Етър взе първата си точка у дома, след 1:1 с Локомотив /Пловдив/

Съставът на Етър спря неприятната поредица от три загубени домакинства в „А” група, след като записа равенство 1:1 с Локомотив /Пловдив/ в мач от осмия кръг на българската „А” футболна група,NOVSPORT.COM

В първите си три опита на своя стадион „Ивайло” през сезона „болярите” не успяха да се разпишат, отстъпвайки последователно пред Черно море (0:1), Пирин /Гоце Делчев/ (0:1) и Литекс (0:4), но сега не позволиха на „смърфовете” да постигнат първия си успех далеч от дома през кампанията с попадение на дебютиралия миналия двубой нападател Дормушали Саидходжа.

Всъщност, и двете попадения във Велико Търново бяха дело на играчи, появили се като резерви в срещата.

Първото й полувреме не предложи особено качествен футбол, като трябва да отбележим принудителната смяна в редиците на гостите, понеже Кирил Котев получи травма и бе заменен от Мартин Кавдански в 38-ата минута, а секунди преди почивката шут на Фераресо срещна гредата.

Все пак обаче, малко след началото на втората част, Локомотив успя да открие резултата. Това стори именно Кавдански, който в 52-ата минута се разписа със страхотен фалцов удар и гостите поведоха с 1:0.

След попадението „смърфовете” се опитаха да понакъсат играта и успяха да задържат аванса си до 80-ата минута, в която Етър изравни.

Това стана след центриране отдясно и майсторски удар с обръщане на Дормушали Саидходжа, който възстанови статуквото и подели точките.

След ремито Етър събра общо 4 в своя актив, но остана в зоната на изпадащите, а гостите от Пловдив вече имат 8 пункта в своя и са точно над чертата.

Емил Велев

93′ Край на мача Край на срещата! Етър и Локомотив /Пловдив/ си поделиха точките след 1:1 на стадион “Ивайло” в среща от осмия кръг на “А” група!
91′ Центриране Шанс за Саидходжа да се превърне окончателно в герой за домакините, но ударът му с глава след центриране от корнер бе спасен от Кунчев.
90′ Три минути добавено време на срещата!
89′ Центриране Центриране на Маркес от пряк-свободен удар, което обаче не затрудни стража на гостите.
88′ Удар Стефанов се отскубна от дясно и шутира, но ударът му бе неточен.
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Халфът Николай Дюлгеров е заменен от нападателя Атанас Курдов.
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Наставникът на Локомотив отговаря с офанзивна смяна.
81′ Това бе и първото попадение в елита за “болярите” на стадион “Ивайло” през сезона!
80′ Гол Гооол!!! Етър изравнява резултата – 1:1. Попадението е на резервата Дормушали Саидходжа, който овладя отлично центриране отдясно, обърна се и направи безпомощен стража на гостите, вкарвайки първото си попадение с екипа на домакините!
76′ Смяна за състезател влизащ в игра Ахмед Хикмет напуска терена, дебют за Етър прави Димитър Байдаков.
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на домакините.
74′ Жълт картон Темпото на игра спадна драстично, жълт картон за Милчо Макенджиев.
70′ Жълт картон Жълт картон за новопривлечения нападател на домакините Дормушали Саидходжа.
68′ Удар Защитата на Етър бе колеблива при едно центриране на Костадин Марков. Топката попадна у Димо Атанасов, но ударът му от воле бе доста неточен.
65′ Гостите от Пловдив се опитват да накъсат играта и засега успяват, нищо интересно в последните минути.
61′ Ели Маркес пое отбита от защитата на гостите топка, но не успя да затрудни Кунчев
59′ Удар Георги Стефанов стреля опасно с глава, но Цанков сложи тяло и изби
57′ Жълт картон Жълт картон за Николай Петров
52′ Гол Гол за Локомотив! Резервата Кавдански със страхотен фалцов удар направи безпомощен Пенков за 1:0
48′ Удар Удар на Хикмет от фаул, над вратата
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Трифонов
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача на полувремето, напуснал е Станкев
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45′ Край на мача Край на полувремето, Етър и Локо (Пловдив) се оттеглят на почивка при резултат 0:0
44′ Греда Фераресо шутира от дистанция, но топката срещна страничната греда. При добавката Абушев закъсня с няколко секунди и не успя да засече в мрежата
38′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Мартин Кавдански
38′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна за Локомотив, излиза Кирил Котев
36′ Удар Атанасов центрира от фаул, Маркес връща с глава и Луис Едуардо стреля силно в аут.
34′ Жълт картон Жълт картон за Костадин Марков
32′ Нищо интересно на терена в последните минути, играта се води предимно в центъра на терена
27′ Центриране Центриране на Хикмет, което попада в ръцете на Стефано Кунчев
25′ Срещата се развива равностойно до момента. И двата тима имаха възможност да открият резултата, но не се възползваха.
20′ Центриране Ели Маркес продължава да изпитва трудности, този път негова грешка води до центриране и опасен удар с глава на Георги Стефанов, но кълбото минава покрай гредата.
16′ Удар Четин Садула стреля по диагонала след добра контраатака на домакините, но шутът му не намери рамката на вратата.
13′ Жълт картон Първият състезател, предупреден официално, е бразилецът Ели Маркес, който е декориран в жълто.
10′ Удар Луис Едуардо опита хубав, параболичен удар, но топката не намери целта.
7′ Bнимание Гостите от Пловдив също имаха своя шанс да открият резултата, но стражът Цанков направи двойно спасяване, след като първо отрази удара на Стефанов, а после и добавката на Абушев.
5′ Спокойно начало на мача във Велико Търново, двата тима заложиха на стабилността в първите минути на срещата.
3′ Центриране Първата добра възможност се откри пред домакините, след центриране на Хикмет от свободен удар Трифонов стреля с глава, но топката мина покрай гредата.
1′ Начало на мача Начало на срещата от осмия кръг на “А” група.