България изпусна Унгария, 9 гола в другия мач от нашата група

Юношеските ни национали до 19 години завършиха 1:1 с домакина на евроквалификациите

Юношеските ни национали до 19 години започнаха силно участието си в първия кръг на квалификациите за Евро 2012. Селекцията на Владимир Стоянов завърши 1:1 с домакина на мини-турнира Унгария. “Трикольорите” доминираха през по-голямата част от мача, като още в 4-ата минута Борислав Цонев отправи удар към вратата на „маджарите”. Последваха неточни изстрели на Милчо Ангелов, Цонев, Кристиян Петков и Станислав Дрянов, преди противно на логиката и развоя на двубоя домакините да поведат с първия си точен изстрел в очертанията на българската врата. Тя беше пазена от младия страж на ЦСКА Анатоли Господинов. Точен за унгарците в 31-ата минута бе Сечи,БЛИЦ

„Лъвовете” обаче не загубиха самообладание и точно преди почивката Борислав Цонев можеше да направи 1:1. Още в началото на второто полувреме “трикольорите” изравниха. Кристиян Петков се възползва от подаване на Георг Илиев и не остави шансове на Наги. Пак Петков от пряк свободен удар пробва да затрудни вратаря на домакините, а освен него шансове се откриха пред Георги Стоичков и Цонев. В крайна сметка статистиката показа 6 точни удара за нашите срещу 2 за „маджарите”.

Дебют за юношите до 19 години направи нападателят на Литекс Кирил Десподов, който бе част и от състава до 17 години, класирал се за елитния кръг на квалификациите за Евро 2013.

В другия мач от нашата група Австрия разби аутсайдера Андора с 9:0. Именно срещу австрийците е следващият мач на българите, като той ще се играе в неделя от 14:30 час. Първите два тима в крайното подреждане продължават в следващата фаза от пресявките, а шанс да попадне в елитния кръг ще има и най-силно представилият се трети отбор във всичките 12 групи.

Съставът на България: 1.Анатоли Господинов (ЦСКА) – капитан, 3.Радослав Терзиев (“Ботев” Пд), 6.Георги Радев (Черно море), 5.Петър Чобанов (“Ботев” Пд), 16.Лазар Марин (“Ботев” Пд), 4.Георг Илиев (Болтън, Анг), 8.Георги Стоичков (“Левски”) (76–7.Пламен Пенев (Берое), 10. Станислав Дрянов (Черноморец Бс), 13.Борислав Цонев (“Левски”), 11.Кристиян Петков (Литекс), 17.Милчо Ангелов (Черноморец Бс) (78–18.Кирил Десподов (Литекс)

Евроквалификации – Първи кръг, домакин: Унгария