Левски застигна лидера Лудогорец след нервна победа над “смърфовете”

Отборът на Левски победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в среща от 10-ия кръг на “А” група. По този начин “сините” се изравниха по точки с тима на Лудогорец, който допусна поражение като гост на Черноморец,NOVSPORT.COM

Всичките голове на стадион „Георги Аспарухов” бяха дело на футболисти на Левски. Ромен Ели откри резултата с дебютното си попадение със „синята” фланелка в 33-ата минута, а Жоао Силва също се разписа за пръв път, удвоявайки преднината на своя тим в 49-ата. Гостите обаче намалиха резултата след като в 56-ата минута Нуно Пинто си отбеляза нелеп автогол.

Срещата започна с много сериозен натиск на „сините”, които още в началните минути можеха да натрупат солиден аванс. Удар на Ели от близко разстояние премина на метър над вратата, а Жоао Силва разстресе напречната греда след страхотна тупалка от около 30 метра.

Домакините държаха изцяло инициативата през първото полувреме, но след силното начало трудно достигаха до чисти голови ситуации.

Все пак в 37-ата минута удар с глава на Жоао Силва бе париран от Йордан Господинов, но при добавката от непосредствена близост Ромен Ели бе безпощаден, откривайки резултата.

Две минути преди почивката гостите като по чудо не изравниха резултата след като Станислав Маламов открадна топката в наказателното поле след груба грешка на Пламен Илиев. Нападателят на “смърфовете” обаче се подхлъзна и не успя да вкара топката в празната врата.

Втората част започна отлично за „сините” след като в 49-ата минута Жоао Силва удвои преднината след асистенция на Базил де Карвальо.

След попадението отборът на Левски загуби концентрация и позволи на съперника да изравни играта. В 56-ата минута след прострелно центриране отляво в наказателното поле на Левски Нуни Пинто и Пламен Илиев не се разбраха и бранителят на домакините си отбеляза злощастен авгогол.

Полученият гол събуди столичани, които в следващите минути пропуснаха няколко много изгодни положения, след като Рамос, Карвальо и Мулдер не успяха да намерят очертанията на вратата.

Заключителните минути на срещата бяха доста изнервени и в тях главният рефер Георги Игнатов раздаде много жълти картони. В крайна сметка до края на двубоя не се стигна до нова промяна в резултата и „сините” победиха с 2:1.

По този начин отборът на Левски се изравнява по точки с лидера Лудогорец, който загуби от Черноморец, като и двата тима имат от 25 точки. Локомотив Пловдив пък заема десета позиция с 11 пункта.

