ЦСКА посече на два пъти Славия в началото и в края

Отборът на ЦСКА победи Славия като гост с 2:0 в мач от 8-ия кръг на „А” група. Резултата на стадиона в столичния квартал „Овча купел” откри Лукас Саша още в първата минута, а в самия край на редовното време Михаил Венков удвои преднината на своя тим,NOVSPORT.COM

Успехът за „червените” не дойде лесно. Футболистите на Стойчо Младенов имаха игрово преимущество през по-голямата част от времето, но така и не съумяха да отбележат второ попадение, което да внесе спокойствие в редиците им. Срещата бе допълнително изнервена от неспопосаните отсъждания на главния рефер Калин Людмилов, който вбеси треньорския щаб на гостите. Играта бе накъсана от множество нарушения, а в 63-ата минута Людмилов подмина игра с ръка на Георги Петков извън наказателното му поле.

Двубоят започна вихрено за „армейците”, които съумяха да отбележат още в първата си атака. Лукас Саша получи топката в половината на Славия и с много силен удар от около 25 метра изненада Георги Петков. Топката първо срещна страничната греда, след което се удари в тялото на стража на домакините, преди да се оплете в мрежата.

Попадението вдъхна увереност на футболистите на ЦСКА, които наложиха сериозен натиск в следващите минути, но не успяха да се възползват от него.

Постепенно обаче „белите” се окопитиха и изравниха играта. В 10-ата минута Здравко Лазаров нацели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар. Девет минути по-късно отново ветеранът на Славия имаше възможност да отбележи, но след него удар топката бе изчистена от голлинията от Иван Бандаловски.

До почивката играта бе равностойна, но и двата отбора не съумяха да създадат 100-процентови ситуации.

Втората част също протече при поделено надмощие. Най-дискусионният момент в срещата бе в 60-ата минута, когато Лукас Саша изведе Антон Карачанаков сам срещу вратаря на Славия. Георги Петков напусна очертанията на наказателното си поле и парира последвалия удар, но топката се удари в ръката му. Това обаче убегна от погледа на Калин Людмилов, който остана безмълвен.

В 68-ата минута и „червените” удариха гредата, след хубав удар на Иван Бандаловски от границата наказателното поле.

Заключителните минути на срещата обаче не предложиха много интересни моменти на близо петте хиляди зрители по трибуните на стадион „Славия”. Играта бе предимно в централната част на терена, а по-сериозни опасности пред някоя от двете врати нямаше.
Така се стигна до последната 90-а минута, когато Михаил Венков засече с глава центриране от корнер и прати топката неспасяемо в мрежата на Славия за 2:0.

По този начин отборът на ЦСКА постигна изключително важна победа в навечерието на Вечното дерби. „Червените” вече имат актив от 14 точки, с които изместиха своя съперник от петата позиция. Тимът, воден от Мартин Кушев пък се смъкна с едно място, с точка по-малко.

