Синя голова фиеста в Перник, Левски бие с 4:0

Левски разпиля Миньор с 4:0 в Перник в първа среща от 11-ия кръг на А група. „Сините” вкараха по два гола във всяко полувреме. Бумела си вкара автогол в началото, а Карвальо добави нов гол в края на първата част. След паузата Гаджев и Рамос оформиха разгрома още до 60-ата минута, а до края Левски свали оборотите и довърши мача без да се напряга,NOVSPORT.COM

Левски влезе като фаворит в мача не само заради по-доброто си представяне от началото на сезона, но и заради бойкота на четирима ключови играчи на Миньор.

Логично „сините” натиснаха в началото, но след няколко центрирания пред Боян Пейков домакините първи стигнаха до опасна ситуация пред около 5 000 зрители на стадиона в Перник.

Изминаваше десетата минута, когато Окечукво получи хубав извеждащ пас отдясно, Пламен Илиев излезе да го пресрещне, двамата се сблъскаха чисто в единоборство, топката остана между тях, вратата беше празна, но Даниел Димов притича и елиминира опасността. Миньор изглеждаше напълно равностоен на Левски, но в 14-ата минута „сините” получиха неочакван подарък от своя домакин.

Илиян Йорданов овладя дълъг пас отляво, върна малко назад за Старокин, той центрира и в на малкия пеналт Сабри Бумела насочи с глава зад слисания Боян Пейков за 0:1. Алжирецът се бореше с Кристовао Рамос, но ситуацията не носеше чак такава заплаха и отиграването му бе ужасно.

Перничани не се стъписаха от нелепия автогол и овлядяха инициативата в средата на първата част, като пренесоха играта в половината на „сините”.

„Жълто-черните” стигнаха до гол в 25-ата минута, но той бе правилно отменен заради засада. Сабри Бумела стреля, получи се рикошет и кълбото попадна в краката на Окечукво, който прати в мрежата, но флагът на страничния рефер отдавна бе вдигнат.

След половин час Станислав Ангелов отне топка в центъра, Рамос центрира отдясно, но Илиян Йорданов засече с глава на задната греда ниско много близо до целта.

Дъстли Мулдер взе грешно решение при поредната опасна синя атака в 39-ата минута. Холандецът бе изведен от Пелето и стреля неточно от малък ъгъл, а Карвальо сам на дузпата не можеше да повярва, че не получил пас.

Пробойните в защитата на домакините бяха добре използвани от отбора на Илиан Илиев и в 42-ата минута Левски удвои своя аванс.

Базил Де Карвальо получи добър пас зад защитата, пребори се догонилия го Венци Василев и хладнокръвно прати по земя покрай Боян Пейков в десния ъгъл за 0:2.

Този гол сякаш пречупи Миньор, а след почивката гостите решиха всичко с бързо трето попадение.

В 49-ата минута Владимир Гаджев направи за смях капитана на Миньор Венци Василев, като мушна топката между краката му на границата на пеналта и вече в наказателното поле отбеляза с шут по земя в близкия ъгъл за 0:3.

Перничани се предадоха и резултатът можеше да стане разгромен до края. Още в следващата атака щастлив рикошет в Илиян Йорданов изведе пак Гаджев сам срещу Пейков, но халфът стреля от воле много силно над целта.

В 55-ата минута Кристовао Рамос се отчете с аристократичен пропуск на празна врата. Прохазка изведе португалеца в коридор, той заобиколи вратаря, но не пожела да вкара на празна врата, реши да подава и защитник изпревари притичалия пред голлинията Прохазка.

След час игра Левски стигна до последния 4-ти гол. Появилия се на терена само три минути по-рано Жоао Силва се пребори с Бумела на крилото, стигна аутлинията и центрира по земя, а Силва засече от 7-8 метра за 0:4.

До края и Нуно Пинто се появи в игра, а Миньор потърси поне почетен гол.

В 84-ата минута Пламен Илиев можеше да допусне комичен гол. Юруков стреля много слабо, но топката тупна пред стража, слънцето блестеше в очите му и той реши да избие над гредата в корнер при наглед безобидна ситуация.

В последната минута на редовното време Пейков спаси сигурен пети гол, като изби с крак удар с глава на Рамос.

С победата Левски излезе еднолично начело с 28 точки преди мача на Лудогорец като домакин на Етър. Миньор е последен на 16-то място с 6 точки.

