Два перфектни гола на Неделев пречупиха Локо (София) в Пловдив

Отборът на Ботев (Пловдив) продължава със силните си игри през този сезон, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Локомотив (София). Срещата се игра на стадион “Христо Ботев” и бе от програмата на 8-ия кръг на родната “А” група,NOVSPORT.COM
“Канарите” напълно закономерно стигнаха до успеха, след като бяха по-активният отбор през целия двубой. В герой пък се превърна юношата на “жълто-черните” Тодор Неделев, който с два страхотни удара оформи крайното 2:0.
Иначе двубоят започна малко мудно, но постепенно домакините овладяха инициативата и в 8-та Паласуелос стреля с глава, но топката излезе в аут.
Последваха неточни удари на Георги Христов и Даниел Пеев, а в 20-ата минута Иван Цветков изтърва и най-чистата възможност за пловдивчани през първото полувреме. Тогава след центриране в наказателното поле от Тодор Неделев, кълбото попадна в Цветков, който от около 2-3 метра не успя да преодолее стража на “железничарите.
В ответната така пък столичани бяха на косъм от това да открият резултата, ала ударът на Кристиан Добрев срещна гредата.
До края на полувремето “канарите” продължиха да натискат, а в 31-ата минута Христов проби мощно и намери Цветков на добра позиция, нападателят стреля опасно, Галев спаси, Костов стреля при добавката, ала бранител на столичани се хвърли и изби.
Последваха изстрели на Неделев, Дяков и Грънчаров, които обаче не доведоха до гол в мрежата на “железничарите”. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.
Втората част стартира с натиск на Ботев и премина изцяло под диктовката на пловдивчани. В 48-ата минута Неделев шутира опасно от фаул, ала кълбото излезе в аут.
120 секунди по-късно обаче, Неделев не сбърка при втори си опит от фаул. Тогава той стреля прецизно от около 20 метра с левия крак, правейки безпомощен Галев за 1:0.
След попадението “канарите” продължиха да натискат и в 66-ата минута Вангер намери Неделев пред наказателното поле, младият халф финтира противник и с десния крак прати кълбото в долния ъгъл на Галев за 2:0.
След гола Ботев продължи да натиска, но след половин дузина неточни изстрели ново попадение не падна и така резултатът остана непроменен.
След успеха “канарите” се изкачиха на еднолично на 3-о място във временното класиране с актив от 16 точки, на 2 пред Литекс и ЦСКА. Гостите от София пък са 11-и с 9 пункта.

Антон Велков

90+4′ Край на мача Край на мача! Ботев (Пловдив) победи Локомотив (София) с 2:0
90+2′ Неточен удар на Стоев
90′ 4 минути продължение на мача
86′ Удар Неточен удар на Вангер с левия крак
84′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Атанасов
84′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, напуска Станислав Костов
83′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Стоев
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в Локо, напуска Пеев
77′ Удар Удар с левия крак на Цветков, вратарят на Локомотив спасява
74′ Жълт картон Жълт картон за Димитър Телкийски
73′ Удар Цветков засече с глава центриране от корнер, Галев лови
70′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Мариян Огнянов
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Ботев. Тодор Неделев заслужено обира овациите на публиката
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Павлов
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна за гостите, напуска Петров
66′ Гол Гол за Ботев! Вангер намери Неделев пред наказателното поле, младият халф финтира противник и с десния крак прати кълбото в долния ъгъл на Галев за 2:0
65′ Удар Изстрел на Цветков, бранител на Локомотив подложи крак и кълбото излезе в корнер
64′ Удар Удар на Вангер от средна дистанция, право в ръцете на Галев
62′ Жълт картон Жълт картон за Кристиан Добрев
57′ Нищо интересно на терена на “Христо Ботев” след попадението на Тодор Неделев
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Илиев
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Локомотив, излиза Велев
50′ Гол Гол за Ботев! Страхотно изпълнен фаул от Тодор Неделев, който от около 20 метра с левия крак направи безпомощен Галев
48′ Удар Удар на Неделев от фаул, Галев спасява
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Вангер
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна на почивката в Ботев, напуснал е Дяков
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45′ Край на мача Край на полувремето, Ботев и Локо (София) се оттеглят на почивка при нулево равенство
42′ Удар Нов изстрел от дистанция, този път на Дяков, Галев улавя
39′ Удар Удар над вратата на Бобан Грънчаров
37′ Удар Изстрел на Велев от дистанция, но неточно
36′ Удар Опасен удар на Неделев от около 30 метра, Галев спасява
35′ Претенции за червен картон за Велков от страна на домакините. Костов се откъсваше сам срещу Галев, но Велков го задържа за фланелката, съдийски сигнал не последва
31′ Bнимание Мощен пробив на Христов, който намери Цветков, нападателят стреля опасно, Галев спаси, Костов стреля при добавката, ала бранител на столичани се хвърли и изби
29′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Петров
26′ Удар Шут на Иван Цветков с десния крак, право в ръцете на вратаря Галев
23′ Удар Силен удар на Неделев с десния крак, бранител на Локомотив се хвърля на шпагат и избива
21′ Греда Опасен шут на Кристиан Добрев, който обаче среща гредата
20′ Bнимание След центриране в наказателното поле от Тодор Неделев, кълбото попадна в Цветков, който от около 2-3 метра не успя да преодолее стража на “железничарите”
18′ Удар Много неточен изстрел на Дани Пеев
17′ Удар Неделев центрира добре в наказателното поле на Локомотив, Рахов шутира с десния крак, но неточно
16′ Удар Диагонален удар от средна дистанция на Йордан Христов, който преминава встрани от вратата на гостите
15′ Натискът на Ботев продължава да се усилва, гол все още няма
12′ Удар Дяков опита късмета си от дистанция, ала встрани от вратата
11′ Удар Георги Христов обстрелва Шеткус, но неточно
10′ Станислав Костов получи на изгодна позиция в пеналта, но се замота и бранител му изби
8′ Удар Удар с глава на Паласуелос – над вратата
7′ Иван Цветков нахлу опасно в наказателното поле, но Кристиан Добрев успя да изчисти в корнер
6′ Центриране Две поредни центрирания на Неделев, защитата на “железничарите” се справя
5′ 42-ма души агитка от София е дошла да подкрепя Локомотив днес
4′ Спокойно начало на мача, действията се водят в средата на терена
1′ Начало на мача Начало на мача