Събития

90+1′ Край на срещата
90′ Излиза Тасио
90′ Последна смяна в тима на ЦСКА. Тенгариня се появява на терена
90′ ГООООЛ за ЦСКА! Михаил Венков прави резултата 2:0 в полза на “червените” след като засече по великолепен начин с глава центриране от корнер
88′ Бандаловски печели корнер за ЦСКА след поредното си добро включване по десния фланг
82′ Чипев отстъпва мястото си
82′ Смяна и в състава на Славия. Васил Калоянов ще доиграе срещата
81′ Заменя го Илияс Кириакидис
81′ Смяна в състава на ЦСКА. Играта напуска Серж Нюаджи
80′ Нищо интересно на терена в последните минути. Играта е предимно в централната част на терена
71′ Заменя го Акийоши
71′ Втора промяна в тима на Славия. Виктор Генев напуска терена
70′ Поредно спиране на играта. Този път Георги Петков има нужда от помощта на медицинския екип
68′ Греда за ЦСКА! При едно от поредните си включвания в предни позиции Иван Бандаловски нахлу отдясно в наказателното поле и стреля много силно, но топката срещна напречната греда
66′ Сержиньо влиза на негово място
66′ Първа смяна в състава на ЦСКА. Антон Карачанаков отстъпва мястото си на терена
63′ Петър Димитров напуска
63′ Смяна в състава на Славия. Иван Коконов влиза в игра
62′ Жълт картон за Радослав Димитров за нарушение срещу Тасио
60′ Карачанаков бе останал сам срещу Георги Петков и пробва да го преодолее с удар извън наказателното поле. Стражът на “белите” бе напуснал очертанията на пеналтерията и парира с ръка, но Калин Людмилов остана безмълвен!
58′ Жълт картон за Серж Нюанджи за опасно влизане в краката на Даниел Златков
55′ Хубав далечен изстрел на Карачанаков преминава на метър-два встрани от вратата на Славия
51′ Тодор Янчев също е официално предупреден
51′ Напрежение на терена. Двата тима се скупчиха около падналия на тревата Анисе, но до по-сериозни разправии не се стигна. Георги Петков получава жълт картон
49′ Бандаловски напредна по дясното крило и продължи топката към Карачанаков, който опита да центрира към наказателното поле, но доста неточно.
47′ Играта отново е спряна. Този път потърпешв бе Владислав Златинов, но и той се изправя и продължава мача
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на първото полувреме
45′ Една минута добавено време на първата част
43′ Удар на Нюаджи от границата на пеналтерията преминава на метър-два над вратата
40′ Карачанаков нахлу отдясно в наказателното поле на Славия и отправи много меко центриране към Тасио. В последния момент обаче бранител на “белите” успя да изчисти топката
37′ Жълт картон за Иван Бандаловски, който извърши нарушение в центъра на терена
35′ След центрирането от корнера, Анисе пробва удар, но не успя да намери очертанията на вратата
34′ Играта е спряна за пореден път. Нюаджи получава медицинска помощ, но след това се завръща на терена
33′ Карачанаков печели ъглов удар в полза на ЦСКА. Младокът сам ще изпълни ъгловия удар
30′ Попов засече с глава центриране на Карачанаков от фаул, но отправи много неточен удар над вратата
27′ Куриозен момент в срещата. Томас Черни се опита да изчисти топката, тъй като Петър Димитров лежеше на терена. Вместо това обаче стражът на “червените” уцели главния рефер Людмилов
25′ Тасио пробва да изненада Георги Петков с атрактивна задна ножица от около 15 метра. Топката обаче премина вляво от вратата на “белите”
23′ Апостол Попов засече с глава центриране от корнер на Карачанаков, но прати топката на 3-4 метра над вратата
20′ Главният рефер Калин Людмилов вече успя да си навлече гнева на двамата треньори. И Стойчо Младенов и Мартин Кушев с претенции към съдията
19′ Здравко Лазаров нахлу опасно отдясно в наказателното поле на ЦСКА, но не успя да отправи силен удар към вратата. Нападателят на Славия успя да преодолее Черни, но след това бранител на гостите изчисти от голлинията
15′ Играта е временно спряна докато медицинският екип оказва помощ на Тодор Янчев от ЦСКА и Янко Сандански от Славия. И двамата се изправят на краката си и продължават двубоя
15′ Владислав Златинов бе намерен в наказателното поле на ЦСКА, но отбраната на “червените” се справи отлично. Бандаловски, Попов и Крачунов притиснаха нападателя на “белите” и му отнеха чисто топката
12′ След изпълнението на ъгловия удар топката остана във владение на Славия. Последва центриране на Виктор Генев отляво, но то бе изключително неточно и топката напусна в аут
11′ “Белите” се окопитиха след ранното попадение и на свой ред започнаха да атакуват. Корнер в полза на Славия
10′ Много добро изпълнение на Здравко Лазаров от прекия свободен удар. Топката срещна напречната греда!
9′ Жълт картон за Михаил Венков, който извърши нарушение срещу Николай Чипев вляво от наказателното поле.
7′ Жълт картон за капитана на Славия Живко Желев за нарушение, извършено в централната част на терена
6′ “Армейците” са по-активни от началото на срещата. От своя страна домакините все още не са поглеждали към вратата на Томас Черни
4′ Серж Нюаджи имаше възможност да удвои преднината на гостите, но не успя да засече добре топката след центриране отляво
1′ ГОООЛ за ЦСКА! Лукас Саша открива резултата още във втората минута на срещата. Халфът на “червените” изненада Георги Петков със силен удар от около 25 метра. Топката срещна гредата, след което тялото на Петков и влезе в мрежата