България – Дания 1:1

Отборите на България и Дания излизат тази вечер един срещу друг в изключително важна квалификация за световното първенство в Бразилия през 2014-а година,NOVSPORT.COM
Двубоят, който е от програмата на група “В”, ще започне в 21:00 часа на националния стадион “Васил Левски“, а главен рефер ще бъде французинът Тони Шапрон.
До момента нашите заемат 2-о място в групата с актив от 4 точки, докато “червения динамит” е предпоследен с 1, но и мач по-малко.
Срещата между България и Дания обещава да бъде крайно напрегната и вълнуваща, а читателите на Novsport.com ще могат да я проследят на живо чрез чат-описание.

Мортен Олсен

90+5′ Край на мача Край на мача, България и Дания завършиха наравно 1:1
90+4′ Удар Силен удар на Кяер от фаул, над вратата
90+2′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Поулсен
90+2′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Ериксен
90+1′ Удар Опит за нестандартен удар с десния крак на Тонев – аут
90′ 5 минути продължение на мача
87′ България продължава да не позволява на Дания да осъществи финален натиск
84′ Смяна за състезател влизащ в игра Валери Божинов ще опита да донесе трите точки за “лъвовете” в този мач
84′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за България, напуска капитанът Ивелин Попов
83′ Жълт картон Жълт картон за Корнелиус
81′ Зачестиха центриранията в наказателното ни поле, до момента отбраната се справя добре
79′ Мощна подкрепа за България от трибуните на стадион “Васил Левски”
77′ Bнимание Страхотно спасяване на Михайлов след удар на Ериксен от границата на наказателното поле
74′ Bнимание Две страхотни възможности за България. Първо Андерсен се намеси след удар с глава на Бодуров, а впоследствие Сашо Тонев шутира от дистанция, ала кълбото премина малко над вратата
69′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Мтилига за фаул срещу Илия Миланов
67′ Центриране Ериксен центрира остро от фаула, Ивелин Попов изритва в предни позиции
66′ Бодуров фаулира Ериксен в опасна близост пред наказателното ни поле
65′ Опит за дълго подаване на Попов към Георги Миланов, но много неточно
63′ Центриране Ромедал центрира опасно за Корнелиус, който бе блокиран страхотно от Илия Миланов и извърши нарушение срещу защитника
61′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Александър Тонев
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна и за България, излиза Димитър Рангелов
58′ Удар Бендтер преодоля Бодуров и стреля силно с десния крак, за наше щастие над вратата
56′ Центриране Ериксен центрира – Бодуров чисти
55′ Опит за извеждащ пас към Рангелов, но Андерсен го изпреварва и чисти
54′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра се появява Ян Мтилига
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Дания, напуска Вас
53′ Удар Силен шут на Ромедал – над вратата
51′ Греда Ериксен бе оставен необезпокояван да пробие през центъра, халфът шутира силно от около 25 метра, кълбото облизва напречната греда и излиза в аут
49′ Удар Удар с глава на Корнелиус след центриране на Квист, Михайлов спасява
47′ Хубав пробив на Илия Миланов отдясно, бранителят е фаулиран пред наказателното поле от Квист
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+2′ Край на мача Край на полувремето, България и Дания се оттеглят на почивка при резултат 1:1
45′ 2 минути продължение на първата част
44′ Удар Изстрел от дистанция на Манолев, Андерсен е добре пласиран и лови
43′ Засада Засада на Никлас Бендтнер
42′ Центриране Бенднер центрира за Ромедал, който отклони с глава, топката бе овладяна от Манолев, който изчисти в предни позиции
40′ Гол Гол за Дания! Крон-Дели получи на левия фланг, напредна до наказателното поле и центрира в пеналта, където Бендтнер засече с глава отблизо и възстанови статуквото
39′ Засада Много хубаво извеждащо подаване на Иван Иванов за Димитър Рангелов, но нападателят е в засада
38′ Удар Корнелиус игра с глава в наказателното поле, никакви проблеми за Николай Михайлов
36′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края влиза 193-сантиметровият Корнелиус
36′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и за Мортен Олсен, той вади единият си опорен полузащитник – Кристенсен
35′ Смяна за състезател влизащ в игра Дебют за България ще направи Илия Миланов
35′ Смяна за състезател излизащ от игра Любо Пенев прави рокада заради изгонването на Бандаловски, излиза Георги Илиев
34′ Българите добре успяват да затворят пространствата и не позволяват на гостите да създадат чисти положения
33′ Центриране Ниско центриране на Крон-Дели, Бодуров чисти
30′ Дания установи контрол над средата на терена след изгонването на Бандата
28′ На излизане Бандаловски е окуражаван от съотборниците си
26′ Червен картон Директен червен картон за Бандаловски, за лошо влизане отзад срещу Ериксен
25′ Продължителна атака на “трикольорите”, Рангелов обаче не успя да се пребори с Кяер и го фаулира
23′ Засада Дълго подаване за Манолев, който е в положение на засда
22′ Гостите налагат преса в предни позиции
21′ Центриране Центриране на Георги Илиев от фаул в пеналта на Дания, защитник на гостите чисти в предни позиции
20′ Удар Удар с глава на Кяер след центриране от фаул, встрани от вратата на Михайлов
18′ Темпото се поуспокои в последните минути, играта се води в центъра на терена
15′ Продължителна атака на датчаните, бранители ни в крайна сметка се справят със ситуацията
13′ Засада Рангелов опита да изведе Манолев в предни позиции, но играчът на ПСВ бе в засада
11′ Центриране Центриране на Йордан Минев, което не затрудни Андерсен
10′ Нашите продължават да са по-активни след гола
7′ Гол ГОООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Манолев подаде за Бандаловски на десния фланг, бранителят центрира страхотно с външен фалц, Кяер увисна и Рангелов не сбърка с глава за 1:0
5′ Нарушение в атака на Рангелов
3′ Ъглов удар за България, защитата на гостите се справя и чисти в предни позиции
2′ Центриране Опасно центриране за Рангелов отдясно, Кяер изчисти с шпагат
1′ Начало на мача Начало на мача
0′ Около 300 фенове на “червения динамит” са дошли да подкрепят своите в София