ЦСКА парализира Лудогорец в Разград за първа победа над “орлите”

Отборът на ЦСКА спечели първия 1/16 финал от турнира за купата на България, след като тази вечер се наложи с 2:1 над носителя на трофея – Лудогорец. Двубоят се игра на стадион “Лудогорец Арена”, а реваншът в София е на 25 или 26 ноември
Срещата започна по-добре за домакините, които откриха резултата в 11-ата минута чрез Мирослав Иванов. В 34-ата обаче Мишел Платини възстанови статуквото, а в 61-ата Лукас Саша оформи крайното 2:1.
Столичани завършиха мача и с човек по-малко, след като Абел Анисе си изкара втори жълт картон в даденото от рефера Христо Ристосков добавено време.
Това бе и първа победа за “армейците” над състава на Лудогорец.
Двубоят започна с по-добра игра на Лудогорец, но с две добри възможности за столичани. Първо Анисе се освободи от Кайсара и шутира по земя в обратния ъгъл, ала ударът му бе слаб и не затрудни Чворович. Впоследствие пък, Платини бе изведен очи в очи с Чворович, но стражът се хвърли в краката му и спаси изстрела на бразилеца.
След това положение „орлите” притиснаха съперника си в половината му и в 9-та минута Кайсара центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Гъргоров засече страхотно с левия крак, ала кълбото профуча на сантиметри над напречната греда.
Така се стигна до 11-ата минута, когато шампионите излязоха напред в резултата, след като Гела бе изведен на десния фланг и върна топката по земя към точката на дузпата, където Мирослав Иванов шутира с десния крак, кълбото се отби в лявата греда и влезе в мрежата на Черни.
След попадението Лудогорец продължи да доминира, докато „армейците” опитваха основно с контраатаки да превземат вратата на Чворович. В 20-ата минута Платини свали с глава за Присо в пеналта, камерунецът шутира с десния крак, но Кайсара подложи крак и изби.
След преполовяването на полувремето гостите се отърсиха от натиска и изнесоха играта в по-предни позиции. В 28-ата минута Лукас Саша центрира хубаво от ъгловия удар, но в наказателното поле на “орлите” никой не успя да засече кълбото, като останаха и съмнения за непозволена игра срещу Апостол Попов.
Така дойде 34-ата минута, когато Лукас Саша проби през центъра и с хубав пас изведе Платини зад отбраната на Лудогорец. Бразилецът премина покрай Чворович и с левия крак не сбърка пред опразнената врата – 1:1.
До края на полувремето играта се поуспокои и зрителите на „Лудогорец Арена” не видяха повече попадения.
Втората част също стартира по-добре за “орлите” и в 53-ата минута те можеха отново да излязат напред в резултата, ала силният шут на Миро Иванов попадна право в ръцете на Черни.
В 58-ата минута пък, Платини бе изведен в наказателното поле на Лудогорец, но бе блокиран с шпагат от Барт. След падането на земята бразилецът получи жълт картон за симулация, последван от червен такъв за помощник треньора на “армейците” – Анатоли Нанков, който реагира бурно на решението на Ристосков.
След тази ситуация “армейците” се събраха и натиснаха съперника си. Така се стигна до 61-ата минута, когато Присо намери Платини пред наказателното поле, бразилецът елегантно изведе Саша сам срещу Чворович, а нисичкият халф не сбърка, покачвайки на 2:1.
След гола наставникът на шампионите – Ивайло Петев, направи две смени, ала “червените” се прибраха в половината си и зачакаха възможностите си на контраатака.
В 72-ата минута Платини шутира опасно от фаул, ала топката премина близо до дясната греда на Чворович.
Като цяло обаче, темпото и интересните ситуации намаляха значително, а играчите на Лудогорец, непривично за тях, започнаха доста често да изсипват топката в пеналта на столичани, което не водеше до нищо опасно пред вратата на ЦСКА.
В края обаче, “армейците” завършиха мача с човек по-малко, след като Абел Анисе получи втори жълт картон в даденото от рефера продължение.
Нов гол до края не падна и така ЦСКА спечели първия 1/16 финал от турнира за купата на България срещу Лудогорец с 2:0. Реваншът е на 24 или 25 ноември.

