Лудогорец се добра до късно равенство с Рапид (Букурещ)

Лудогорец стигна до късно равенство 2:2 срещу румънския Рапид (Букурещ) в приятелска среща, която ни най-малко завърши приятелски. Резервата Гела изравни резултата три минути преди края на редовните 90 минути. Чак в добавеното време обаче добре познатият рефер Ахмед Ахмед от Бургас реши да се прави на принципен и раздаде три жълти картона, което изнерви футболистите на двата отбора, като се стигна и до шамари. Защитникът Кайсара бе контузен с последния съдийски сигнал и остана да лежи на тревата, а Барт плесна виновникът от румънците. Иначе Йоница откри за гостите в 13-ата минута. Ильовски покачи техния аванс в 25-ата, а Кишада върна един гол точно преди почивката. През второто полувреме Ивайло Петев пусна част от титулярите си и в 87-ата минута натискът им се увенча с успех с изравнителния гол на Гела,novsport.com
Румънците първи стигнаха до голова възможност. В 4-ата минута острието на Рапид Александру Йоница засече застрашително с шпагат прострелно центриране отдясно, но прати топката високо над вратата на Голубович.
В 13-ата минута обаче гостите успяха да излязат напред в резултата. Същият този Йоница се възползва от грешка в защитата на „орлите” и с прецизен удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл направи 1:0.
Лудогорец се хвърли в атака, за да изравнява. В 16-ата минута Бургзорг се измъкна хитро между бранителите на румънците и пусна вляво към свободния Безяк. Словенският нападател хубаво стреля фалцово покрай вратаря, но в аут.
Само две минути по-късно Ренан да Силва от състава на Рапид получи топката от втора позиция и се озова сам срещу Голубович, но вратарят затвори ъгъла и отрази последвалия удар.
Противно на игровия развой румънският тим стигна до втори гол в 25-ата минута. Теро Мантула не се намеси убедително при атака на Ильовски. Нападателят се възползва и от неразбирателство между Голубович и Моци на празна врата направи 2:0.
Точно преди почивката Лудогорец успя да върне един гол. Кишада елегантно финтира защитник в наказателното поле на Рапид и с премерен удар покрай плонжиралия вратар намали изоставането на своите.
През второто полувреме старши треньорът на разградчани Ивайло Петев извърши няколко смени, като най-напред се появиха Миро Иванов и Франк Гела. Именно плеймейкърът раздвижи играта на домакините, докато котдивоарецът направи няколко пропуска. В 68-ата минута той получи топката на празна врата от Кишада, но профука с лека ръка идеалната възможност с висок шут над напречната греда.
Две минути по-късно Кишада беше изведен от Миро Иванов, като се опита да прехвърли вратаря на румънците, ала го направи безуспешно.
В 85-ата минута Мишо Александров се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и с мощен удар в горния ляв ъгъл се опита да изравни, но резервата Албуц успя да спаси.
В крайна сметка усилията на „зелените” се увенчаха с успех и в 87-ата минута Гела, който до този момент беше грешникът за домакините, фиксира крайното 2:2 с премерен удар от границата на наказателното поле.
В добавеното време реферът от Бургас Ахмед Ахмед обаче реши да се прави на принципен и набързо раздаде три жълти картона, като до този момент изобщо не беше бъркал в джобчето. Друг е въпросът дали имаше основание да го прави, защото в средата на втората част пожали играч на гостите. Георги Костадинов и Барт от Лудогорец бяха предупредени официално от арбитъра, докато Милосавлиевич от Рапид беше „декориран”. Освен това само Ахмед си знае защо удължи 2-минутното продължение. С последния съдийски сигнал Кайсара беше фаулиран грубо от Сурду и Барт удари един шамар на румънеца, което развали приятелския дух на мача. Страстите все пак бързо бяха охладени, но Кайсара остана да лежи на тревата видимо контузен.
Така в рамките на малко повече от месец Лудогорец извъртя две равенства срещу румънски съперници. Първо 1:1 срещу Стяуа през септември и сега 2:2 срещу друг столичен тим от северната ни съседка – Рапид.В следващия IX кръг – на 21 октомври, шампионът гостува на Ботев (Вр). В X кръг на “орлите” отново предстои мач извън Разград – с Черноморец на стадион “Лазур” в Бургас.

