Миньор продължава да затъва след трагично представяне в Разград

Шампионът Лудогорец продължава с безгрешното си представяне през новия сезон, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Миньор и така записа осмата си победа от първите осем сблъсъка в групата на майсторите,novsport.com
Срещата се игра на стадион “Лудогорец Арена”, а гостите завършиха с 10 човека, след като Венци Василев получи червен картон за игра с ръка в 53-ата минута.
Иначе Марселиньо откри резултата в 24-ата минута, а през втората част Иван Стоянов и Мирослав Иванов оформиха крайното 3:0, след като бяха точни от дузпи, отсъдени за игра с ръка на футболисти на “чуковете”.
“Орлите” обаче дадоха свидна жертва, след като капитанът Емил Гъргоров получи травма и бе заменен от Кишада в края на първото полувреме.
Двубоят започна равностойно, но домакините бързо успяха да овладеят инициативата и в 11-ата минута Марселиньо намери Миро Иванов на изгодна позиция, но ударът на Деко бе неточен.
180 секунди по-късно Емил Гъргоров падна в пеналта на “чуковете” и поиска дузпа, но реферът Мартин Богдев остана безмълвен.
Така се стигна до 24-ата минута, когато Гъргоров бе изведен на левия фланг на атаката на Лудогорец, изчака включване на Марселиньо, подаде му, а бразилецът от около 8-9 метра не сбърка за 1:0.
След попадението “орлите” продължиха да натискат, но атаките им нямаха нужната острота. В 35-ата минута Иван Стоянов навлезе в наказателното поле и шутира с десния крак, ала топката премина встрани от вратата.
За цяло първо полувреме гостите от Миньор не отправиха нито един изстрел към Чворович. Ново попадение до края не падна и така Лудогорец и Миньор се оттеглиха на почивка при минимален аванс за шампионите. “Орлите” обаче дадоха свидна жертва, след като капитанът им Емил Гъргоров напусна контузен, а на негово място се появи Кишада.
Втората част стартира ужасяващо за перничани, след като в 53-ата минута Венци Василев получи директен червен картон, тъй като спря с ръка топката на голлинията след изстрел на играч на Лудогорец. Зад топката застана Иван Стоянов, който не сбърка, удвоявайки аванса на своите.
След гола Лудогорец продължи да доминира и в 67-ата минута получи нова дузпа, този път след игра с ръка на Бумела. Мирослав Иванов се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не срещна трудности да преодолее стража на гостите за 3:0.
След това попадение темпото на игра спадна значително и двубоят просто се доиграваше. Логично и положенията пред двете врати станаха рядкост.
Нов гол до края така и не падна и Лудогорец се поздрави с класическа победа над тима на Миньор.

След победата шампионите остават еднолично начело във временното класиране с актив от 24 точки. Гостите от Перник пък остават на дъното с едва 2 пункта.

15 Етър Велико Търново 7 1 0 6 4:15 -11 3
16 Миньор Перник 8 0 2 6 3:17 -14 2

91. Чворович
25. Минев
5. Барт
33. Гулдан Смяна за състезател излизащ от игра
80. Кайсара
8. Генчев
18. Дяков
84. Марселиньо Гол
23. Гъргоров (к) Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Николай Тодоров

90+3′ Край на мача Край на мача, Лудогорец със спокойно 3:0 над Миньор
90′ 3 минути продължение на мача
83′ Удар Гела пробива от дясно и шутира, Банков спасява
82′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра се появява Моци
82′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Лудогорец, излиза Гулдан
82′ Центриране Нова поредица от корнери за Лудогорец, отново няма гол
75′ Центриране Корнер за Лудогорец, защитата на Миньор чисти
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Гела
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Лудогорец, излиза Мирослав Иванов
67′ Гол от дузпа Гол за Лудогорец! Миро Иванов покачва на 3:0 от дузпа след игра с ръка на Бумела
66′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Бумела
63′ Затишие на “Лудогорец Арена” след второто попадение. Играта се води предимно в центъра на терена
54′ Гол от дузпа Гол за Лудогорец! Иван Стоянов е безпогрешен от бялата точка – 2:0 за Лудогорец
53′ Червен картон Венци Василев получава директен червен картон, след като с ръка изби от голлинията удар на играч на Лудогорец. Реферът Богдев дава и дузпа в полза на “орлите”
51′ Центриране Нов ъглов удар за “орлите”, защитниците на Миньор отново се справят със ситуацията
49′ Центриране Втората част стартира с натиск на Лудогорец, корнер за шампионите, който не води до нищо по-сериозно
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+2′ Край на мача Край на полувремето, Лудогорец води на Миньор с 1:0
45+1′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Кишада
45+1′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна за домакините, излиза контузеният Гъргоров
45+1′ Контузия или получаване на медицинска помощ Емил Гъргоров накуцва, Бадема най-вероятно няма да може да продължи играта
45′ Центриране Нов ъглов удар за домакините, който също не довежда до нищо опасно
43′ Центриране Центриране в пеналта на гостите от корнер, защитата на Миньор се справя със ситуацията
38′ В последните минути играта се накъса, редица неточни подавания в центъра на терена и от двата тима
35′ Удар Иван Стоянов навлезе в наказателното поле и шутира с десния крак, ала топката премина встрани от вратата
32′ Удар Удар на играч на Лудогорец, встрани от вратата на Миньор
30′ След гола домакините продължават да са по-активни, но нов гол до момента няма
24′ Гол Гол за Лудогорец! Гъргоров бе изведен на левия фланг на атаката на Лудогорец, изчака включване на Марселиньо, подаде му, а бразилецът от около 8-9 метра не сбърка за 1:0
19′ Шампионите все повече затягат обръча около вратата на перничани, гол все още няма
14′ Претенции за дузпа на домакините за нарушение срещу Гъргоров, няма съдийски сигнал
11′ Удар Миро Иванов стреля след пас на Марселиньо, но над вратата
8′ Центриране Корнер Лудогорец, защитата на Миньор се справя и чисти
7′ Миро Иванов получи на добра позиция, но се забави и играч на Миньор му изби
3′ Нищо интересно в началните минути, действията се водят предимно в центъра на терена
1′ Начало на мача Начало на мача