Събития

90+3′ Край на мача Край на мача. ЦСКА победи Лудогорец с 2:1 в първия 1/16 финал от турнира за купата на България
90+2′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Тасио
90+2′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Платини
90+2′ Удар Силен удар на Иван Стоянов – над вратата
90+1′ Втори жълт картон и съответно червен Втори жълт картон за Анисе, който оставя своите с човек по-малко
90′ 3 минути продължение на мача
88′ ЦСКА продължава да води на Лудогорец с 1:0, “орлите” изглеждат безсилни да преодолеят отново отбраната на “червените”
83′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място се появява Пакурар
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за ЦСКА, напуска Присо
82′ Контузия или получаване на медицинска помощ Лукас Саша получава медицинска помощ след интервенцията на Деко, халфът няма да има проблеми да продължи
81′ Жълт картон И Мирослав Иванов е декориран в жълто за груб фаул срещу Лукас Саша
80′ Центриране Центриране на Иван Стоянов в наказателното поле, без проблеми за стража на ЦСКА
78′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Витиня
78′ Смяна за състезател излизащ от игра Последня смяна за Лудогорец, напуска Шоко
75′ Столичани се прибраха в половината си, чакат възможностите си на контраатака
72′ Удар Много опасен изстрел на Платини от фаул, кълбото преминава близо до дясната греда
70′ Центриране Центриране на Барт в пеналта на гостите, Черни се извисява над всички и лови
68′ Удар Разочароващ удар от фаул на Марселиньо
67′ Жълт картон Жълт картон и за Пламен Крачунов
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Иван Стоянов
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова промяна за Ивайло Петев, излиза Франк Гела
64′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Безяк
64′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за тима на Лудогорец, излиза капитанът Гъргоров
61′ Гол Гол за ЦСКА! Присо намери Платини пред наказателното поле, бразилецът елегантно изведе Саша сам срещу Чворович, а нисичкият халф не сбърка, покачвайки на 2:1
60′ Центриране Центриране в пеналта на ЦСКА, Гулдан чисти в предни позиции
59′ Червен картон Анатоли Нанков е изгонен от резервната скамейка на ЦСКА за протести около жълтия картон на Платини
58′ Жълт картон И Бандаловски е декориран в жълто за протести към рефера
58′ Жълт картон Жълт картон за симулация на Мишел Платини след шпагат в пеналта на Барт. След повторенията останаха съмнения, че бразилецът игра първи с топката
57′ Скандирания “вън боклуците от ЦСКА” се чуват от агитката на “червените”
55′ Опит за атака през центъра на Мирослав Иванов – тъч за ЦСКА
53′ Удар Силен шут от движение на Мирослав Иванов, право в ръцете на Черни
51′ Удар След него топката попадна в Гела, който шутира от малък ъгъл, но Черни спаси
50′ Хубав дълъг пас на Барт за Гъргоров, Апата чисти в корнер
48′ Центриране Центриране на Шоко, Черни лови без проблеми
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Сержиньо
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна на почивката в ЦСКА, напуснал е Нюаджи
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1′ Край на полувремето, Лудогорец и ЦСКА се оттеглят на почивка при равенство 1:1
45′ 1 минута продължение на първата част
43′ Нарушение отзад на Анисе срещу Миро Иванов, картон няма
42′ Устно предупреждение за Крачунов след поредния му фаул
41′ Центриране Центриране на Гъргоров от фаул, Платини над всички чисти с глава
39′ Опит за центриране на Шоко отдясно, Нюаджи изчисти в корнер
36′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Анисе за фаул срещу Дяков
34′ Гол Гол за ЦСКА! Лукас Саша проби през центъра и с хубав пас изведе Платини зад отбраната на Лудогорец. Бразилецът премина покрай Чворович и с левия крак не сбърка пред опразнената врата – 1:1
33′ Удар Марселиньо се освободи добре от Апостол Попов и стреля с левия крак, ала покрай вратата
31′ “Червените” опитват да атакуват, но все още не могат да сътворят чиста голова възможност
28′ Центриране Лукас Саша центрира хубаво от ъгловия удар, но в наказателното поле на “орлите” никой не успя да засече кълбото, като останаха и съмнения за непозволена игра срещу Апостол Попов
27′ Гостите спечелиха корнер от лявата страна на вратата на Чворович
25′ Франк Гела успя да се измъкне от засада, но ЦСКА спечели тъч на своя ляв фланг
21′ Центриране Меко центриране на Миро Иванов в наказателното поле, където Бандаловски със сетни сили изби с глава в корнер, от който не последва нищо интересно
20′ Удар Платини свали с глава за Присо в пеналта, камерунецът шутира с десния крак, но Кайсара подложи крак и изби
19′ Затишие в последните минути на двубоя, ЦСКА успя да изнесе играта малко по-напред
15′ Засада Удар от далечна дистанция на Гъргоров – аут
14′ Лудогорец продължава да натиска след попадението, “червените” почти не могат да излязат от половината си
11′ Гол Гол за Лудогорец! Гела бе изведен на десния фланг и върна топката по земя към точката на дузпата, където Мирослав Иванов шутира с десния крак, кълбото се отби в лявата греда и влезе в мрежата на Черни
9′ Удар Кайсара центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Гъргоров засече страхотно с левия крак, ала кълбото профуча на сантиметри над напречната греда
8′ Центриране Миро Иванов центрира от корнер, Черни излиза и боксира
7′ Гъргоров загуби елементарно в центъра, но Платини подаде неточно и осуети контраатаката на столичани
6′ Удар Много неточен удар от фаул на Мирослав Иванов, който преминава покрай дясната греда на Черни
4′ Bнимание Платини бе изведен очи в очи с Чворович, но стражът се хвърли в краката му и спаси изстрела на бразилеца
4′ Удар Анисе се освободи от Кайсара и шутира по земя в обратния ъгъл, ала ударът му бе слаб и не затрудни Чворович
3′ Гела опита да изведе Марселиньо, но бразилецът не го разбра
2′ Центриране Марселиньо проби по десния фланг и центрира в пеналта, където Бандаловски изчисти с глава
1′ Начало на мача Начало на мача