Ялови Славия и Миньор не можаха да си вкарат в София

Отборите на Славия и Миньор не се победиха в днешния сблъсък помежду си, завършвайки наравно 0:0. Срещата се игра на стадион “Славия” и бе от програмата на 10-ия кръг на родната “А” група,NOVSPORT.COM
Двата отбора дадоха по една жертва в сблъсъка, след като Том и Коконов бяха откарани с линейки към “Пирогов”.
Славия прекъсна негативната си серия от 3 поредни загуби, но продължи трагичното си представяне в атака, след като това бе четвърти пореден двубой, в който “белите” не могат да отбележат попадение.
Вратарят на Славия – Георги Петков, пък си изкара 5-и жълт картон през сезона и ще бъде наказан за следващия мач на “белите”.
Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се опитваха да играят бърз за българските стандарти футбол.
Още в 4-та минута гостите можеха да открият резултата, след като Милен Василев центрира в пеналта за Брахими, който засече с крак, но Петков спаси на самата голлиния. “Белите” отговориха с удар на Живко Желев от фаул, който след рикошет премина над вратата на Петков.
Последваха минути на затишие, а в 22-ата минута Мацуи проби по десния фланг, стигна почти до самата аутлиния и стреля, но Пейков спаси. Последваха две нови възможности за столичани, като при първата Дяков шутира неточно, а след него и Акийоши с глава не намери вратата на “чуковете”. В 35-ата минута пък силен удар на Чипев от дистанция бе спасен от Пейков.
Така се стигна до 39-ата минута, когато Даниел Златков замалко да си вкара автогол, след като засече към вратата си с глава едно центриране, ала Георги Петков внимаваше и спаси.
До края на полувремето “белите” изтърваха още две възможности чрез Брахими и Акийоши, които стреляха неточно. Гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.
Втората част стартира много слабо, като и двата отбора изглеждаха безидейни в атака. В 54-ата минута обаче Юруков и Том с по едно докосване разиграха добре, след това Том намери Василев, който му върна, бразилецът стреля от движение, топката се отби в крака на Желев и влезе в мрежата на Петков, но Том е бил в засада.
След преполовяването на полувремето нещата се пораздвижиха, но чисти голови положения така и не идваха.
В 69-ата минута резервата Златинов шутира от дистанция, ала в аут. 3 по-късно Здравко Лазаров шутира много опасно от фаул, но в Пейков спаси под гредата.
До края на мача перничани имаха две добри възможности да отбележат гол, но за тяхно съжаление не можаха да го сторят. Първо Василев шутира страхотно към горния десен ъгъл, ала Петков показа класа и с върха на пръстите изби. В следващата атака пък, Василев центрира от корнер в пеналта на домакините, където непокритият Бибишков на 3 метра от вратата се размина с топката.
Гол обаче не падна и така Славия и Миньор не успяха да се победят в не много качествен мач на стадион “Славия“, завършвайки наравно 0:0.

15 Ботев Враца 10 2 1 7 5:20 -15 7
16 Миньор Перник 10 1 3 6 4:17 -13 6

14. Сандански
17. Коконов Смяна за състезател влизащ в игра Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
23. В. Василев
33. Том Смяна за състезател излизащ от игра Контузия или получаване на медицинска помощ
Николай Тодоров

