Литекс – Черно море 4:1

Литекс посреща Черно море в среща от 11-ия кръг на „А” група. Двубоят започва в 17:30 ч на градския стадион в Ловеч. Главен рефер ще бъде Вихрен Манев от София с помощници Павлин Михайлов и Младен Маринов също от столицата,NOVSPORT.COM
Преди днешния двубой Литекс заема 5-ото място в класирането с актив от 17 точки, на 3 от зона „Лига Европа”. Тимът на Христо Стоичков прекъсна серията от две поредни поражения с победа над Монтана с 3:1 в миналия кръг. Черно море се изкачи до 9-ата позиция в таблицата. Отборът, воден от Адалберт Зафиров, надигра Локо (Сф) миналия уикенд с 2:0 у дома за третия си успех от началото на сезона. В последните си пет мача „моряците” имат две победи, две загуби и едно равенство.
Срещата Литекс – Черно море може да проследите на живо в Novsport.com с текстово описание на най-интересните моменти!
Бързи факти:
Литекс:
– в миналия кръг Небойша Йеленкович пропусна едва втори мач за първенство през календарната година, в която оранжевите изиграха 26 двубоя
– в петте последни срещи на ловчанлии в А група Георги Миланов вкара 5 гола и записа 4 асистенции
– Момчил Цветанов не се е появявал в игра, откакто пропусна дузпа при 0:0 с Миньор в третия кръг
Черно море:
– в миналия кръг срещу Локо Сф нападателят Хермес Паломино се отпуши с 2 попадения след 9 двубоя без отбелязан гол. Днес обаче той няма да може да помага на своите поради контузия.
– Дончо Атанасов има гол и две асистенции в последните три мача на моряците, в които тимът неизменно бележи по две попадения
– загуби последните си три гостувания, след като стигна до победа с 1:0 срещу Етьр в първия си мач навън през настоящия сезон
БАЛАНС
В А група: 24 мача, 13 победи за Литекс, 6 равенства, 5 победи за Черно море,
голова разлика 38-21 за Литекс

Литекс като домакин: 12 мача, 9 победи за Литекс, 2 равенства, 1 победа за Черно море, голова разлика 27-8 за Литекс

Адалберт Зафиров

90′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
86′ Bнимание Нова блестяща изява на Пиргов, който спасява силен шут на Атанасов
81′ Удар Моряците опитват да изненадат Пиргов от 35 метра, но стражът е на мястото си.
75′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Заков
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Литекс. Героят Иса излиза
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Цветанов излиза
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна и в състава на Литекс. Папис Коли влиза в игра
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Стамен Ангелов влиза
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Дечев излиза
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Симеонов влиза
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Божилов излиза
69′ Гол Георги Илиев връща един гол за Черно море за 1:4! Божилов излезе на изгодна ситуация, но предпочете да комбинира с капитана си, който не бърка след подаването отляво. Ловчанлии подходиха малко пренебрежително в тази ситуация
68′ Удар Плах удар на варненци към ловешката врата, но Пиргов е на мястото си
67′ Удар Отличен рейд на Божиков, който извежда Ваюши, но ударът на албанеца минава встрани от дясната греда
61′ Иса извежда с хитър пас Страхил Попов, но стражът на Черно море спасява.
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Хасани влиза
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в отбора на Литекс. Йеленкович излиза
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45′ Край на мача Край на първото полувреме!
45′ Гол ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Иса оформя своя хеттрик след като е изведен отляво и без затруднение прави 4:0.
35′ Смяна за състезател влизащ в игра Дончо Атанасов влиза
35′ Смяна за състезател излизащ от игра Бергонси излиза
31′ Гол ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Отлична атака на Литекс завършва с извеждащ пас на Цветанов към Ваюши, който стреля и при добавката Иса отново бележи за 3:0
29′ Гол ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! След продължително разбъркване и меле в пеналта, топката се озовава в Симеон Славчев, който технично я праща във вратата за 2:0
25′ Центриране Отличен пробив на Попов отдясно, но никой не успява да засече центрирането му
21′ Техничен слалом на Ваюши в наказателното поле. Лъже трима бранители на гостите и подава към Славчев, но в последния момент играч на варненци блокира удара му
18′ Удар Хубав пробив на Цветанов завършва с технично изпълнение, но топката минава на сантиметри над напречния стълб
15′ Греда С топовен шут от 20 метра Цветанов цели напречната греда
10′ Гол ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Литекс открива резултата с гол на Иса. Нападателят нахлува по левия фланг и хладнокръвно намира мрежата за 1:0.
7′ Удар Заучена комбинация на Литекс от корнер, но Китанов спасява удара на Иса.
1′ Начало на мача Начало на мача!