84. Марселиньо
80. Кайсара Смяна за състезател влизащ в игра Контузия или получаване на медицинска помощ
Йон Сабау

90+4′ Контузия или получаване на медицинска помощ Кайсара беше препънат от Сурду и остана да лежи на тревата, докато Барт удари шамарче на футболиста на Рапид
90+4′ Край на мача Край на мача. При последния съдийски сигнал Барт тръгна да се разправя със Сурду и приятелската среща изобщо не завършва приятелски, след като Ахмед Ахмед реши да се прави на интересен
90+3′ Жълт картон Жълт картон и за Милосавлиевич от състава на гостите
90+2′ Жълт картон Жълт картон и за Барт
90+1′ Жълт картон Първи жълт картон в мача. Той е за Георги Костадинов
90′ 2 минути добавено време
87′ Гол ГОЛ за Лудогорец 2:2! Гела бележи с премерен удар с левия крак в долния десен ъгъл от дъгата на наказателното поле между няколко защитници
85′ Bнимание Шанс за Лудогорец да изравни! Вратарят Албут успява да спаси страхотен шут с десния крак на Мишо Александров пред вратарското поле, насочен към горния ляв ъгъл
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Барт влиза на мястото на нападателя
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Четвърта смяна в състава на Лудогорец. Голмайсторът Кишада излиза
75′ Смяна за състезател влизащ в игра Кайсара влиза
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Лудогорец. Шоко излиза
74′ Мантула попречи с чист шпагат на откъсващия се сам срещу Голубович нападател Сурду. Чудесна изява на бранителя, който дори накара футболиста на гостите да изкара кълбото в аут
70′ Bнимание Нов пропуск на Лудогорец. Кишада бе изведен от Миро Иванов отдясно в наказателното поле на стрелкова позиция. Бразилецът опита да прехвърли технично вратаря, но не намери очертанията на вратата
68′ Bнимание Страхотен пропуск на Франк Гела. Опит на Кишада от чиста позиция да отбележи бе отразен от вратаря на гостите, топката обаче се върна в краката на бразилеца, той видя непокрития Гела, който на празна врата стреля над вратата
63′ Центриране Прострелно центриране на Милосавлиевич отляво е боксирано от Голубович
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Гога влиза
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Коман излиза
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Сурду влиза
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Смени в състава на Рапид. Голмайсторът Ильовски излиза
58′ Удар Гела опита прехвърлящ удар пред дъгата на наказателното поле, но праща топката над вратата на Рапид
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Франк Гела влиза
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Лудогорец. Безяк излиза
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Миро Иванов влиза
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Лудогорец. Димо Бакалов излиза
55′ Удар Шут пред пеналтерията и на Безяк, отново топката прелита над напречната греда
53′ Удар Самостоятелна акция на Димо Бакалов завършва с разочароващ удар над вратата
52′ Удар Коварен удар на Ильовски, право в ръцете на Голубович
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Албут е в игра под рамката
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Вратарска смяна в състава на Рапид. Печаня е излязъл на почивката
46′ Удар Несериозен удар на Бургзорг от далечна дистанция високо над вратата
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1′ Край на мача Край на първото полувреме!
45′ Гол ГОЛ за Лудогорец 1:2! Кишада финтира елегантно защитник в наказателното поле на Рапид и с премерен удар покрай плонжиращия вратар намали изоставането на българския шампион
45′ Центриране Центриране на Шоко отляво, но то е изпратено безадресно и нито един негов съотборник не игра с топката
43′ Бургзорг комично се размина с топката при опит от негова страна да обстрелва вратата на Рапид
33′ Удар Удар на Роман с външен фалц от границата на наказателното поле, но Голубович със сетни усилия избива в ъглов удар
25′ Гол 2:0 за Рапид! Ильовски удвоява след колективна грешка в защитата на Лудогорец. Най-напред Теро Мантула сбърка, а след това неразбирателство между Голубович и Моци позволи на футболиста на гостите да се измъкне и да вкара на празна врата
22′ Удар Разочароващ шут на Мишо Александров високо над вратата
18′ Bнимание Внимание: Зоната на Шоко остана свободна и топката от втора линия получи Да Силва, който изскочи абсолютно сам срещу Голубович, но вратарят затвори ъгъла и парира удара на футболиста на Рапид
16′ Bнимание Внимание: Бургзорг се измъкна хитро от двама защитници на Рапид пред наказателното поле, пусна вляво към свободния Безяк. Нападателят се озова очи в очи с вратаря, но фалцовият му удар не намери целта
13′ Гол 1:0 за Рапид! Александру Йоница открира резултата с диагонален удар в долния десен ъгъл на Голубович от фронтална позиция пред наказателното поле. Преди това грешка направиха централните защитници на домакините
13′ За разлика от друг път, стадионът в Разград не е пълен
7′ Центриране Изсипване на Витиня отляво, Бакалов не уцели добре топката с глава и вратарят на Рапид лови
4′ Bнимание Първа чиста възможност в мача. Александру Йоница засече с шпагат прострелно центриране отдясно, но стреля високо над вратата от малката пеналтерия
2′ Центриране Първи ъглов в мача, дошъл след пробив на Мишо Александров. След изпълнението топката е в аут, като с глава стреля играч в зелено, но над вратата
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Двата отбора вече са на терена