Стефан Генов

90+3′ Край на срещата
90+1′ Валери Георгиев получава жълт картон
88′ Йордан Господинов също получава жълт картон за бавене на играта
88′ Жълт картон за Роман Прохазка
86′ Жълт картон за Станислав Ангелов
85′ Орлин Старокин го заменя
85′ Принудителна смяна в състава на Левски. Нуно Пинто напуска, накуцвайки
81′ Прохазка го заменя
81′ Смяна в тима на Левски. Кристовао Рамос напуска
79′ Удар на Владимир Гаджев от границата на наказателното поле преминава на метър встрани от лявата греда
76′ Заменя го Георги Стефанов
76′ Рангел Абушев също отстъпва мястото си на терена
76′ Димо Атанасов го заменя
76′ Двойна смяна в състава на гостите. Станислав Маламов напуска терена
75′ Станислав Ангелов е поредният футболист на Левски, който се озова на стрелкова позиция, но този път страничният съдия вдигна своя флаг
74′ Пропуските пред вратата на Локомотив продължават! Този път Дъстли Мулдер не успя да намери очертанията след като се бе включил в предни позиции и отправи силен удар от малък ъгъл
72′ Карвальо пропусна да увеличи преднината на Левски! Таранът на “сините” получи подаване от Рамос в наказателното поле, но се подхлъзна и не успя да прати топката в полуопразнената врата
70′ Сериозен пропуск на Рамос! След центриране отляво топката се озова в португалеца, който от 13-14 метра стреля право в тялото на Йордан Господинов
67′ Илиян Йорданов напредна по лявото крило, след което центрира прострелно към наказателното поле, където обаче нямаше негов съотборник, който да засече топката
65′ Заменя го Марсиньо
65′ Първа смяна в състава на Левски. Авторът на второто попадение Жоао Силва напуска игра
59′ Жълт картон за Мартин Кавдански от тима на Локомотив
57′ Базил де Карвальо бе изведен зад гърба на отбраната на Локомотив, но има маркирана засада.
56′ ГОООЛ за Локомотив! Гостите намаляват резултата, след като Нуно Пинто си отбеляза нелеп автогол след прострелно центриране от ляво.
54′ Даниел Димов за пореден път отправя удар с глава след центриране от статично положение. И този път обаче топката премина над вратата
49′ 2:0 за Левски! Жоао Силва бележи дебютното си попадение със синята фланелка, след като получи успореден пас от Базил де Карвальо и нямаше проблеми да отбележи в опразнената врата
47′ Рамос бе изведен от Карвальо в наказателното поле на Локомотив. Португалецът обаче извърши нарушение в нападение, с което сложи край на атаката
46′ Започнаха вторите 45 минути
45′ В средата на първото полувреме над стадион “Георги Аспарухов” започна да се изсипва ситен дъжд, който постепенно се засили и ще затрудни футболистите след почивката.
45′ Край на първата част
43′ Локомотив като по чудо не изравнява резултата! Станислав Маламов открадна топката в наказателното поле след груба грешка на Пламен Илиев. Нападателят на “смърфовете” обаче се подхлъзна и не успя да вкара топката в празната врата
42′ Куриозна ситуация в срещата. Капитанът на “сините” Станислав Ангелов избута с ръце главния съдия Георги Игнатов, който бе застанал на пътя му и му попречи да играе с топката
41′ Фефаресо от тима на гостите получава медицинска помощ на страничната линия. Футболистът на Локомотив обаче ще може да продължи срещата
40′ Първи жълт картон в срещата. Получава го Kирил Котев от състава на Локомотив
38′ Удар с глава на Даниел Димов след центриране от корнер преминава над напречната греда.
37′ Рангел Абушев изпълни много добре прекия свободен удар! Топката обаче премина покрай дясната греда и срещна външната част на мрежата
36′ Пряк свободен удар в полза на гостите. Фефаресо бе фаулиран на около 2-3 метра вляво от дъгата наказателното поле.
33′ ГОООЛ за Левски! “Сините” повеждат с попадение на Ромен Ели. Французинът отбелязва първото си попадение за Левски след добавка от непосредствена близост. Преди това удар с глава на Силва бе париран от Йордан Господинов
30′ Удар на Базил де Карвальо от малък ъгъл преминава встрани от вратата, пазена от Господинов.
28′ Даниел Димов засече с глава центриране на Илиян Йорданов отдясно, но стреля неточно
24′ След грешка в отбраната на Локомотив, топката стигна до Жоао Силва, който можеше да се озове очи в очи с Йордан Господинов, но стражът на гостите излезе предвидливо и успя да изчисти топката.
21′ Илиян Йорданов изпълни прекия свободен удар, но прати топката право в стената
20′ След центриране от корнер Карвальо засече технично с пета, но не успя да насочи добре топката. След това Рамос догони топката и бе фаулиран на границата на пеналтерията.
15′ Домакините са по-активни в началните минути на срещата. Отборът на Левски има сериозно игрово преимущество, но до този момент не може да се възползва от него. От своя страна пловдивчани рядко поглеждат към противниковата врата
13′ В ответната атака на Локомотив Рангел Абушев центрира отдясно, но доста неточно. Топката напусна очертанията на терена в аут
12′ Центриране на Рамос търсеше Илиян Йорданов в наказателното поле на гостите, но лявото крило на “сините” остана под топката
9′ Атака на Локомотив е спряна със засада след като Рангел Абушев, който се бе включил по дясното крило, остана зад гърба на отбраната на “сините”
8′ Феновете на Левски в Сектор Б са опънали огромен транспарант, който гласи: И през трупове и кърви, Левски пак ще бъде първи!
7′ Слаб удар с глава на Карвальо не намери очертанията на вратата на “смърфовете”.
5′ Греда за Левски! Жоао Силва разтресе напречния стълб на вратата на пловдивчани с изключително силен удар от около 30 метра от пряк свободен удар. Топката със сигурност щеше да влети в мрежата, ако Йордан Господинов не я бе избил със сетни сили.
3′ Първа сериозна опасност в мача. Центирането на Йорданов бе предназначено за Ели, който бе на далечната греда и успя да засече с левия си крак, но от десетина метра прати топката над вратата
2′ Нарушение в полза на Левски в половината на гостите. Илиян Йорданов изпълнява
1′ Начало на срещата
0′ Двата отбора излизат на терена. Междувременно на “Герена” вече има около 3000 зрители. “Смърфовете” са приблизително 300 на брой.
0′ Постепенно по трибуните започват да прииждат повече хора. Феновете на Локомотив вече са над 200.
0′ Десетина минути преди началото на срещата на стадион “Георги Аспарухов” има около 1500 зрители. Гостуващата агитка от Пловдив наброява приблизително 150 души, които не спират да подкрепят отбора си.