Рецитал на Георги Миланов край Огоста (+СНИМКИ)

Литекс нокаутира Монтана като гост с 3:1. На традиционно неудобния терен в северния град оранжевите бяха по добрият тим, но пропуснаха още по-изразителна победа. Над всички в двубоя беше халфът Георги Миланов. Националът изнесе рецитал на съперника, наказвайки го с 3 гола. Хеттрикът на младока дойде след две красиви попадения от фаул и едно от дузпа,NOVSPORT.COM
Наставникът Христо Стоичков стартира мача с известни промени в състава. Той заложи в нападение на тандема Иса – Заков, а по крилата действаха Ваюши и Г. Миланов. Втори пореден двубой като титуляр започна и младокът Симеон Славчев, който този път замени в халфовата линия наказания капитан Небойша Йеленкович.

Напористата игра на оранжевите даде резултат в 15-та минута. Тогава Георги Миланов бе спънат на границата на наказателното поле. Националът изпълни прецизно пряк свободния удар, прокарвайки хитро топката покрай стената за 1:0. В 35-та минута Иса можеше да предреши изхода на двубоя. Той бе изведен отлично от Славчев фронтално срещу вратата, но си поведе силно топката и стражът на домакините предвидливо се намеси.

Полувремето отиваше към своя край, но като че ли поуспокоени от аванса си, ловчанлии подцениха една безобидна ситуация и допуснаха изравняване в 40-та минута, когато Георги Пашов наказа грешка на Божиков. В даденото продължение на първата част Литекс създаде две отлични ситуации за нов гол. Първо вратарят Сендо отрази силен шут отдалеч на Г. Миланов, а при последвалия корнер топката се озова в Иса, но и неговият удар бе спасен.

Литекс излезе решен след почивката твърдо да спечели мача. В 59-та минута оранжевите поведоха с 2:1 след попадение от дузпа на Г. Миланов. Полузащитникът, който беше най-добър на терена, реализира хладнокръвно наказателния удар, отсъден за спъване на Иса. Пет минути по-късно рециталът на национала продължи. Той оформи своя хеттрик за 3:1 с виртуозно изпълнение на фаул от 30 метра, с което не даде никакъв шанс за реакция на Сендо.
Ловчанлии не спряха да атакуват. В 70-та минута Ваюши надбяга отбраната, но със сетни сили вратарят на домакините предотврати нов гол, а после се намеси успешно и при добавката на Галин Иванов. До края на срещатата Литекс изпусна да разгроми съперника си. Шанс да вкара се отвори и пред Божиков, а в 88-та минута стопроцентова възможност имаше и пред Галин Иванов, но вратарят на Монтана прояви рефлекс и спаси топовния му удар.

15 Ботев Враца 10 2 1 7 5:20 -15 7
16 Миньор Перник 10 1 3 6 4:17 -13 6

12.Сендо Жълт картон
2.Георги Мечечиев Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
89′ Удар Антонов пробва рефлекса на Пиргов със силен шут, но вратарят се справя
88′ Bнимание Стопроцентов шанс за Литекс. Иванов получава удобна топка от Недялков, но вратарят на домакините проявява рефлекс при топовния му удар
85′ Удар Центриране на Цветков в наказателното поле, Божиков отблизо стреля в аут с глава
82′ Смяна за състезател излизащ от игра Иса излиза
82′ Смяна за състезател влизащ в игра Башов влиза на мястото на Иса
74′ Смяна за състезател влизащ в игра Недялков влиза
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Георги Миланов е заменен от Антон Недялков
70′ Bнимание Литекс не спира да мачка съперника си. Ваюши надбяга защитата, но със сетни сили вратарят блокира удара му, после Сендо се намесва и при добавката на Галин Иванов
64′ Смяна за състезател влизащ в игра Чепилов влиза
64′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Монтана. Деян Христов излиза
63′ Гол Гол за Литекс – 3:1! Георги Миланов изпълни неспасяемо втори пряк-свободен удар, този път от около 30 метра
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Заков излиза
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Галин Иванов влиза на мястото на Заков
59′ Жълт картон Сендо, който извърши нарушение за дузпата, получава жълт картон
59′ Гол от дузпа Гол за Литекс – 2:1! Георги Миланов реализира дузпа! Халфът изпълни хладнокръвно наказателния удар, отсъден за фаул на вратаря Сендо срещу Иса.
58′ Смяна за състезател влизащ в игра Димитър Петков влиза
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Мечечиев излиза принудително
57′ Жълт картон Футболист на Монтана получава жълт картон. Името му се уточнява
57′ Корнерите са 1 за Монтана срещу 4 за Литекс
49′ Жълт картон Жълт картон за Божиков
49′ Сендо изпусна топката при изпълнение на корнер за гостите, но защитник чисти в предни позиции
48′ Контузия или получаване на медицинска помощ Мечечиев се нуждае от медицинска помощ след сблъсък със своя съотборник Сендо
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+3′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+2′ Bнимание Далечен шут на Г. Миланов бе избит в корнер. След изпълнението Личков чисти от голлинията опит на Иса да изведе отново ловчанлии напред в резултата
41′ Гол Монтана изравнява – 1:1! Пашов бележи. Гостите сгрешиха в центъра. Димитър Илиев изведе в коридор Пашов, който майсторски преодоля Пиргов за 1:1
35′ Нова контраатака за оранжевите, Иса е изведен от Славчев, но си повежда силно топката и вратарят на Монтана Сендо предвидливо го блокира.
30′ Bнимание Илко Пиргов спаси вратата си от гол, след като предвидливо излиза и лови пред Личков при центриране в наказателното поле
28′ Засада Бърза контра на гостите. Иса, който на 2 метра от голлинията, обаче е бил в засада
27′ Корнерите до момента са 1 за Монтана срещу 2 за Литекс
15′ Жълт картон Ковачев получава жълт картон за нарушението срещу Г. Миланов при свободния удар, от който падна гола за ловчанлии
15′ Гол 1:0 за Литекс! Георги Миланов открива резултата от пряк свободен удар, поставен на границата на наказателното поле. Шутът на национала бе слаб, но Сендо не успя да реагира качествено
9′ Отлична атака през центъра за Литекс. Цветков пробива и подава към Г. Миланов, който обаче се засуетява и до удар не се стига
6′ Удар Отлична позиция пред Г. Миланов за обстрел на вратата от пряк свободен удар. Националът обаче стреля в аут.
5′ Удар Г. Миланов получава топката в наказателното поле, но позицията му е малко неудобна и ударът му е блокиран от бранител на домакините.
3′ Центриране Монтана изпълни първи безрезултатен корнер
2′ Центриране Божиков центрира от свободен удар, но праща топката в аут
1′ Начало на мача Начало на мача!