ЦСКА не допусна изненада срещу новака Етър

Отборът на ЦСКА постигна третата си победа в първенството, побеждавайки новака Етър с 3:1 в мач от 7-ия кръг на „А” група.  Във втора поредна среща „червените” бяха принудени да приемат своя съперник на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел”,NOVSPORT.COM

Изненадващо гостите откриха резултата в 30-ата минута чрез Ахмед Хикмет, но в самия край на първата част Сержиньо изравни. Тасио изведе „армейците” напред в 54-ата минута, а крайния резултат оформи Анисе от дузпа в 70-ата.

Тимът на ЦСКА владееше изцяло инициативата в мача. Столичани имаха сериозно превъзходство във владението на топката, но в много големи периоди от мача нямаха никаква идея как да отбележат гол.

Фрапантни пропуски през първата част направиха Антон Карачанаков и Нджонго Присо, които от непосредствена близост не успяха да намерят целта.

Изненадващо на фона на развоя на мача резултатът бе открит от гостите след като в 30-ата минута бърза контраатака свари неподготвена „червената” отбрана. Четин Садула изведе Ахмед Хикмет на удобна позиция и последният с плътен удар от 15-ина метра прати кълбото в долния десен ъгъл.

Домакините се съвзеха бързо от звучния шамар, който им заби новака в „А” група и успяха да изравнят 45-ата минута чрез Сержиньо. Бразилецът се възползва от асистенция на резервата Тасио, който направи отлично включване в мача.

В 54-ата минута именно дошлият от Локо Пловдив нападател отбеляза втори гол, след като по-трудната работа свърши Бандаловски и му поднесе топката на тепсия.

Тасио взе участие и при третия гол за ЦСКА, след като изведе в коридор Анисе сам срещу вратаря. Мадагаскарецът пробва да преодолее Цанков, който от своя страна бе принуден да извърши нарушение. Главният рефер Никола Попов не се поколеба да посочи бялата точка, но изненадващо показа само жълт картон на стража на етърци. Потърпевшият Анисе сам изпълни наказателния удар и не сбърка за 3:1.

В минутите до края срещата се доиграваше и не предложи нищо интересно на близо 1500-те зрители . С тази победа „червените” се изкачват на шеста позиция във временното класиране с актив от 11 точки. Етърци пък вече са на предпоследното 15-о място с 3 пункта.

