Черно море – Берое 2:1

Черно море посреща Берое в среща от 8-ия кръг на „А” група. Двубоят започва в 16:00 ч на стадион „Тича” във Варна. Главен рефер ще бъде Таско Тасков от София,novsport.com
Срещата ще може да проследите на живо в Novsport.com с текстово описание на най-интересните моменти, благодарение на Берое Онлайн!
Бързи факти:
Черно море:
Въпреки головете на Георги Илиев в последните два кръга тимът продължава да е в дъното на подреждането по отбелязани попадения от началото на сезона – само 3, колкото имат също Ботев Bp и Миньор
Ако вземе участие във всички оставащи 8 двубоя на моряците до края на първия дял, Георги Илиев ще закръгли на 300 участията си в А група в последния есенен кръг срещу Ботев Bp
Преди година след 7-ия кръг на първенството имаше 13 точки, за същия период сега събра актив от едва 6 пункта и е в зоната на изпадащите
Берое:
Бранителят Веселин Пенев натрупа три жълти картона в последните си три срещи за беройци
Георги Андонов и Елиаш да Силва вкараха по гол за тима в последните два мача на старозагорци. Българинът има вече 5 попадения в 6 срещи от началото на първенството, като това е най-добрият му старт на сезон от началото на неговата кариера в А група преди едно десетилетие
Тимът бележи поне по гол във всяка една от срещите си през настоящия сезон, Черно море не се разписа в 4 от двубоите си
БАЛАНС
В А група: 75 мача, 27 победи за Черно море, 22 равенства, 26 победи за Берое, голова разлика 86-80 за Черно море

Черно море като домакин: 38 мача, 22 победи за Черно море, 9 равенства, 7 победи за Берое, голова разлика 56-27 за Черно море

12. Кирил Акалски
2. Здравко Илиев Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
6. Иво Иванов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Ивко Ганчев

90+4′ Край на мача Край на мача!
90′ 4 минути добавено време
83′ Засада Удар на Стефан Велев и топката попада в мрежата, но съдията е видял засада
82′ Смяна за състезател влизащ в игра Християн Попов влиза
82′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна и при домакините. Дончо Атанасов отстъпва мястото си на Християн Попов. Марадончо е изпратен с аплодисменти от публиката на старозагорци. Както е известно той е бивш играч на Берое
80′ Смяна за състезател влизащ в игра Мартин Райнов влиза
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за беройци. Елиаш отстъпва мястото си на Мартин Райнов.
77′ Bнимание Паломино се измъква сам срещу Акалски, следват серия рикошети и в крайна сметка Акалски парира
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Илиян Капитанов излиза
76′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна и в състава на Черно море. Стамен Ангелов влиза
74′ Смяна за състезател влизащ в игра Родолфо влиза
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Здравко Илиев излиза
74′ Контузия или получаване на медицинска помощ Втора принудителна смяна в отбора на Берое. Здравко Илиев е заменен
71′ Удар Удар на Симеон Симеонов от 25 метра, но твърде неточен и топката минава високо над вратата
68′ Bнимание Центриране на Здравко Илиев от дясно към точката за изпълнение на дузпа. Жоао де Салеш засича с глава, но кълбото минава на 50 сантиметра над напречната греда
67′ Bнимание Отлично центриране на Стефан Велев от корнера. Жоао де Салеш наскача Паломино и засича с глава, но след рикошет кълбото отново излиза в нов ъглов удар.
66′ Bнимание Китанов избива с върха на пръстите си удар на Педро Еуженио
64′ Центриране Центриране към точката за изпълнение на дузпа където Жоао де Салеш засича с глава, но кълбото попада право в ръцете на вратаря на Черно море
62′ Изключително грубо влизане на Илиян Капитанов в краката на Веселин Пенев, но Таско Тасков отново не вижда нищо.
60′ Гол Гол за Черно море – 2:1! Дончо Атанасов се възползва от много груба грешка в защитата на Берое и бележи за 2:1. Асистенцията бе на Георги Илиев. Атанасов излезе сам срещу вратаря и с удар покрай него реализира
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Мирослав Енчев влиза
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Иво Иванов излиза
56′ Контузия или получаване на медицинска помощ Принудителна смяна в отбора на Берое. Иво Иванов е изнесен на носилка
54′ Удар Георги Илиев стреля от въздуха, но топката попада право в ръцете на Кирил Акалски
52′ Удар Педро Еуженио стреля добре вместо да подаде на непокритите Каядо и Салеш, но топката минава над напречната греда
51′ Смяна за състезател влизащ в игра Паломино влиза
51′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Черно море. Голмайсторът Божилов излиза
50′ Гол ГОЛ за Берое – резултатът е изравнен – 1:1! Страхотен удар на Берое, топката лети параболично в наказателното поле, засечена е от Елиаш и влиза във вратата
46′ Без смени в двата отбора
46′ Начало на мача Начало на втората част
45+2′ Край на мача Край на първата част
45+1′ Гол ГОЛ – 1:0 за Черно море! Георги Божилов бележи от малък ъгъл при изпълнението на корнера. Акалски беше безпомощен
45+1′ Удар Симеон Симеонов финтира противников футболист, нагласи си топката и стреля, топката рикошира в Иво Иванов и излиза в корнер
45′ 2 минути добавено време
41′ Bнимание Георги Илиев центрира в наказателното поле, Ал. Александров стреля опасно с глава, но топката преминава покрай дясната греда
37′ Bнимание Фалцов удар на Педро от границата на наказателното поле, топката минава опасно над напречната греда на вратата на Черно море
30′ Удар Диагонален удар на Жоао де Салеш от 26-27 метра, но топката минава на 20-30 сантиметра покрай вратата.
29′ Bнимание Алберто Лоузейро греши в защита при пас на Сашо Александров към Дончо Атанасов. Кирил Акалски излиза напред и успява да избие
23′ Удар Удар от 30 метра отправя Симеон Симеонов, но топката попада право в ръцете на Кирил Акалски, който сигурно лови.
22′ Иво Иванов се разминава с топката, тя лети към Георги Илиев, който спира на гърди, но преди да успее да стреля Здравко Илиев му отнема
19′ Жълт картон Жълт картон за Сашо Александров (Черно море) за четвърти пореден много груб фаул. Този път срещу Давид Каядо
17′ Удар без топка срещу Лоузейро и груб фаул на Сашо Александров, но Тасков не вижда нищо сериозно и не отсъжда дори фаул
15′ Удар Пряк свободен удар за Берое. Салеш чуква леко за Давид Каядо, който стреля от 35 метра, но ударът е слаб и вратарят на Черно море се справя. Все пак отчитаме първи точен удар в мача
14′ Центриране Добро центриране на Веселин Пенев отляво към Жоао де Салеш и Педро Еуженио, но топката ги прехвърля и те не успяват да отправят удар
12′ Удар Удар на Георги Илиев от 24-25 метра, но топката лети много далеч от целта
10′ Равностойна игра, но без кой знае какви опасности и пред двете врати в първите 10-ина минути
10′ Дончо Атанасов изгуби владението на топката и Акалски улови
8′ Центриране Нещо средно между удар и центриране пробва Дончо Атанасов, но топката излиза в аут
5′ Удар Георги Илиев стреля от воле след пас на свой съотборник в ляво по атаката на Черно море, но топката минава далеч от целта.
1′ Начало на мача Начало на мача! Първи с топката играят гостите