Берое – Монтана 2:2

Берое приема Монтана в среща от 7-ия кръг на „А” група. Двубоят е от 19:00 ч на стадиона под Аязмото. Главен рефер ще бъде Владимир Вълков от Пловдив с помощници Мартин Маргаритов и Георги Калудов също от Пловдив.
Двубоят може да проследите на живо в Novsport.com посредством текстово описание, благодарение на Берое Онлайн!
Берое, който в последните си пет мача има три загуби и две победи, заема 7-ото място в класирането с актив от 9 точки. Монтана, който е в серия от два поредни успеха, след като в първите четири кръга записа четири поражения, е на 11-ата позиция с 6 точки.
Бързи факти:
Берое:
В миналия кръг срещу Ботев Пд Стефан Велев получи първи червен картон в своята кариера в А група. Това се случи в 63-ия му мач в елита
2:1 над “канарчетата” бе първата победа на беройци при гостуване под ръководството на Ивко Ганчев, досега с него те взеха едва една точка в 4 мача навън
Тимът вкарва поне по гол в 8 поредни срещи за първенство, предишният път, когато не успя да го стори, бе в дебюта на Ивко Ганчев като старши-треньор – 0:2 срещу Левски на „Герена” на 11 май т.г.
Монтана:
В миналия кръг срещу Черно море Димитър В. Илиев изравни на върха водача в клубната ранглиста за най-много мачове в А група Владимир Мичев. Двамата вече имат по 85 двубоя за Монтана в елита
За шест кръга от началото на сезона тимът куриозно използва вече четирима вратари – Аршинков, Яначков, Цветковски и дебютиралия в А група конгоански вратар Сендо Кололо Мину
Срещу варненци в предишния кръг Деян Христов вкара дебютното си попадение за Монтана след 2 гола за Нефтохимик и 16 за Сливен
БАЛАНС
В А група: 8 мача, 2 победи за Берое, 2 равенства, 4 победи за Монтана, голова разлика 9-7 за Монтана

Берое като домакин: 4 мача, 2 победи за Берое, 1 равенство, 1 победа за Монтана, голова разлика 4-2 за Берое

Атанас Джамбазки

90+6′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+5′ Смяна за състезател влизащ в игра Сечков влиза
90+5′ Смяна за състезател излизащ от игра Монтана извършва смяна. Миро Антонов излиза
90+4′ Времето ще бъде удължено, защото спречкването между играчите продължи няколко минути
90+2′ Жълт картон Акалски получава жълт картон
90+1′ Червен картон Ново меле, този път в пеналтерията на Монтана. Елио Мартинс получава червен картон за удар без топка
90′ Жълт картон Лахчев получава жълт картон
90′ 3 минути добавено време
90′ Жълт картон Веселин Пенев получава жълт картон
89′ Bнимание Двата отбора се спречкаха. Мачът ще завърши със скандали
88′ Гол Гол за Берое – 2:2! Елиаш Алвеш да Силва стреля от пряк свободен удар по посока на вратата и изравнява
77′ Жълт картон жълт картон за Владимир Зафиров (Берое) за груб фаул
75′ Смяна за състезател влизащ в игра Димитър Петков влиза
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в състава на Монтана. Атанас Чепилов излиза
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Антонио Ливраменто излиза принудително
69′ Смяна за състезател влизащ в игра трета, последна смяна в отбора на Берое. Алберто Лоузейро влиза
61′ Засада топката влетява в рамката на вратата на Берое за трети път, но реферът е видял нарушение срещу Кирил Акалски
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Георги Андонов излиза
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Още една смяна в състава на Берое. Елио Мартинс влиза
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Иван Горанов влиза
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Берое. Тодор Христов излиза
52′ Гол Гол за Монтана. Мирослав Антонов се възползва от грешка в защитата на Берое и центрира към близката греда, където Димитър Илиев изпреварва Здравко Илиев и с глава бележи за 1:2.
48′ Удар шут на Тодор Христов към долния ляв ъгъл на вратата на Монтана, но Кололо чисти в корнер.
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+2′ Смяна за състезател влизащ в игра Деян Христов влиза
45+2′ Смяна за състезател излизащ от игра смяна в отбора на Монтана. Антон Костадинов е заменен
45′ 2 минути добавено време
44′ Центриране Тодор Христов центрира в наказателното поле. Каядо стреля, топката рикошира и лети за Жоао де Салеш, който от 10 метра пробва задна ножица, но е неточен
40′ Bнимание Георги Андонов се измъква между двама в наказателното поле и отново е задържан, но реферът този път не вижда причина да отсъди 11-метров наказателен удар
39′ Удар Давид Каядо пробва да прехвърли излезлият леко напред Кололо, но не успява.
36′ Жълт картон жълт картон за Иво Иванов (Берое) за груб фаул.
33′ Удар Антон Костадинов стреля от 22-23 метра, но топката минава на 50-60 сантиметра от дясната греда.
31′ Гол от дузпа Гол за Берое – 1:1! Потърпевшият Георги Андонов праща топката в горния десен ъгъл на вратата, като топката среща и напречната греда преди неспасяемо да се оплете в мрежата.
31′ Bнимание дузпа за Берое. Георги Андонов се справя с Милен Лахчев, който след това го фаулира и получава жълт картон и реферът отсъжда 11-метров наказателен удар.
25′ Центриране центриране в наказателното поле за Георги Андонов, но нападателят на Берое е надскочен от Милен Лахчев.
23′ Гол Гол за Монтана – 1:0. Димитър Илиев отнема топката на Владимир Зафиров и подава топката за Мирослав Антонов, който се измъква зад защитата и бележи за 0:1.
20′ Удар пряк свободен удар за Монтана на 20-ина метра от вратата леко в ляво по атаката на гостите изпълнява Антонов, но праща топката на два метра над вратата.
18′ Жълт картон жълт картон за Мартин Ковачев (Монтана) за груб фаул.
16′ Удар Давид Каядо стреля от голяма дистанция, но не създава с удара си проблеми за Кололо.
13′ Удар добър самостоятелен рейд на скорост от дясно прави Здравко Илиев и стреля, но Кололо лови.
11′ Удар тъч за Монтана. Йордан Тодоров насочва топката към Атанас Чепилов, който пробва удар без подготовка, но топката минава на метър и половина над вратата.
10′ Удар Йордан Тодоров навлиза на скорост в наказателното поле и почти от аут линията пробва удар, но Акалски внимава и се намесва добре
8′ Центриране добро центриране от корнер на Ливраменто. Топката лети към вратата, но Кололо успява да боксира. След разбъркването и насочена към него топка отново вратарят се извисява над всички и е фаулиран от нападател на Берое.
7′ Удар Тодор Христов напредва отляво и стреля от около 20-ина метра, но топката минава далеч покрай рамката на вратата пазена от Кололо
4′ Удар Георги Андонов изпълнява пряк свободен удар, но топката минава на около метър над напречната греда.
1′ Начало на мача Начало на мача!