Цанко Цветанов

90+3′ Край на срещата
90+3′ Тасио се размина с топката след добро центриране на Нюанджи в наказателното поле
90+2′ Радослав Анев получава жълт картон за нарушение в средата на терена
90′ Три минути добавено време
87′ Жълт картон за Серж Нюанджи
82′ Жълт картон за Апостол Попов, който игра непозволено срещу Четин Садула
76′ На негово място се появява Илиас Кириакидис
76′ Последна смяна в тима на ЦСКА. Тодор Янчев напуска терена, обирайки овациите на публиката
75′ Добра възможност за гостите. След центриране на Анев в наказателното поле Черни увисна, а топката се озова в краката на Станкев, който от много удобна позиция не успя да отправи точен удар
73′ Мартин Станкев го заменя
73′ Смяна в състава на Етър. Голмайсторът Ахмед Хикмет напуска терена
70′ 3:1 за ЦСКА! Анисе е безпощаден от бялата точка
69′ Жълт картон за вратаря на гостите. Никола Попов се смили над Цанков в тази ситуация
69′ Дузпа за ЦСКА! Тасио изведе в коридор Анисе, който се озова сам срещу вратаря. Мадагаскарецът се опита да финтира Цанков, който бе принуден да извърши нарушение
68′ След изпълнение на заучена комбинация Атанасов подаде към Садула, който обаче центрира лошо и подари топката на ЦСКА.
67′ Пламен Крачунов получава жълт картон за нарушение срещу Николай Петров. Пряк свободен удар в полза на гостите
64′ Нюанджи създаде опасност веднага след влизането си на терена, след като центрира добре отдясно, но бранител на гостите изчисти в корнер.
63′ Карачанаков напуска под аплодисментите на публиката
63′ Промяна и в тима на ЦСКА. На терена влиза нападателят Серж Нюанджи
62′ Заменя го новото попълнение на Етър Дормушали Саидходжа
62′ Първа смяна в състава на гостите. Играта напуска Луис Едуардо
61′ Атанас Атанасов стреля силно по земя от пряк свободен удар, но Черни улови
59′ Първи жълт картон в срещата. Получава го Ахмед Хикмет за нарушение срещу Тодор Янчев в средата на терена
56′ Сержиньо отправи много опасен удар от фаул, но Цанков плонжира и изби в корнер. Нищо интересно след ъгловия удар
54′ 2:1 за ЦСКА! Тасио извежда “червените” напред след като Бандаловски свърши по-трудната част и му достави топката на много чиста позиция.
52′ ЦСКА владее продължително топката, но няма никаква идея как да разпечата за втори път вратата на Етър.
49′ “Червените” си спечелиха правото да изпълнят ъглов удар. След центрирането на Сержиньо, топката попадна в краката на Карачанаков, който стреля от движение от около 25 метра, но много неточно
46′ Започнаха вторите 45 минути
45′ Край на първото полувреме
45′ 1:1! Сержиньо изравнява резултата на стадион “Славия”. Бразилецът бе намерен от Тасио в наказателното поле, но първоначално не успя да уцели добре топката. При втория си опит обаче Сержиньо не сбърка и я прати в мрежата
43′ Груба грешка на Янчев в средата на терена. Садула му отне топката, но след това капитанът на ЦСКА се върна и поправи грешката си
42′ Стражът на гостите е получил травма при последната си намеса и получава помощ от медицинския екип. Играта е временно спряна
41′ Бандаловски засече с глава много опасно центриране на Тодор Янчев от фаул. Със сетни сили Цанков изби топката, след което бранител на гостите изчисти в корнер
36′ Заменя го централният нападател Тасио. Стойчо Младенов ще търси повече мощ в атака
36′ Първа смяна в състава на ЦСКА. Нджонго Присо напуска терена
34′ Бурни освирквания към Крачунов и Бандаловски, които играха твърде разконцентрирано и можеха да изгубят топката необезпокоявани от никого.
30′ Изненадващо отборът на Етър открива резултата! След бърза контра Луис Едуардо комбинира със Садула, който изведе Хикмет и последният с удар от около 15 метра прати топката в долния десен ъгъл зад вратаря.
28′ Карачанаков засече с глава центриране отдясно на Присо, но прати топката над вратата
27′ Ужасно слаб удар на Садула от около 25 метра не застрашава с нищо Томас Черни
25′ Далечен удар на Лукас Саша попада право в ръцете на вратаря на Етър
21′ Aгитката на Етър наброява не повече от 30 души, но от началото на мача не е спряла да подкрепя своя тим.
18′ Играта е временно спряна докато медицинският екип оказва помощ на Красен Трифонов от тима на Етър.
18′ Присо овладя на гърди в наказателното поле на Етър, след което от десетина метра отправи отчайващ удар с левия крак, преминал високо над вратата
16′ Красен Трифонов е добре изведен в наказателното поле на ЦСКА, но атаката на “виолетовите” е спряна със засада
16′ Присо напредна по дясното крило, след което центрира, но без резултат
15′ Венков бе изведен за гърба на отбраната на Етър, след което падна в наказателното поле в търсене на дузпа. Сигнал от Никола Попов обаче не последва
13′ Невероятен пропуск на Карачанаков! След центриране на Сержиньо, топката попадна в младока, който от границата на вратарското поле не можа да намери очертанията на вратата
11′ Нищо интересно след изпълнението на корнера
10′ Опасно центриране на Бандаловски в близост до дясната греда. Бранител на гостите чисти в корнер. Първи ъглов удар в мача
8′ Радослав Анев открадна топката от Бандаловски, след което напредна и отправи хубав удар с левия крак от 15-ина метра, който премина встрани от лявата греда
7′ Очаквано “червените” започват по-настървено срещата. Гостите все още не могат да организират опасна атака
5′ Михаил Венков засече с глава центрирането на Сержиньо. Топката обаче премина встрани от вратата
4′ Нарушение в полза на ЦСКА в близост до наказателното поле на гостите.
2′ Първа атака на ЦСКА. Сержиньо центрира отдясно към точката на дузпата, но Карачанаков се размина с топката и тя бе отнета от бранител на гостите
1′ Начало на срещата