Илиан Илиев

90+3′ Край на мача Край на мача! Миньор – Левски 0:4!
90+3′ Удар Том стреля от пряк свободен удар право в ръцете на Пламен Илиев.
90′ 3 минути продължение на мача.
90′ Bнимание Кристовао Рамос се извиси и засече центриране на Йорданов, Пейков спасява петия гол с крак на голлинията!
90′ Възможност за Йовов да вкара на рождения си ден, но той е блокиран в наказателното поле.
89′ Левски чака края на мача, Миньор опитва да стигне поне до почетен гол, но сякаш няма да успее.
84′ Bнимание Слънцето блесна в очите на Пламен Илиев и той можеше да допусне комичен гол след слаб удар на Юруков. Все пак стражът изби в корнер.
79′ Жълт картон Нов фаул на Димов срещу Юруков и този път защитникът вижда жълтия картон.
79′ Контузия или получаване на медицинска помощ Димов прегази Юруков, налага се нова намеса на лекарския екип.
78′ Грозна сцена в Перник, публиката на Миньор изпрати Карвальо с маймунски звуци.
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Нуно Пинто.
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Базил Де Карвальо си свърши работата и днес и получава почивка в края.
75′ Жълт картон Илиян Илиев задържа Йовов за фланелката в центъра – жълт картон.
71′ Спокойна игра в последните няколко минути, Левски вече си осигури трите точки в Перник.
68′ Окечукво фаулира Старокин, но пострада. Лекарска намеса спря играта, което даде възможност за смяната.
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Виктор Райчев ще играе до края.
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за домакините – Сабри Бумела, който си вкара автогол, излиза с наведена глава.
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Христо Йовов влиза в игра навръх 35-ия си рожден ден и сложи капитанската лента на Левски.
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Капитанът на Левски Станислав Ангелов излиза от игра.
64′ Центриране Два корнера поред за “жълто-черните” отново не носят заплаха за Левски.
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Искрен Писаров.
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Фарес Бразхими също е заменен.
60′ Гол Още един гол за Левски – 0:4!!! Жоао Силва преодоля с физика Бумела по крилото, центрира от аутлинията, а от 7-8 метра Рамос простреля Пейков!!!
59′ Удар Рамос пусна в коридор за Силва, бившият нападател на Евертън стреля от нищожен ъгъл, но в аут.
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Жоао Силва получава над 30 минути да покаже какво може. Той се разписа в два поредни мача на Левски.
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Владимир Гаджев излиза с усмивка на лице след своя гол и три общо преднина за сините.
55′ Bнимание Непростим пропуск, Рамос не пожела да вкара! Португалецът получи от Прохазка сам срещу Пейков, заобиколи го, но вместо да стреля в празната врата се забави и опита пас, а защитник изчисти пред Прохазка!
53′ Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Томислав Павлов.
53′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Миньор – Ивайло Стоянов напуска терена.
52′ Bнимание Страхотен пропуска на Гаждев!! Илиян Йорданов нахлу отляво, получи се щастлив рикошет и Гаджев от 5-6 метра стреля много силно над вратата! Късмет за домакините.
51′ Центриране Илиян Йорданов пробва хитър пас за Карвальо, Пейков пресече и лови.
49′ Гол ТРЕТИ ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Гаджев елегантно финтира през краката Венци Василев и с точен удар по земя в левия ъгъл прави резултата класически – 0:3
46′ Начало на мача Начало на втората част!
45+1′ Край на мача Край на първата част! Миньор – Левски 0:2 с автогол на Сабри Бумела и попадение на Базил Де Карвальо!
45+1′ Центриране Защитата на Миньор се справи с корнера.
45′ Минута добавено време на първата част.
45′ Удар Груба грешка на Венци Василев, Йорданов центрира за Прохазка, той сваля за Гаждев, удар, рикошет и корнер.
44′ Удар Плътен шут на Том по земя минава на около половин метър от дясната греда на плонжиралия Пламен Илиев.
43′ Засада Засада на Том след пас от лявото крило.
42′ Перничани протестират, че е имало засада при гола, но повторенията показаха, че по-скоро Карвальо бе в добра позиция при паса към него.
40′ Гол 2:0 за Левски!!! Чудесен извеждащ пас за Карвальо, който запази топката от Венци Василев и пусна в десния ъгъл покрай Пейков за 0:2!!!
40′ Окечукво сбърка, опасна контра за Левски, но Карвальо даде погрешен пас за Гаджев.
39′ Bнимание Пропуск за Левски!! Станислав Ангелов изведе Мулдер отдясно, холандецът стреля неточно от малък ъгъл, вместо да върне за Карвальо, който беше сам на дузпата.
