Черноморец победи минимално Пирин (ГД) като гост и записа четвърта поредна победа

Черноморец победи Пирин (Гоце Делчев) с 1:0 като гост в среща от 11-ия кръг на „А” група. Единственият гол вкара Уатара в 26-ата минута. Въпреки че домакините владееха инициативата през повечето време, те не успяха да превземат вратата на Стоян Колев. За това дейно помогна и реферът Таско Тасков. Той отстрани през втората част помощник-треньорът на неврокопчани Минчо Минчев за бурни протести,NOVSPORT.COM
Мачът в Гоце Делчев започна с минута мълчание в памет на бившия изпълнителен директор на Черноморец Тодор Хънков, който е легендарен хандбалист.
Домакините започнаха по-добре. В 4-ата минута Драги Коцев беше изведен сам срещу вратаря Стоян Колев, но се засуети и последвалият му удар бе блокиран от Терзиев. Три минути по-късно Марчев преодоля двама бранители и шутира от границата на пеналтерията, но Стоян Колев със сетни усилия изби.
Последваха силни минути и за гостите от Бургас. В 15-ата минута Уатара навлезе на скорост в наказателното поле, ала стреля над вратата. 10 минути по-късно обаче той не сбърка като оползотвори извеждащо подаване на Димов и с прехвърлящ удар над вратаря Абдиков направи 1:0.
До почивката домакините се опитаха да изравнят, но и съдията Тасков помогна това да не се случи. Той не отсъди нарушение срещу Борислав Хазуров на границата на наказателното поле, което бе видно и от трибуните.
Почивката дойде с гол преднина в полза на Черноморец, въпреки териториалното превъзходство на Пирин.
През втората част Пирин натиска с цел да изравни. С дружни усилия обаче защитата на гостите и вратарят Колев се справиха с набезите на неврокопчани. Междувременно помощник-треньорът на Пирин Минчо Минчев,  който наскоро бе наказан от Дисциплинарната комисия, бе отстранен от рефера Таско Тасков заради бурни протести срещу отсъжданията му.
Иначе Хазуров веднъж стреля с глава към горния ъгъл, но Стоян Колев успя да спаси. Националния вратар отрази всички удари в очертанията на своята врата.
И в даденото от Таско Тасков 5-минутно продължение домакините опитаха да изравнят, но не успяха да намерят път към вратата на гостите.
Така Черноморец записа четвърта поредна победа в „А” група и се изкачи на 5-ото място в класирането с актив от 18 точки, на 3 от зона „Лига Европа”. Пирин (Гоце Делчев) спази традицията или да побеждава, или да губи – в този случай претърпя поражение – и заема 7-ата позиция с 15 точки.

Събития

90+5′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+1′ Таско Тасков цяло второ полувреме свири в полза на гостите от Бургас
90′ Страхотен натиск на Пирин, но домакините не могат да намерят път към вратата на Стоян Колев
90′ 5 минути добавено време
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Балтанов влиза
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Уатара излиза
70′ Жълт картон Паланков получава жълт картон
67′ Червен картон Помощник-треньорът на Пирин Минчо Минчев е изгонен от главния рефер заради бурни протести
67′ Домакините натискат, но не могат да отбележат гол
66′ Разбъркване в наказателното поле на Черноморец. Терзиев успява да изчисти
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Венци Христов излиза
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Преслав Йорданов влиза
56′ Жълт картон Уатара получава жълт картон за симулация
56′ Центриране Свободен удар за Пирин в централния кръг. Панайотов центрира в наказателното поле, Колев лови без проблеми
51′ Смяна за състезател влизащ в игра Одза влиза
51′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Пирин. Коцев излиза
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме! Териториално превъзходство на Пирин, но без положения. Чернокожите футболисти на Черноморец Гаел и Уатара са трудни за опазване
45′ Засада Драги Коцев бе изведен сам срещу вратаря, но се е намирал в положение на засада
44′ Жълт картон Гуцев получава жълт картон
38′ Жълт картон Цонков получава жълт картон
37′ Хазуров бе фаулиран от Николай Николов на границата на наказателното поле, но реферът сбърка като продължи играта и си навлече гнева на домакините
26′ Гол ГОЛ за Черноморец! Димов изведе Уатара сам срещу вратаря. Последният прехвърля Абдиков, който се опита да скъси ъгъла, и открива резултата
15′ Удар Силен шут на Уатара (Черноморец) вътре в наказателното поле минава над напречната греда
10′ Здрав и динамичен мач и две положения за домакините в първите минути
7′ Bнимание Опасен шут на Марчев, който осъществи индивидуална акция, от границата на пеналта, Колев със сетни усилия избива
5′ Bнимание Драги Коцев остана сам срещу вратаря Колев, но се забави и Терзиев изчисти
1′ Начало на мача Начало на мача!