Футболните националки отново посрамиха България

Женският ни футбол продължава да затъва и поредното доказателство е днешната тежка загуба. Националният отбор на България за девойки до 19 години стана за смях в Каварна, отстъпвайки с 0:7 на Испания във втората си квалификационна среща за европейското първенство догодина.

След първото си поражение от Финландия (0:6) нашите на практика отпадат от борбата, защото в следващите квалификации продължават първите два отбора от групата,БЛИЦ

Испанките надиграха категорично нашите девойки. През първото полувреме иберийките вкараха четири гола, а след почивката още три. Възпитаничките на Емил Кърцелски играха по-организирано от първата си квалификация с Финландия, но разликата в подготовката на съперничките беше очевидна. През второто полувреме вратарката на България Катрин Златева спаси дузпа, а в последните десетина минути на срещата поне три стопроцентови гола.

БЪЛГАРИЯ – ИСПАНИЯ 0:7
0:1 Селия Хименес (13), 0:2 Лаура Ернан (25), 0:3 Алексия Путея (35), 0:4 Селия Хименес (39), 0:5 Ракел Саес (65), 0:6 Алексия Сегура (71), 0:7 Лаура Наваро (90+3)

Съставът на България: Катрин Златева, Веселина Махлиелиева, Теодора Павлова, Вени Дона Сарбинска, Виктория Михайлова, Николета Бойчева, Анелия Кукунова, Кристин Кръстева, Вивиан Данчева, Мартина Кьосева, Евдокия Попадинова (Даяна Иванова, Бетина Георгиева, Виолета Божинова)