Локо (Сф) взе точка от Берое с късен гол на „Герена” – 2:2

Съставите на Локомотив /София/ и Берое не се победиха и завършиха наравно 2:2 срещата помежду си от 11-ия кръг на българската „А” футболна група,NOVSPORT.COM

Двата състава изиграха един оспорван двубой, в който младият главен рефер Георги Димитров показа осем жълти картона, а двамата треньори избързаха със смените и в последните 15 минути съставите им останаха с по 10 души на терена, след като играта принудително напуснаха Георги Андонов и Йордан Върбанов.

Срещата, която се игра на стадион „Георги Аспарухов” започна мудно, но постепенно гостите от Стара Загора успяха да овладеят топката и да създадат няколко добри атаки. При една от тях те откриха резултата. Това се случи в 19-ата минута, когато Пенев центрира в наказателното поле на домакините, където най-бърз се оказа Георги Андонов. Нападателят на Берое отклони топката във вратата на „железничарите” и така реализира шестото си попадение през сезона.

Само няколко минути по-късно обаче Локомотив /София/ възстанови равенството с гол от дузпа на Марчо Дафчев. Тя бе отсъдена за нарушение на Акалски срещу Димитър Телкийски, който се възползва от груба грешка на новия-стар капитан на „заралии” Иво Иванов и спечели 11-метровия наказателен удар.

Наставникът на гостите Петър Хубчев направи първата си смяна още преди да е приключило първото полувреме. Той замени Мартинс с Тодор Христов в 40-ата минута, а последният му се отблагодари мигновено и още с първото си съприкосновение с топката даде за втори път преднина на гостите – 2:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея падна само още едно попадение, дело на резервата Антонио Павлов, който изравни резултата с попадение за Локомотив /София/ в 84-ата минута.

След това реми двата отбора останаха с по11 точки в своя актив след също толкова изиграни мача.