37′ Миньор е равностоен съперник на Левски до момента, но има проблеми в атака, където разчита само на изсипани топки.
37′ Центриране Ивайло Стоянов прати поредното центриране пред синята врата, контра за Левски и Окечукво спира непозволено Пелето.
35′ Центриране Лошо балонно центриране от пряк свободен удар става лесна плячка за Пламен Илиев.
34′ Удар Окечукво настигна с мъка една топка на тъча, центрира, Бумела върна от другата страна в наказателното, Ивайло Цветков стреля с глава, но безопасно покрай вратата.
33′ Жълт картон Старокин влезе грубо в краката на Венци Василев и получи заслужен жълт картон. Нарушението бе пред вратата на Миньор и бе напълно ненужно.
30′ Bнимание Левски изпусна чисто положение! Станислав Ангелов майсторски отне една топка, подхвана контра, Рамос центрира отдясно, Илиян Йорданов засече на задната греда, но стреля с глава на сантиметри до целта!
27′ Миньор е по-активният отбор в последните минути, но Левски сякаш се справи с най-силния щурм на домакините в средата на първата част.
25′ Bнимание Миньор вкара, но има засада! Силен удар на Бумела рикошира и попадна в краката на Окечукво, той бележи, но е поне метър зад защитата на Левски.
23′ Центриране Три поредни корнера за Миньор, първо Пламен Илиев, а после синята защита се справиха с центриранията.
22′ Удар Юруков стреля отдалеч от свободния удар, рикошет и корнер.
22′ Жълт картон Илиян Йорданов получава първия жълт картон в мача. Той спря с тактическо нарушение бърза контра на Миньор.
21′ Центриране Стоянов прати в наказателното на Левски, Окечукво игра с глава, слабо изчистване, но Илиян Илиев сгреши и аут за гостите.
19′ Центриране Фаул за Миньор отляво, Том центрира остро, Пламен Илиев боксира на сигурно, контра за Левски, перничани се справят с дългия пас за Карвальо.
18′ Засада Хубав извеждащ пас за Базил де Карвальо, но той е зад защитата.
17′ Центриране Илиян Йорданов центрира с едно докосване, но пред вратата няма никой и Пейков лови.
16′ Съдийска топка след остър сблъсък в центъра и спорове между двата тима и съдията – сините върнаха спортсменски топката и играта продължава.
15′ Дъстли Мулдер сгреши много опасно пред наказателното поле на Левски, но сам си поправи грешката и изчисти.
14′ Автогол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Сабри Бумела си отбеляза нелеп автогол, след като Старокин центрира, а Бумела под натиска на Рамос прати с глава в собствената си врата – 0:1!!!
11′ Удар Пак добра атака за “чуковете” – двама на двама, но Окечукво стреля право в Даниел Димов.
10′ Bнимание Опасна контра за Миньор, Окечукво бе изведен отдясно, Пламен Илиев излезе да го пресрещне, двамата се сблъскаха и Даниел Димов се справи с опасността!
9′ Удобен пас за Прохазка по левия фланг, той обаче греши в наказателното на Миньор.
9′ Давид Стоянов центрира наизуст към пеналта на Левски, Мулдер спокойно връща с глава за Пламен Илиев.
8′ Битка в центъра, Давид Стоянов опита силен извеждащ пас към Том, Старокин го блокира.
7′ Центриране на сините отдясно, Пейков не е затруднен.
6′ Мулдер навлезе от крилото към центъра с топка в крака, излъга двама, но трети съперник чисти в тъч.
5′ Бумела реши да запази топката, която излизаше в аут, Рамос бе близо да отнеме, но все пак начален удар за перничани.
4′ Кристовао Рамос получи на добра позиция в наказателното поле, но капитанът на домакините Василев го отблъсна добре и Левски печели само тъч.
3′ Засада Том е изведен добре срещу Пламен Илиев, Мулдер чисти, но има и засада.
2′ Вратарят на Миньор играе с шапка, защото слънцето ще свети в очите му през първата част.
2′ Центриране Гаджев центрира от фаул до левия тъч, Боян Пейков лови без проблеми.
1′ Начало на мача Начало на мача Миньор – Левски!
0′ Отлично време за игра – слънчево и тихо на Стадиона на мира в Перник.
0′ В агитката на Левски има членове на фенклубовете на “сините” от Сандански и Благоевград
0′ Огромни буферни зони са изградени между двете агитки, което съкращава с 1/3 капацитета на стадиона. В тях е пълно с тежко въоръжени полицаи с шлемове и щитове
0′ … На него пише: “Защитниците на Перник”
0′ Двете агитки са изключително колоритни. Най-големият транспарант в агитката на Левски е син и на него пише: “Сини хуни – Перник”. Докато в агитката на Миньор е опънат огромен жълт транспарант с герба на Перник и емблемата на Миньор в двата края. На н
0′ Агитката на Левски вече е на стадиона. Около 4000 жълто-черни фенове вече са на трибуните. Няма ексцесии, освен кратки словесни престрелки, в които се споменават роднини и най-близки. Около 500 са “сините” запалянковци
0′ Христо Йовов навършва 35 години днес!