90+3′ Край на мача Край на мача, Славия и Миньор завършиха наравно 0:0
90+2′ Удар Далечен снаряд на Дани Златков, който профуча на милиметри над напречната греда
90′ Публиката на Славия скандира “оставка” към треньора Мартин Кушев
90′ Жълт картон Жълт картон за Пейков за бавене на играта
89′ Удар Много неточен удар на Томислав Павлов
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Окечукво
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Брахими
88′ Жълт картон Жълт картон и за Томислав Павлов
87′ Удар Удар от далечна дистанция на Илиян Илиев, който е много неточен и излиза в аут
86′ Жълт картон Жълт картон за Живко Желев
85′ Центриране Хубаво центриране на Василев от корнер, непокритият Бибишков на 3 метра от вратата се размина с кълбото
84′ Bнимание Страхотен шут на Василев към горния десен ъгъл, Петков обаче показва класа и с върха на пръстите избива в корнер
83′ Михов върна с глава опасно към вратата си, но за негово щастие топката не намери очертанията
80′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Томислав Павлов
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Миньор, излиза Юруков
78′ Здравко Лазаров излиза от дълбочина сам срещу Пейков, но вратарят слочи и улови над главата му
77′ Удар Акийоши овладя отляво, навлезе в пеналта и стреля към близкия ъгъл, ала Пейков спаси
76′ Ради Димитров опита да намери в коридор Златинов и Лазаров, но те не го разбраха и кълбото излезе в аут
73′ Жълт картон Жълт картон за Георги Петков, който излезе извън наказателното поле и събори с ръце Илиян Илиев
72′ Удар Страхотен удар от фаул на Здравко Лазаров, топката летеше под гредата, ала Пейков се разтегна добре и спаси
70′ Контузия или получаване на медицинска помощ Коконов също напуска стадион “Славия” с линейка
69′ Удар Удар на Златинов след корнер, Михов избива
68′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Златинов
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Коконов напуска терена
68′ Контузия или получаване на медицинска помощ Влезлият преди минути Коконов напусна терена накуцвайки, няма да може да продължи
66′ Жълт картон И Мацуй е декориран в жълто
65′ Жълт картон Жълт картон за Илиян Илиев за фаул срещу Акийоши
63′ Центриране Ново хубаво центриране на Милен Василев, който до момента тотално надиграва Ради Димитров, Даниел Златков се извисява и чисти с глава
62′ Фаул в нападение на Брахими
60′ Центриране Василев развинти Ради Димитров и центрира за Юруков, но Георги Петков го надскочи и улови
59′ Феновете на “белите” предизвикаха тези на Миньор с възгласи “елате тук”. Това доведе до суматоха в сектора за гости, полицията бързо огради феновете и ситуацията утихна
59′ Контузия или получаване на медицинска помощ Том е откаран с линейка към центъра на спешна медицинска помощ “Пирогов” в столицата
58′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Коконов
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна за Славия, напуска Калоянов
57′ Удар Сватбарски шут на Лазаров, много над вратата
55′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място се появява Илиев
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна за Миньор. Том излиза, държейки се за ръката
54′ Засада Юруков и Том с по едно докосване разиграха добре, след това Том намери Василев, който му върна, бразилецът стреля от движение, топката се отби в крака на Желев и влезе в мрежата на Петков, но голът е отменен заради нарушение на Том
53′ Контузия или получаване на медицинска помощ Медицинска помощ и за Бибишков, но и той като Юруков няма да има проблеми да продължи
53′ Многоходова акция за Миньор, която завършва с аут, след кято Дяков блокира добре с тяло Брахими
52′ Контузия или получаване на медицинска помощ Медицинска помощ за Йордан Юруков след остро влизане на Николай Чипев
51′ Рисковано връщане с глава на Златков, ала Петков, както и през първата част внимаваше, и улови
50′ Нищо интересно в първите 5 минути на втората част, играта се води предимно в центъра на терена
48′ Първа атака за Миньор, но Бумела е фаулиран в центъра
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Пепи Димитров
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна на почивката в Славия, напуснал е Стойков
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+3′ Край на мача Край на полувремето, Славия и Миньор се оттеглят на почивка при нулево равенство
45′ 3 минути продължение на полувремето
44′ Удар Лазаров центрира в пеналта на Миньор от фаул, Акийоши засече глава, ала покрай вратата
42′ Удар Юруков проби през центъра, намери навлизащият на скорост Брахими, който стреля от движение, но топката премина покрай вратата
39′ Bнимание Дани Златков замалко да си вкара автогол. След центриране в пеналта той игра с глава, топката застрашително летеше към вратата на Петков, но той спаси
36′ Дяков се намеси решително при една многоходова акция за Миньор, осуетявайки подаване между Василев и Юруков
35′ Удар Акийоши проби и топката стигна до Чипев, който шутира силно от далечна дистанция, Пейков спаси
34′ Двубоят продължава да бъде равностоен, двата тима се опитват да играят бърз футбол
31′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Бумела за фаул срещу Радослав Димитров
29′ Центриране Центриране на Юруков от фаул, Олегов чисти с глава
27′ Бърза атака за Миньор, но пасът на Юруков за Василев дойде малко дълъг за крилото
26′ Удар Радослав Димитров центрира в наказателното поле на Миньор, където Акийоши засече с глава покрай вратата
24′ Удар Дяков получи в наказателното поле и шутира, ала покрай дясната греда
22′ Удар Мацуи проби по десния фланг, стигна почти до самата аутлиния и стреля, но Пейков спаси
21′ Засада Милен Василев бе изведен очи в очи с Георги Петков, но халфът на Миньор е бил в засада
20′ Стойков с шпагат пресича многоходова атака на “чуковете”
18′ Редица безрезултатни центрирания към двете врати, нищо интересно в последните минути
15′ Удар Неточен изстрел на Бибишков
14′ Центриране Центриране на Милен Василев в пеналта на Славия, Брахими и Бибишков увиснаха под топката
13′ Удар Живко Желев стреля след късо изпълнение на фаул, от крак на играч на Миньор топката излиза в корнер, от който не последва нищо интересно
11′ Равностойно начало на мача, леко териториално предимство за домакините, но играта се води предимно в центъра на терена
9′ Удар на Здравко Лазаров от фаул, топката срещна стената
7′ Удар Слаб удар на Бибишков, който не затруднява Петков
6′ По-активна игра на гостите до момента, чисти голови положения все още няма
4′ Удар Милен Василев центрира в пеналта за Брахими, който засече с крак, но Петков спаси на самата голлиния
3′ Центриране Центриране на Здравко Лазаров, Пейков се разминава с топката и тя излиза в аут
2′ Числено предимство в агитките за Миньор, около 100 души от Перник са дошли да подкрепят “чуковете”, 50 човека пък са ултрасите на “белите”
1′ Начало на мача Начало на мача