Петър Хубчев

90+2′ Край на мача Край на мача, това бе всичко! Локомотив (София) и Берое поделиха точките след 2:2 в мач от 11-и кръг на „А” група.
90+2′ Жълт картон Лоузейро стреля слабо, а това доведе до контраатака на Локомотив, която е спряна от Иво Иванов. Бранителят получава жълт картон заради тактическия фаул.
90+1′ Свободен удар в полза на Берое, заради нарушение срещу Лоузейро. Може би последен шанс за гостите да вземат трите точки от мача.
90′ Bнимание Невероятен пропуск на Елиаш. Той бе оставен сам в наказателното поле на домакините, където бе намерен от Лузейро, но от близо не можа да намери рамките на вратата.
89′ Каядо изпълни късо ъгловия удар, подавайки към Велев. Той центрира, но бранител на Локомотив подаде с гърди към вратаря Галев.
88′ Корнер в полза на Берое.
86′ Центриране Пряк-свободен удар в полза на домакините. Телкийски центрира, а Гаров стреля с глава, но неточно.
84′ Гол Гоооол! Локомотив възстановява равенството – 2:2! Димитър Телкийски изведе Антонио Павлов в наказателното поле на Берое и той изравни с удар от десетина метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата.
83′ Контузия или получаване на медицинска помощ Елиаш фаулира Дюлгеров край страничната линия и последният получава медицинска помощ.
80′ Жълт картон Мартин Димитров получава жълт картон, поредният в срещата, след като спря непозволено откъсващ се играч на гостите.
79′ Удар Борносузов опита мощен шут от далеч, но ударът му мина на метри над вратата.
78′ Зафиров опита двойно с Каядо, но пасът му бе пресечен. Последва дълъг пас на Дюлгеров, който обаче се оказа прекалено дълъг.
76′ Жълт картон Димитър Илиев фаулира Лузейро, който остава да лежи на терена, а футболистът на домакините е декориран в жълто.
75′ Bнимание Георги Андонов и Йордан Върбанов напуснаха принудително терена заради травми и така двата тима останаха с по 10 души на терена!
73′ Засада Каядо е в засада след пас на Велев, междувременно Георги Андонов е изнесен на носилка от терена.
71′ Контузия или получаване на медицинска помощ Георги Андонов получи някаква травма в опита си да овладее дълг пас и поиска смяна, но гостите също изчерпаха правото си на промени.
70′ Педро Еуженио опита удар от над 30 метра, но топката мина встрани от вратата на Валентин Галев.
69′ Върбанов се връща в игра, но накуцва. Домакините обаче нямат право на повече смени и бранителят на домакините ще трябва да стисне зъби и да доиграе мача.
68′ Жълт картон Гаров получава жълт картон, след като спря непозволено Давид Каядо.
67′ Каядо и Велев направиха хубаво двойно подаване, последният преодоля двама играчи на домакините, но си поведе дълго топката и бе изпреварен от вратаря на домакините.
65′ Контузия или получаване на медицинска помощ Впоследствие Върбанов бе фаулиран и сега получава лекарска помощ.
64′ Христов напредна добре след многоходова атака на Берое и центрира към Гаров, но топката не стигна своя адресат. Тя все пак стигна до Каядо, но Върбанов отнема кълбото и предотвратява опасността.
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Голмайсторът на домакините Марчо Дафчов е заменен от Атанас Борносузов.
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Домакините също подготвят последната си смяна.
61′ Корнер в полза на Берое, след който Бранеков се намеси и даде начало на контраатака, но тя бе спряна от Велев. Той на свой ред напредна и стреля, но Галев спаси.
60′ Бранеков отново над всички в наказателното поле на домакините, прекият свободен удар не води до нищо опасно.
60′ Нарушение в полза на старозагорци на около 30 метра, леко вляво от вратата на Галев.
58′ Смяна за състезател влизащ в игра Българският младежки национал Иван Горанов заменя Веско Пенев.
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Трета и последна смяна в редиците на Берое, която също е принудителна.
55′ Центриране Павлов центрира добре, но Акалски излезе и улови.
53′ Удар Дюлгеров финтира Тодор Христов и стреля, но ударът му мина далеч от целта.
51′ Bнимание Пропуск на Даниел Пеев! Резервата стреля от непосредствена близост в аут след хубав пас на Телкийски.
50′ Смяна за състезател влизащ в игра Контузеният Даниел Гаджев е заменен от Павлов.
50′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна в състава на домакините!
49′ Пенев се завърна на игрището и подаде към Велев, който изведе Каядо, но последният бе в положение на засада.
48′ Контузия или получаване на медицинска помощ Пенев получава медицинска помощ след сблъсък с играч на Локомотив, Даниел Гаджев също получи някаква травма.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Ливраменто е заменен от Стефан Велев.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра В състава на Берое своето място отстъпва Ливраменто.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Той заменя Васил Велев.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Дани Пеев влиза в игра за Локомотив /София/.
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме. По една промяна в двата състава.
45+2′ Край на мача Телкийски центрира от корнера към Марчо Дафчев, който засече с глава топката, а тя мина на сантиметри над вратата. Това е и последната ситуация преди почивката. Двата тима се оттеглят при резултат 2:1 в полза на Берое.
45+1′ Корнер в полза на „железничарите”, в ляво от вратата на Акалски.
45′ Една минута добавено време на първата част.
44′ Каядо проби между двама бранители на Локомотив, но после се засуети и отбраната на домакините му отне топката.
42′ Гол Гооол! Берое отново повежда – 2:1! Току-що появилият се в игра Тодор Христов се включи страхотно и дава преднина на гостите с първото си съприкосновение с топката. Той пое кълбото от дясно, напредна и със силен шут от 20-ина метра простреля Га
41′ Смяна за състезател излизащ от игра Тодор Христов влиза в игра на мястото на Мартинс.
41′ Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в мача. Тя е в редиците на Берое.
40′ Bнимание Фрапантен пропуск на Ливраменто, който бе намерен от Каядо, но не успя да улучи топката с глава.
39′ Центриране Нищо опасно след корнера, отбраната на Берое се справи.
38′ Удар Телкийски се опита да намери левия ъгъл на вратата, но вместо това топката срещна стената. Корнер в полза на домакините.
38′ Мартинс сбърка при изнасянето на топката и подаде към Димитър Илиев, който напредна и бе фаулиран от Елиаш да Силва. Нарушението е на границата на наказателното поле.
36′ Жълт картон Жълт картон и за Каядо, който поиска обяснение от съдията за неотсъдено нарушение срещу него и затова бе предупреден официално.
35′ Удар Гаджев опита шут от над 20 метра, но топката минава на метър над вратата на Акалски.
34′ Центриране Телкийски опита центриране, но защитник на Берое изчисти в корнер. Марко Дафчев застана зад топката, но тя излезе от очертанията на полето и така се стига до аут.
32′ Удар Каядо пое топката в централната зона на терена и направи хубав рейд, но накрая се опита да прехвърли вратаря, вместо да подаде към Андонов, и сгреши – топката мина високо над вратата на домакините.
29′ След изравнителното попадение темпото на игра поспадна и двата тима рядко правят повече от две точни подавания.
25′ Гол от дузпа Гоооол! Локомотив (София) изравнява резултата! Марчо Дафчев застана зад топката и превърна хладнокръвно отсъдената дузпа в гол – 1:1.
25′ Жълт картон Дузпа за Локомотив /София/! Иво Иванов сбърка един елементарен пас, Телкийски се измъкна, след което бе съборен от Акалски и Георги Димитров посочи бялата точка.
23′ Удар Локомотив се опитва да отговори. Дюлгеров подаде към Митко Илиев, но Елиаш блокира шутът на нападателя на домакините.
21′ Удар Хубав удар на Каядо, който пое топката с гръб към вратата, обърна се и стреля силно, но Галев е на мястото си и лови кълбото.
19′ Гол Гоооол! Берое открива резултата на „Герена” – 1:0. Пенев центрира в наказателното поле, където Георги Андонов изпревари отбраната на домакините и с техничесн удар прати топката в долния ъгъл на вратата на Локомотив.
18′ Центриране Каядо опита удар от над 20 метра, но Бранеков блокира шута му, а после Дюлгеров чисти в тъч.
15′ Жълт картон Жълт картон и за играч на Локомотив (София). Получава го Димитър Телкийски за нарушение Лузейро.
12′ Контузия или получаване на медицинска помощ Мачът е спрян, за да се окаже лекарска помощ на футболист на домакините.
10′ Жълт картон Нов жълт картон за гостите. Този път Ливраменто е предупреден официално за нарушение в средата на терена.
9′ Центриране Корнер в ляво от вратата на „железничарите” не води до нищо опасно, тъй като Гаров е над всички и чисти.
7′ Жълт картон Първият жълт картон в срещата е за Мартинс.
6′ Центриране Центриране на Андонов в наказателното поле на домакините, но там Галев излиза и лови топката.
4′ Bнимание Домакините отговориха почти мигновено. Илиев бе изведен отлично и макар да се засуети, успя да намери Телкийски, който остана сам срещу вратаря Акалски, но вратарят на Берое се намеси решително и спаси.
2′ Центриране Първата атака в срещата е дело на гостите от Берое. Георги Андонов се възползва от грешка на столичната защита и овладя топката, подаде към Елио Мартинс към задната греда и той стреля с глава, но в страни от вратата на Локомотив София.
1′ Начало на мача Начало на срещата между Локомотив (София) и Берое от 11-ия кръг на “А” група.