Високо изсипана топка към лявата сглобка на вратата на Ботев (Враца) от страна на Том, вратарят Иванов боксира
11′ Агитките на Миньор и Ботев са в числено равенство. Иначе около 600 са зрителите на стадиона в Своге, като част от тях са зажаднели фенове от града
9′ Центриране Том центрира от 30 метра, Бумела се размина и Куанг чисти в тъч в близост до ъгловото флагче
9′ Двойно подаване между Бибишков и Том, но Висенте играе с ръка и фаул за Миньор
8′ Засада Атака за Ботев отляво по нападението, но Дарко Савич е изпаднал в положение на засада
5′ Центриране Високо центрирана топка от изпълнението, Савич чисти с глава
4′ Центриране Бумела центрира в наказателното поле отляво, Куанг чисти в корнер
3′ Удар Якимов премина последователно през трима футболисти на Миньор, влезе в наказателното поле и стреля, Банков лови
2′ Центриране След изпълнението нищо опасно за вратата на Миньор
1′ Bнимание Банков с акробатичен плонж боксира удар на Варела под гредата, втори корнер за Ботев (Вр)