Паломино се отпуши

Черно море победи Локо (Сф) с 2:0 в среща от 10-ия кръг на “А” група. И двата гола за домакините вкара Хермес Паломино през първото полувреме. Пантерата нямаше гол от 29 март, когато той вкара на Лудогорец. Оттогава до първия му гол в 21-ата минута бяха изминали общо 590 минути. Иначе моряците доминираха през целия мач и заслужено стигнаха до третата си победа от началото на сезона, която ги изкачва до 9-ата позиция в класирането. Локо (Сф) пък се свлече до 12-ата,NOVSPORT,COM

В 11-ата минута Паломино стреля към вратата на гостите, но топката мина високо над вратата.
Минута по-късно Георги Илиев пробва силен удар, но топката попадна право в ръцете на Галев.
В 21-ата минута Черно море откри резултата. Дончо Атанасов отклони топката към Паломино, който, непокрит, вкара в десния долен ъгъл за 1:0.
В 27-ата минута Манолов влезе на скорост в наказателното поле, но топката бе избита в корнер.
Две минути преди почивката Черно море вкара втория си гол в срещата. Със страхотен пас Бергонсио изведе Георги Илиев. Последният пусна към Паломино, за да може венецуелецът да вкара за 2:0.
С подновяването на играта Еденилсон Бергонси пробва удар от около 30 метра, но Пиргов успя да избие.
В 51-ата минута Миро Манолов подаде красиво към Георги Илиев, които стреля по диагонала под гредата, но вратарят на гостите отново спаси.
В 83-ата минута Георги Илиев изведе великолепно Божилов сам срещу вратаря. Нападателят  напредна, навлизайки в наказателното поле. Националът предпочете да комбинира вдясно със Сашо Александров, но защитникът стреля във вратаря.

15 Ботев Враца 10 2 1 7 5:20 -15 7
16 Миньор Перник 10 1 3 6 4:17 -13 6

Антон Велков

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90′ 3 минути добавено време
90′ Удар Шут от дистанция на капитана на Локо Добрев минава встрани от вратата
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Ангелов влиза
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Паломино излиза
87′ Жълт картон Жълт картон за Бранеков от Локо Сф. Равенство при картоните – 3 срещу 3
86′ Смяна за състезател влизащ в игра Велев влиза
86′ Смяна за състезател излизащ от игра Телкийски излиза
86′ Смяна за състезател влизащ в игра Павлов влиза
86′ Смяна за състезател излизащ от игра Две смени в състава на Локо. Дафчев излиза
83′ Bнимание Възможност за Черно море: Георги Илиев изведе Божилов сам срещу вратаря. Нападателят направи лъжливо движение и вместо да стреля, подаде към включилия се Сашо Александров. Защитникът обаче стреля право в тялото на Галев
80′ Смяна за състезател влизащ в игра Божилов влиза
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Черно море. Бергонси излиза
79′ Удар След многоходова акция на Черно море Манолов стреля от воле, но над напречната греда
78′ Смяна за състезател влизащ в игра Д. Илиев влиза
78′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Локо. М.Димитров излиза
77′ …отново Галев спаси
77′ Две положения до момента през второто полувреме. Едното беше в 47-ата минута, когато Бергонси пробва удар от около 30 метра, но Галев изби. Второто бе в 51-ата минута, когато Манолов подаде красиво към Илиев, които стреля по диагонала под гредата, но
75′ Корнерите вече са 5 за Черно море срещу 3 за Локо Сф
69′ Черно море се изтегли в своята половина, което позволи на Локо да изнесе по-напред играта си
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Симеонов влиза
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Черно море. Дончо Атанасов излиза
54′ Удар Бранеков засича с глава центриране на Дафчев, но стреля встрани от вратата
53′ Жълт картон Втори жълт картон за футболист на Локо Сф
52′ Ъгловите удари вече са 4:2 за Черно море
51′ Bнимание Георги Илиев стреля по диагонала под гредата, но Галев избива
48′ Центриране Локо Сф изпълни втори безрезултатен корнер
47′ Удар Галев избива далечен удар на Бергонси
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45′ Край на мача Край на първото полувреме!
44′ Гол Гол за Черно море! Бергонси изведе още от собствената си половина Георги Илиев сам срещу Галев, но халфът бе застигнат от противник. Капитанът на моряците обаче пусна за Паломино, който прави 2:0!
37′ Жълт картон Росен Колев също получава жълт картон
34′ Жълт картон Футболист на домакините получава жълт картон. Това е Димитров
32′ Жълт картон Жълт картон за Бергонси
31′ Гостите от София все още нямат точен удар. Корнерите са 1 за тях срещу 3 за Черно море. “Моряците” имат трайно надмощие от началото на срещата и логично водят в резултата
28′ Центриране Черно море също изпълни първи ъглов удар, но и той бе безрезултатен
27′ Манолов влезе на скорост в наказателното поле отдясно, бе застигнат от противников футболист, който му изби в корнер. Последваха претенции за дузпа от страна на Манолов, но реферът Людмилов беше категоричен, че няма нарушение
23′ Центриране Първи корнер в мача. Той е за Локомотив, но е безрезултатен
23′ Бърза атака на Черно море, в основата на която бе Паломино. Той пусна към Дончо Атанасов, но гостите отнеха топката на Марадончо
21′ Гол 1:0 за Черно море! Паломино се отпуши! След центриране отдясно Дончо Атанасов отклони с плонж към Паломино, който отблизо нямаше проблем да открие резултата, след като беше оставен сам
20′ Жълт картон Футболист на гостите получава жълт картон. Това е Христов
18′ Удар Първи точен удар в мача. Георги Илиев стреля от свободен удар, но право в ръцете на вратаря Галев
15′ Удар Дончо Атанасов също пробва късмета си след разбъркване в наказателното поле, но и той не намира очертанията на вратата
13′ Удар Детелин Димитров сви топката от левия фланг пред наказателното поле, откъдето Камазола стреля от фронтална позиция, но встрани от вратата
12′ Удар Удар на Паломино минава високо над вратата на Галев
6′ До момента няма нито един удар към една от двете врати
5′ Локо (Сф) контраатакува, но действията на гостите бързо приключват
1′ Начало на мача Начало на мача!